1. Reklam


  1. bestsro
   joysro
   anafor
   deep
   eos
   anafor
   trensro

Adab-ı Muaşeret


 1. SuperNaturaL

  SuperNaturaL rank8

  Kayıt:
  29 Ağustos 2008
  Mesajlar:
  2.388
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0

  - Resim Silinmiş.

  Gösterim tarihi:15.Mayıs.2009
  Yönetmen:Emre Akay
  Oyuncular:Tarık Ündüz, Yıldız Asyalı, Hasibe Eren, Salih Kalyon
  Dil:Türkçe
  Tür:Komedi

  Yönetmenliğini Emre Akay'ın üstlendiği filmin başrollerinde Hasibe Eren'in yanısıra tiyatro ustası Gazanfer Özcan'ın torunu Tarık Ündüz ile bir başka sahne ustası Rüştü Asyalı'nın kızı Yıldız Asyalı var. Müzikleri ise Sultana hazırladı.

  Konusu
  Aykut, matematik öğretmeni olan babası Nurettin Bey’le birlikte sürekli okul değiştirmektedir ve bu durumdan fazlasıyla rahatsızdır. Ne var ki, baba-oğulun bu kez yapacakları okul değişikliği Aykut’un hayatında bambaşka değişikliklere yol açacaktır. Aykut’un yeni okulu olan 29 Şubat Lisesi, kızlar ve erkekler arasında kurulmuş iki zorlu grubun mücadelesine sahne olmaktadır.

  Zeynep, kızların kurduğu Adab-ı Muaşeret adlı çetenin elebaşıdır. Kızların grubuna karşı koyan ikinci grup ise erkeklerden oluşan ve liderliğini okulun asi öğrencisi Eko’nun üstlendiği Mokokolar çetesidir. Bu iki cephe arasındaki ezeli rekabet tüm öğretim yılı boyunca birbirinde eğlenceli ve sürprizlerle dolu olaylara sebep olacaktır.

  Öğrencilerin egemenliklerini ilan ettikleri ve kafalarına koydukları her şeyi yaptıkları çivisi çıkmış bu okulda düzeni sağlamak yeni gelen Nurettin Bey’e düşmüştür. Bu konudaki en büyük yardımcısı da kıdemli edebiyat öğretmeni Fatma Hanım, yani çocukların taktıkları isimle Miss Piggy olacaktır.​
   
  Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 13 Şubat 2017