Özel bir kolejin düzenlediği spor organizasyonunun ödül töreni, başarılı sporcuları buluşturdu.

Törene Galatasaraylı futbolcu Arda Turan, Beşiktaşlı futbolcular Serdar Özkan ve Serdar Kurtuluş, Fenerbahçe Ülker Antrenörü Bogdan Tanjevic, sarı-lacivertli basketbolcu Gordon Giricek, Efes Pilsenli basketbolcu Kerem Tunçeri ve ralli pilotu Volkan Işık katıldı.

Davetliler, öğrencilerin kendilerine yönelttikleri soruları cevaplandırırken, bir öğrencinin, Galatasaray'da sakat oyuncuların fazla olmasıyla ilgili sorusu üzerine Arda Turan, 'Eksiklikleri tabii ki hissediyoruz, ama Galatasaray büyük bir takımdır ve kişilere bağlı değildir. Sahaya 11 kişi çıktığımızda, tamamız demektir' dedi.

Takımda gerçekleşen teknik direktör değişiminin ardından iyi bir çıkış yakaladıklarını vurgulayan başarılı futbolcu, 'Umarım her şey iyi gider ve lig şampiyonluğu ile UEFA Kupası'nı kazanırız' ifadesini kullandı.

Fenerbahçe'ye transfer olmayı düşünüp düşünmediği şeklinde yöneltilen bir soruya Arda, 'Hiç düşünmedim. Bundan sonra da düşünmek istemiyorum' yanıtını verdi.

Etkinliğe katılan basketbol yorumcusu İsmet Badem'in, Efes Pilsenli basketbolcu Kerem Tunçeri'ye övgülerde bulunarak, 'Real Madrid Kulübü'nde forma giyen ve kulüp müzesinde forması bulunan tek Türk sporcu' diye söz etmesi üzerine Arda, 'Umarım Kerem ağabeyin başarısı bir gün bana da nasip olur' ifadesini kullandı.

-SERDAR ÖZKAN: 'İYİ BİR ÇIKIŞ YAKALADIK'-

Beşiktaşlı futbolcu Serdar Özkan, ligin ikinci yarısında takım olarak iyi bir çıkış yakaladıklarını kaydetti.

Serdar Özkan, Hacettepe galibiyetiyle şampiyonluk yolunda önemli bir adım attıklarını anlatarak, 'Kötü oynadığımız maçlarda da kazanmayı biliyoruz. Lider ile aramızdaki puan farkı 1'e indi. Devre arasından itibaren iyi bir çıkış yakaladık. Artık beklenen şampiyonluğu yaşamak istiyoruz' şeklinde konuştu.

Siyah-beyazlı oyuncu Serdar Kurtuluş ise son haftalarda takım olarak iyi mücadele ettiklerini ifade ederek, 'Beşiktaş'a yakışır bir futbol sergilemeye çalışıyoruz. Önümüzde Gençlerbirliği ve Sivasspor maçları var. Özellikle Sivasspor maçında başarılı olmak istiyoruz. Umarız Sivasspor'u yenip ligin zirvesine yerleşiriz' dedi.

Serdar, Galatasaray'da oynayan kardeşi Serkan Kurtuluş'la ilgili bir soru üzerine de düşüncelerini 'Umarım kardeşim Galatasaray'a faydalı olur. Bursaspor maçında iyi mücadele etti. Oynadığı futboldan memnunum. Biraz eksiklikleri var. Bunları giderirse takımına yararlı olacaktır' diye açıkladı.

Bir öğrencinin, 'Sence Fenerbahçe mi, yoksa Galatasaray mı daha büyük?' sorusuna Serdar Kurtuluş, 'Türkiye'de tek büyük var. O da Beşiktaş' cevabını verdi.

-GIRICEK: 'BU KADAR ZOR BİR LİG BEKLEMİYORDUM'-

Fenerbahçe Ülker Basketbol Takımı'nın yıldız isimlerinden Hırvat Gordon Giricek, Beko Basketbol Ligi'ni beklediğinden çok daha zorlu bulduğunu söyledi.

Giricek, Fenerbahçe Ülker'e transfer olmasındaki en büyük etkenlerden birinin antrenör Bogdan Tanjevic olduğunu dile getirerek, 'Türkiye'de bu kadar zor bir lig beklemiyordum. Bu yüzden biraz şaşırdım. Beşiktaş Cola Turka ile yaptığımız maçta da derbilerin ne anlama geldiğini gördüm. Ayrıca burada takımlar arasındaki rekabet taraftara da yansıyor. Mesela Fenerbahçeli taraftarlar, yalnızca rakip bir takımın renklerini taşıdığı için bir benzin istasyonu firmasını tercih etmeyebiliyor' diye konuştu.

Efes Pilsen'e yeniden dönen milli basketbolcu Kerem Tunçeri ise dün yapılan maçta Fenerbahçe Ülker'e yenilmeleri konusuna değinerek, 'Çok iyi mücadele oldu. Antrenörü, rakip takımı çok iyi hazırlamış. Karşılaşmayı kazansaydık, play-off maçlarına 1-0 önde başlayacaktık, ama olmadı' dedi.

Bu arada, katılımcılar, spor organizasyonunda dereceyle giren öğrencilere kupalarını verdi.

Yukarı Alt