Arkadaşlar TTNET NET6 paketini aldım bu ayın 15inde 2 ay denemeli. daha öncesinde 3G kullanıyordum kotadan sebep adsl ye geçeyim dedim(malum upload da kotadan yiyor 3G de).

sorunum şu 8192/799 kbps hız 13-19ms arası ping ile normal bağlantım vardı ama; bir kaç günden beri bağlantıda kopmalar olmaya başladı. ortalama 30dk da bir. ve yeniden bağlandığında abuk subuk hızlarla bağlantı kuruyor. 5140/420 kbps 3999 / 240kbps gibi download hızı 8192kbps nin altında bir değer gösterdiğinde(modem) ping süresi de 3e 5e katlıyor.

ttnet müşteri hizmetleri ile akrabalığımızı pekiştirdik. (daha önceden de ttnet kullanmıştım. farklı şehirde belki iyidir diye tekrar denedik). şimdi ben bu 2 aylık deneme süreci içerisinde adsl servis sağlayıcımı değiştirmeyi düşünüyorum. daha önceden sabit hattımın bulunduğu santralin 16mbps hızında internet desteklediğini öğrendim.

uydu.net ---> bulunduğum yerde hizmet verilmiyor.
superonline ---> bulunduğum yerde hizmet verilmiyor. (en sonunda hizmet verdikleri bir adrese taşınacam 8O )

smile 8Mbit e kadar 12GB Kota aylık 39TL
biri 8Mbit e kadar 12GB Kota aylık 39TL

bunlar benim baktıklarım ve 2 side taahhütsüz. sizin önerilerinizi bekliyorum. ttnette kal harici öneriler olursa sevinirim.

ilgilenen arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

Benim bildigim kadarıyla bütün hepsi Türk telekomun kabloları üstünden internet sağladıgından pek bişey değişmez. Hangisine geçersen geç aynı olacaktır diye düşünüyorum.

_Kriptex_

Tanınıyorum
TTNET saçmalamasyonuna hosgeldin öncelikle geçecegin internet saglayıcısı şirket ne olursa olsun hepsi ttnet altyapısı kullanıyor ve aynı sorunları yaşayacagını dusunuyorum bu sorundan kurtulmanın tek yolu kendi alt yapısını yapan süperonline oda fiber internet olursa.

_Kriptex_

Tanınıyorum
Bkz. Örnek vermek gerekirse TTNETin kullandıgı alt yapıdaki kablolar bakır tellerden bu yuzden internet hızı düşük saglayıcı ne olursa olsun internet sonucta o tellerden geçecegi için hız yine aynı olacaktır belki bulundugun il ilçeye gore ufak artmalar olabilir ama fiber nette onların kendi altyapısı oldugu için kablolar bakır telden degil değişik bi olaydan ibaret tam bilmiyorum ama mikronluk derecede ufak cam , karbon tarzı parçacıklar ışık hızıyla iletiyormus o tarz bişeyler vardı herkezin agzında :D

yahu yurdum insanı adslden ne kadar çok çekmiş. nette biraz araştırma yaptım da amanın yok böyle bir şey. ya beni taş devrine gönderin adsl internet hiç bişi istemiyom summer4:

smileden şikayetçi olanlar biri.adsl hakkında yasal başvuru yapmak isteyenler. vs. vs. şimdi bizim en büyük günahımız ikamet ettiğimiz bölgede superonline fiber döşememiş. döşese bile sitede oturmadığımız içün ve çevremizde de site olmadığı içün biz adsl rezaleti ile net bağlanacaz. bu gidişe dur diyecek birisi yok mu? durumdan şikayetçi olan? yoksa herkes hayatından memnun mu..?

@Kriptex35, fiber kabloyuda içinden geçenide biliyorum, da! bizim oradan geçmiyo işte :confused1:

3G nin uploadı kotadan yemese adsl ile hiç uğraşmam da işte...

not:
az önce evi aradım ttnet aramış ve sorunu düzelttiklerini bir problem olursa aramamız gerektiğini söylemişler ama evdeki nette değişen hiç bir şey yok :D bağlantı yine kopuyor yine kopuyor :D

22 Ağustos 2011 Pazartesiden beri TTNET ile görüşüyorum ve adamlar sorunumu her düzettik diye beni aradıklarında durum daha da kötüye gidiyor. şimdi keşke aramasaydım diyorum. en azından geçtiğimiz pazartesi günü daha iyi idi bağlantım :D bir de 8Mbit e kadar olan bağlantı şu imiş bağlı bulunduğunuz santralin yoğunluğuna göre 1-8Mbit arası size bağlantı veriyorlar.yani ttnetin yoğun olarak kullanıldığı bir yerden 8MBit e kadar internet bağlantısı aldıysanız ödediğiniz paranın hakkını alamıyacaksınız demektir.

ha bu arada şu 3 satır yazıyı yazana kadar 3 kere internetim koptu.

Türkiye'de hiçbirinin sağlam altyapısı yok ki?

Sadece Superonline çok büyük bir atağa kalktı. Her yere kendi altyapısını kuruyor. Yanlış hatırlamıyorsam 14M$ gibi bir bütçe ayırdı bu işe ve gerçekten gümbür gümbür geliyor. Kullanan tanıdıklarımdan %100 performans yorumları alıyorum. Dilersen arayıp bulunduğun yerdeki Superonline bağlantı durumunun ne zaman değişeceğini öğren.

Polgara demiş ki:
Türkiye'de hiçbirinin sağlam altyapısı yok ki?

Sadece Superonline çok büyük bir atağa kalktı. Her yere kendi altyapısını kuruyor. Yanlış hatırlamıyorsam 14M$ gibi bir bütçe ayırdı bu işe ve gerçekten gümbür gümbür geliyor. Kullanan tanıdıklarımdan %100 performans yorumları alıyorum. Dilersen arayıp bulunduğun yerdeki Superonline bağlantı durumunun ne zaman değişeceğini öğren.
bizzat kullanıyorum! süper bişey lag yok ping 20 40 arasında ama çok pahalı be:(

bence pahalı değil. ttnet te limitsiz(adil kullanımlı) 8mbps internet için 54TL veriyorsunuz ama superonline fiberde limitsiz(yine adil kullanım) 10mbps 49tl.

bu adil kullanım olayına uyuz olduğum kadar şu dünyada uyuz olduğum başka bir şey yok... türlü türlü icatlarla milleti nasıl yolarız diye hesap yapıyorlar.

Yukarı Alt