1. Reklam


  1. joysro
   asur
   serenity
   redsea
   blacksro
   plag
   alaaddin
   modbasvuru

Adobe'nin Kreatif Ruhu Acrobat 9 ile İş Dünyasında


 1. belirsizzzzz

  belirsizzzzz Aileden

  Kayıt:
  21 Aralık 2007
  Mesajlar:
  7.638
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  CeyRRANNCI
  Şehir:
  Tokyo /Y.t
  Adobe ilk kez Flash teknolojisi ve PDF teknolojisini birleştirerek kurumlardaki belge iletişimini yeniden yorumluyor.

  Kreatif yazılım dünyasının lideri Adobe, iş dünyasında yeni bir dönemi başlatacak olan Adobe® Acrobat® 9 yazılımını tüm dünya ile birlikte Türkiye’de de tanıttı. Acrobat tarihinin en önemli yükseltmelerinden biri olan Acrobat 9’da ilk kez Flash® ve PDF teknolojileri bir araya geldi. İş hayatına yepyeni bir bakış açısı getiren Acrobat 9’da 300’den fazla yeni özellik bulunuyor.
  Acrobat 9'un farklı sektörler için pek çok yenilik ve kolaylık getirdiğini ifade eden Adobe Türkiye ve Güneydoğu Avrupa Bölge Müdürü Selami Gül, Acrobat 9 ile Adobe’nin DNA’sında yer alan kreatif ruh ilk kez iş dünyasına da açılmış oldu dedi.

  acrobatkutu.jpg  Acrobat 9 ile hayatımızda neler değişecek?
  Acrobat 9 ilk kez, Adobe Flash® teknolojisi için geniş destek sağlayarak, kullanıcıların PDF belgelerinde video ve Flash uygulamalarını kullanabilme imkanı vermektedir. Böylelikle belgeyi okuyacak olan kişilerin multimedya içerikle zenginleştirilmiş dokümanları görebilmek için sadece ücretsiz Adobe Reader® 9 yazılımını kullanmaları yeterli olacaktır.
  Acrobat 9’un en önemli özelliklerinden biri de PDF portfolyo kavramını getirmesi. PDF portfolyo, kullanıcıların video, ses ve hatta 3D (üç boyutlu) nesneleri de dahil olmak üzere pek çok farklı formattaki belgeyi tek bir belge içinde toplamalarını sağlıyor.
  Acrobat 9 ile kullanıcılar hazır veya kendi oluşturdukları şablonları kullanarak kurumsal kimliklerini en doğru biçimde yansıtabiliyor. Böylelikle toplanan belgeler arasında hiyerarşi kurulabilmesi, navigasyon sağlanabilmesi, belgelere açıklamalar eklenebilmesi kolaylıkla sağlanabiliyor. Sonuç olarak, satış teklifleri, yasal belgeler ve ürün tanıtım belgeleri gibi iletiler çok daha özelleştirilmiş ve dikkat çekici hale gelmiş oluyor.

  Acrobat 9 ailesi; Acrobat 9 Standard, Acrobat 9 Pro, ve yeni Acrobat 9 Pro Extended yazılımlarından oluşuyor. Ailenin en kapsamlı üyesi olan Acrobat 9 Pro Extended, içindeki Adobe Presenter yazılımı sayesinde Microsoft® PowerPoint sunumlarını kolayca PDF dosyası olarak yayınlanabilen multimedya deneyimlerine dönüştürebilmekte.

  [​IMG]

  Acrobat.com ile eşsiz çözümler
  Beta olarak açılan Acrobat.com web sitesi aracılığı ile PDF belgeleri ile iletişim ve işbirliği son derece kolay bir hale getiriliyor. Site sayesinde örneğin, bir satış personeli uzun ve dosya boyutu büyük bir anlaşmayı Acrobat.com aracılığı ile müşterilere gönderebiliyor. İster Amerika ya da Japonya’da olsun ister aynı binada, iki farklı kullanıcı aynı belge üzerinde aynı anda gerçek zamanlı olarak inceleme yapabilecek. Bu da herkesin tam anlamda aynı sayfada olmasını sağlıyor.
  Ek olarak Acrobat 9 kullanıcıları Acrobat.com’a erişerek, bu siteyi çeşitli dosyalarını depolama veya paylaşmak amacıyla da kullanabiliyor. Acrobat.com ayrıca hazırlanan formları dağıtmak ve doldurulan formlardaki verileri toplamak için eşsiz bir çözüm olanağı sağlıyor.
  Acrobat.com’da kişisel internet konferanslarının düzenlenebileceği Adobe ConnectNow hizmeti de verilmekte. Bu sayede kişiler masaüstü paylaşım, video ve ses konferanslarını internet tabanlı olarak gerçekleştirebiliyor.