İngiltere’nin Blackburn takımında forma giyen Tugay Kerimoğlu, Best Fm’den Özkan Öztürk’e yaptığı açıklamada, futbola veda ettikten sonra kulübünde altyapı sorumlusu olarak teknik adamlığa başlayacağını açıkladı.

38 yaşındaki deneyimli futbolcu, kulübü ile bir sene daha sözleşme yaptığını belirterek, başarısının sırrını anlattı:
‘Ben kafaca rahatım, ailem arkamda. Sıkıntım yok, kendime iyi bakıyorum. Uyku ve beslenmem düzenli. Sıkıntılarımı asla sahaya yansıtmam. Bir de şu var ki yaş konusu sadece bizde tartışılıyor. Önemli olan futbolcunun sahada ne yaptığıdır. Hakan Şükür de oynamak istiyorsa saygı duyulmalı, senelerce hizmet verdi. Onun düşüncesi önemli, onun gibi oyuncular kolay kolay gelmez.’

Emre’nin Fenerbahçe’ye transferi ile ilgili olarak da konuşan Tugay, ‘Bu onun kararı saygı duymak lazım. İyi bir teklif aldı ve bunu değerlendirdi. Başarılı olmasını diliyorum’ dedi.

Deneyimli oyuncu, son olarak Milli Takım’ın Avrupa Şampiyonası’na kötü başladığını ancak İsviçre karşısında galip geleceğine inandığını sözlerine ekledi.

tugay_esi.jpg

Yukarı Alt