Milli maç için ülkesine giden ve kaybolan Adriano, sonunda oırtaya çıktı. Hayranlarını şok edecek bir açıklama yaptı.

İtalya Serie A takımlarından İnter'de forma giyen Brezilyalı golcü Leite Ribeiro Adriano futbolu bırakmayı düşündüğünü açıkladı.

Daha önce depresyon ve alkolizm tedavisi gören 27 yaşındaki yıldız oyuncu, futbola bir süreliğine ara verdiğini belirterek, "Kariyerimi gözden geçireceğim. Futbol oynama hevesimi kaybettim. İtalya'ya dönmek istemiyorum. İstediğim tek şey Brezilya'da huzur içinde yaşamak.. Burada ayaklarım çıplak ve bermuda pantolonumla kendimi çok rahat hissediyorum. Ne kadar burada kalacağımı da bilmiyorum. 1-2 ya da belki üç ay..." dedi.

Brezilyalı basınında yer alan eski kız arkadaşından ayrıldığı için depresyona girdiği şeklindeki haberleri de yalanlayan Brezilyalı futbolcu, "Hasta değilim, ölmedim de. Sadece artık sahaya çıktığımda kendimi mutlu hissetmiyorum. Hayatta paradan daha önemli şeyler var, mutlu olmak gibi. 18 yaşından bu yana profesyonel bir futbolcu olarak yoğun baskı altındayım. Inter'le bir sorunum yok dolayısıyla sıkıntımın kulübümle ilgili değil. Eğer gerekirse tüm alacaklarımdan bile vazgeçebilirim. Bu kararı yeniden mutlu olmak için aldım" diye konuştu.

Flamengo alt yapısında yetişen Adriano, kariyerinde Inter'le birlikte, İtalya'da Parma ve Fiorentina'da oynamıştı. Geçen sezon da benzer sıkıntılar yaşayan Adriano, alkol bağımlılığından kurtulmak ve depresyon tedavisi görmek için 6 ay ülkesinde kalıp, Sao Paulo'da top koşturmuştu. 47 kez milli takım forması giyen Adriano, 29 gole imza attı.

Yukarı Alt