Midbroke

Bilgiliyim
Pc ' yi açarken ekranın ışığı yeşilden kırmızıya dönüyor . 15-20 saniye sonra da lak diye reset atıyor makine kendine . Yeniden açtığımda biiip biip diye ötüyor :mrgreen: En son dün pc yi temizliyordum . İntelin fanını falan çıkarmıştı . Ram yuvalarını temizlemiştim . Bugün tek ramle açmayı denedim ekran kapanmadı ama gene reset attı . Ramler yanmış olabilir mi ? :?: En yakın zamanda yardımlarınızı bekliyorum . İyi forumlar . . . :popcorn:

sana bunun cevabını yazmıştım, eğer denemediysen yapabileceğim birşey yok, diğer konuna gi oradan bak. Şimdi kilitlesemmi (ilk kilitim olacakçok heyecanlıyım) ben hemen bir bakam aynı konudan açmışmıydın?)

Umarım format CD vardır, onu tak

Şimdi adımları takip et:

Önce bekle, sadece bekle. Karşına bir süre sonra ''to open the recovery screen, press F2'' çıkacak, F2 ye bas.

Şimdi enter a bas ve türkçe yi seç

sonra artık gerisi beklemeye kalıyor.:

önce :

1)chkdsk c: yaz, bekle
2)bootcfg /rebuild
3)fixboot c:
4)fixmbr ( eğer 2 işletim sistemi kullanıyorsan yapma bunu)

sonra çalışacaktır.

Midbroke

Bilgiliyim
açılırken resetleniyor zaten . bios ekranındayken bile reset atıyor . 30-35 saniyelik bir süre :D

e bende onu diyorum zaten kardeşim :D

tak CD ni, bekle. O açılacaktır çünkü windowstan değilde CD den boot ediyor.

Midbroke

Bilgiliyim
tamam cd var da . ben sadece c ye format atayım o zaman . inş olur . deneyim bir .

ne formatı???

bak format falan değil.

CD yi tak bekle, karşına ekran çıkacak. sonra dediklerimi yap.

Midbroke

Bilgiliyim
ekran falan çıkmıyor ki . takıyorum cd yi bekliyorum bozulmadan önceki gibi siyah bir ekran geliyor sağ üst köşesinde beyaz çizgi var gidip gidip geliyor ondan sonra normalde logo gelmesi lazım ama reset atıyor . arada sırada da boot device bilmemne diye bir yazı çıkıyor . f2 falan yazmıyor anlayacağın .

o yazıda tam olarak ne yazdığını bana söylermisin.

birde bilgisayarı açtığın zaman elini fanın çıkışına daya, ısıya bi bak, ne kadar sıcak olduğunu bana söyle lütfen.

Midbroke

Bilgiliyim
Reboot and select proper boot device
or insert boot media in selected boot device .

Fanlar normal ısıda . bu yazı geldikten 3 saniye sonra bilgisayar kendine reset atıyor .

bilgisayarın garantisi yoksa içini aç ilgisayarn ve harddiske bağlı kaç tane kablo var bana onu söyle. Harddisk kablosu çıkmışta olabilir.

Midbroke

Bilgiliyim
harddisk kablosu takılı . kalın beyaz kablo var o da takılı . birde bu iki kablonun takılma yerlerinin arasında bir yer daha var o boş :mrgreen: oraya birşey gelcekse söyle takayım .

oraya birşey gelmeycekte allah allah. Bir format atsana c ye bide öyle dene. Çok garip, ilk defa byle bir hatayla karşılaşıyorum.

Midbroke

Bilgiliyim
format atamıyorum ki pc kendini resetliyor . bios ekranı bile açılmıyor . direk o siyah bekleme ekranına geçiyor . sağ üst köşesinde beyaz çizgi olan . ama bakayım gene açabilirsem bios ekranını ayarlıyayım boot tan belki windows kurarken reset atmaz . :mrgreen: atma olasılığı %99 ama :D

bilgisayarın içini aç, anakartın üstünde ufak çember bir pil olacak, onu çıkart, 30 a kadar say, tak ve geri balatmaya çalış, bakalım ne olacak.

Yukarı Alt