Lordzek demiş ki:
http://forum.nfinitygames.com/messages.aspx?TopicID=100102

Bu konuda bir arkadaşa GM taklidi yapıp eğlendik. 2. videonun sonunda arkadaşın windowsu silmeye çalıştım fakat son anda reset atıp bilgisayara bunu durdurdu. Yani bilgisayarın bir sıkıntısı yok şu anda.

Adamın teki de çıkıp beni bilişim suçlarına vermiş.

Buda videosu;

http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... a7aweqzGrA

Böyle bir kanun var mı? Cezası nedir? Birşey olur mu?
Adamın sizi şikayet etme hakkı var tabiki.
Ama korkma bişi olmaz en fazla uyarırlar :headbang:

modemine bi res at ip degiştir . bilişim sucları dıye birşey var arkadasın ise saka falan dıye geçiştirirsinde bilmiyorum :/ yasını da göz önune alarak bi sorunun olusmadıgını da göz onune alarak yırtma ımkanı var tabı :D bida işini tam yap yapamıyorsan hiç yapma emi

işgüzarlık bu işte . adamın eline yapışmadı sonucta sıkayet edınce ama bı tek oradan sıkayet edınce bişey elıne gecmez herhalde

Xperyon

Bilgiliyim
Lordzek demiş ki:
Kişi şikayetçi değilken bu sazan niye atlıyo onu anlamadım ben
Yav güldüm ne adamsın korkma bişey olmaz adamın yazdığı şikayetin hiçbir adli boyutu yok bilişim buna birşey yapamaz bu videodan belli ki zaten bilişim bu tip boş işlerle uğraşmaz ^^

ahahaha işsiz barbaros güldürdün akşam akşam :D bu arada adamın yolladığı mail gayet veledce dikkate bile almazlar raad ol

Server
Flora
Takımı
Galatasaray
Fazla bakmadımda ama şunu söyleyeyim bilişim suçları mail ile vs olmaz.Hazırlarsın dosyanı gidersin savcılığa 50 tl ücret karşılığında dava açarsın.Her mail atana bakacak değiller haliyle.

batuhan_3X demiş ki:
modemine bi res at ip degiştir . bilişim sucları dıye birşey var arkadasın ise saka falan dıye geçiştirirsinde bilmiyorum :/ yasını da göz önune alarak bi sorunun olusmadıgını da göz onune alarak yırtma ımkanı var tabı :D bida işini tam yap yapamıyorsan hiç yapma emi
Bu işler bu kadarda kolay değil tabii ki.Modemine reset at ip değişsin tarzıyla olmaz.İnternet sağlayıcın senin bütün iplerini saati saatine arşivler.Sen saat 19:45 te falanca ip dediğinde her türlü detayını çıkartabilir yani.Hatta türk telekomu vs geç , bunu bizim kullandığımız forum scripti yani phpbb bile tutuyor arşivliyor , güvenlik önlemi olarak.Kaç tane ip adresiyle giriş yapmışsın , ip adreslerin nedir , bu ip adresleriyle kaç tane mesaj atmışssın vs vs :)

Advance

Aferin böyle salaklık yap diye öğrettik, her şeyin bir seviyesi var seviyesini aşmayacaksın aşarsan cezası neyse çekersin.

Justin Biberden sonra gene barboroş :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :( Birisi Durdursun artık daral:

Takımı
Besiktas
Advance demiş ki:
Aferin böyle salaklık yap diye öğrettik, her şeyin bir seviyesi var seviyesini aşmayacaksın aşarsan cezası neyse çekersin.
Birde ensarın öğrencisi belli işte ya :D

Kemalist demiş ki:
Fazla bakmadımda ama şunu söyleyeyim bilişim suçları mail ile vs olmaz.Hazırlarsın dosyanı gidersin savcılığa 50 tl ücret karşılığında dava açarsın.Her mail atana bakacak değiller haliyle.

batuhan_3X demiş ki:
Bu işler bu kadarda kolay değil tabii ki.Modemine reset at ip değişsin tarzıyla olmaz.İnternet sağlayıcın senin bütün iplerini saati saatine arşivler.Sen saat 19:45 te falanca ip dediğinde her türlü detayını çıkartabilir yani.Hatta türk telekomu vs geç , bunu bizim kullandığımız forum scripti yani phpbb bile tutuyor arşivliyor , güvenlik önlemi olarak.Kaç tane ip adresiyle giriş yapmışsın , ip adreslerin nedir , bu ip adresleriyle kaç tane mesaj atmışssın vs vs :)
tabiki öyledir dogrudur benımki cahilce bi yaklaşım işte fikir üretmek =))) saol aydınlattıgın ıcın teşekkür ederım =))

Advance demiş ki:
hacı sen video performansını nasıl buldun onu söyle cezayı çekeriz :mrgreen:

Yukarı Alt