1. Reklam


  1. joysro
   anafor
   anafor
   viki
   darkroad
   bosalan

Adnan Polat Aday Olamıyor


 1. TurKKillS

  TurKKillS Buralıyım

  Kayıt:
  14 Mart 2007
  Mesajlar:
  4.587
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  Çevre Mühendisliği.
  Şehir:
  geriden...
  [​IMG]

  Galatasaray'ın Adnan Polat başkanlığındaki yönetim kurulu, Yıllık Olağan Mali Genel Kurul'da mali bakımdan ibra olurken, idari bakımdan ibra edilmedi.

  Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı'nda gerçekleştirilen mali kongrede Adnan Polat yönetimi, ilk olarak oy çokluğuyla mali yönden ibra edildi.

  Ardından gerçekleştirilen idari ibra oylaması sonrasında, genel kurul divanı, oy çokluğuyla ibra edilmediğini duyurdu. Bunun üzerine başkan Adnan Polat itiraz ederek, sayım yapılmasını isterken, üyelerin çoğunluğu, ''İstifa, istifa'' temposu tuttu.

  Yapılan itiraza rağmen Türker Arslan başkanlığındaki genel kurul divanı, ilk açıklanan kararı kabul etti.

  Yönetimin idari bakımdan ibra edilmemesi sonucunda tüzük gereği 30 gün içinde seçimli genel kurul toplantısının yapılması gerekiyor.

  Daha sonra gerçekleştirilen oylamada Denetleme Kurulu da ibra edildi.


  İBRA OYLAMASI ISTIRABA DÖNÜŞTÜ

  İbra oylamasının kapalı yapılması için verilen önerge, genel kurul divanını ve üyeleri uzun süre meşgul etti.

  Salondaki yoğun kalabalık nedeniyle önerge oylanamazken, genel kurul divan başkanı Türker Arslan, ilginç bir uygulamayla sayım yapma yöntemini seçti.

  İlk olarak önergeyi reddedenler salonda kalırken, karşı olan üyeler salon dışına çıkarıldı. Salonda kalanların oyları sayıldıktan sonra bu grupla salon dışındakiler yer değiştirdi ve tekrar sayım yapıldı.

  Önerge, 674'e karşı 871 oyla reddedilirken, birçok üyenin bu uygulamaya tepki göstermesi dikkat çekti.

  Türker Arslan, daha sonra aynı yöntemi ibra oylamalarında da kullanmak isteyince tepkiler arttı ve tüm üyeler salondayken oylamalar gerçekleştirildi.


  TÜZÜK NE DİYOR ?

  Galatasaray Kulübü'nün yeni oluşturulan tüzüğünde, ''Kulüp başkanı ve yönetim kurulunun görevleri'' başlığı altında yer alan 87,22. maddesi, ''Genel Kurul'ca mali ve/veya yönetsel yönden aklanmama (ibra) durumunda en geç 30 gün içinde olağanüstü seçim genel kurulunu toplantıya çağırmak'' şeklinde hüküm içeriyor. göre hareket edeceğiz'' dedi.

  BAŞKAN POLAT: ''BUGÜN ALINAN KARARLAR İNŞALLAH ÖNÜMÜZDEKİ GÜNLERDE KULÜBÜMÜZE SIKINTI YARATMAZ''

  Galatasaray Kulübü'nde bugün yapılan Mali Kongre'de idari açıdan ibra edilmeyen başkan Adnan Polat ve yönetim kurulu üyeleri, seçimde aday olamayacak.

  Polat ve istifa etmiş üyeler dahil tüm yöneticiler, tüzük gereği idari açıdan ibra edilmemeleri nedeniyle 30 gün içinde tarihi açıklanacak olağanüstü genel kurulda aday olamayacak.

  Tüzüğün 59. Maddesi'nde, ''Aklanmayan Kulüp Başkanı ile Yönetim Kurulu ve Denetim Kurulu üyeleri bir seçim dönemi geçmeden yeniden aday olamaz ve seçilemezler'' deniliyor.

  Yönetimden istifa eden ve başkan adaylığını açıklayan Cemal Özgörkey de bu seçimde adaylığını koyamayacak.


  POLAT: ''TARİHİ BİR KONGRE YAŞADIK''

  Toplantıda en son söz alan başkan Adnan Polat, tarihi bir kongre yaşadıklarını ifade etti.

  Katılımın çok yüksek olduğunu belirten Polat, ''Katıldığınız için hepinize teşekkür ediyorum. Bu beni çok memnun ediyor. Ancak bugün alınan kararlar inşallah önümüzdeki günlerde kulübümüze sıkıntı yaratmaz'' dedi.

  Bu arada Galatasaray Kulübü Mali Kongresi, 2011 yılı bütçesinin kabul edildiği oylama ile sona erdi.

  Kulüp bütçesi, 94.1 milyon lira olarak kabul edilirken kulübün bu yılki harcamaları ise 79.2 milyon lira olarak öngörüldü.

  Bu arada amatör spor dallarında kurulacak olan kulüpler birliği derneklerine katılma konusunda yönetim kuruluna yetki verildi.

  Ayrıca disiplin cezası alan üyelerden Koray Mincinözlü ile Okan Çevik'in cezalarının kaldırılması konusu ayrı ayrı oylandı ve oy çokluğu ile reddedildi. Disiplin cezası alan diğer üye Yusuf Kürşat Cora'nın cezası ise oy çokluğu ile kaldırıldı.


  REKOR KATILIM, REKOR SÜRE

  Galatasaray Kulübü Mali Kongresi, rekor katılım ve rekor süresiyle tarihe geçti.

  Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre Merkezi'nde düzenlenen yıllık olağan mali kongreye bin 987 kongre üyesi katıldı, toplantı yaklaşık 9.5 saat sürdü.