1. Reklam


  1. bestsro
   joysro
   anafor
   deep
   eos
   anafor
   trensro

Adım adım Bin Ladin operasyonu


 1. TurKKillS

  TurKKillS Buralıyım

  Kayıt:
  14 Mart 2007
  Mesajlar:
  4.587
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  Çevre Mühendisliği.
  Şehir:
  geriden...

  CIA iki yıl önce Osama bin Ladin'in yaşadığı konutu tespit etti.

  [​IMG]

  CIA'yi Osama Bin Laden'i götüren takip onun en çok güvendiği kurye ile başladı. CIA'in kuryenin adını öğrenmesi ve bin Laden'in nerede gizlediğini tespit etmesi yıllarını aldı.

  Dün gece geç saatlerde üst düzey bir ABD hükümet yetkilisi yaptığı brifingte, 11 Eylül saldırısının ardından CIA'in bin Laden'in yakın çevresine, özellikle de kuryelerine yönelik takipte olduğunu söyledi.

  Bir kurye öne çıktı

  Guardian'a göre, Bu kuryelerin birinin özellikle öne çıktığını, tutuklananlar tarafından ondan Bin Ladin'in nom de guerra'sı (takma adı, anonim) olarak bahsedildiğini ve Bin Ladin'in güvendiği az sayıdaki kuryelerden biri olduğundan bahsediliyor.


  TALİBAN ABD VE PAKİSTAN'I TEHDİT ETTİ

  Bin Ladin'in en güvenilen kuryesinin kimliği ancak dört yıl önce tespit edilebildi.

  Fakat yetkilililer onun kimliğini ancak dört yıl önce tespit etmeyi başarabildiklerini söyledi. Bu kişinin adı pazar günkü brifingte gazetecilere açıklanmadı.

  CIA Bin Ladin'in yaşadığı konutu iki yıl önce tespit etti

  İki yıl önce, CIA kuryenin ve onun erkek kardeşinin Pakistan'da yaşadığı lokasyonu kabaca tespit etti ve barınılan konutun olası yerine dair tahminlerini geçen sene Ağustos ayında İslamabad'ın yaklaşık 35 mil kuzeyindeki bir nehrin ayağına kadar daralttılar.

  Tespit edilen konut ısmarlama bir terörist sığınağı izlenimi veriyordu.

  Sonra burasının normal bir konut olmadığını fark ettiler derhal. Duvarlar yaklaşık 4-5 metre yükseklikteydi ve dikenli teller ile çevriliydi. Yerleşkeye giriş ciddi şekilde sınırlandırılmıştı. Konutun ana bölümü üç kat yükseklikte idi fakat çok az penceresi bulunuyordu. 1 milyon dolar biçiliyordu konuta fakat ne telefon ne de internet bağlantısı vardı. Bu ısmarlama inşaa edilmiş bir terörist sığınağı idi.

  CIA burada yaşayan iki erkek kardeşin bilinen bir gelirleri olmadığını tespit etti.

  CIA şüphelerine bir de iki erkek kardeşin bilinen bir gelirleri olmaması eklendi. CIA onlarla birlikte bir ailenin yaşadığını ve bu ailenin bin Laden'inki ile örtüştüğünü öğrendi.

  CIA'in fikirleri Şubat ayında burasının Bin Ladin'in sığınağı olduğu konusunda kesinleşti.

  Şubat ayında, CIA burasının bin Laden'in gizlendiği yer olma ihtimali konusunda emin oldu ve Mart ayında Obama beş ulusal güvenlik toplantısı düzenledi. Bunlardan en sonuncusu 29 Nisan günü yapıldı ve operasyona başlama emri verdi.

  ABD ordusu planlamaya başladı. üst düzey hükümet yetkililerinden biri "yüksek duvarlar bu operasyonu tehlikeli hale soktu". bu küçük bir ekip tarafından yürütülen ve sadece 40 dakika süren cerrahi bir operasyon oldu.
   
 2. EnDZoNe

  EnDZoNe  

  Kayıt:
  11 Eylül 2007
  Mesajlar:
  1.686
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  (_;_)ingen

  Bu adamın öldüğü falan yok . Öldü die gösterilen resimler çok gariptir ki Fotoshop lu . Gerisini siz düşünün artık .