Toxic

CreddyTitans
Takımı
Galatasaray
eğer ki en kalabalık, giriş için sabah 8 de dahi 10 dakika beklemeli, en muhabbetli zamanında oynamışsanız ömür boyu sizi kendine bir şekilde çekecek olan oyun.
2007'de eşimle internet kafemizi açmıştık büyük umutlarla. çocuklar oynadıkça biz de merak saldık, renkli dünyasının da etkisiyle başladık oynamaya. silkroad daha ilk anda kişiyi grafik ve müzikleriyle yakalayan bir oyun. farklı tatlar aradığım dönemde denediğim hiçbir oyun onun gibi büyülemedi.
artık bağımlılığımız öyle bir noktaya gelmişti ki sabahın köründe event var diye kafeyi açıyor, gece kapatma saatini aşıyorduk. ezikleri yüksek leveller peşine takıp kasar, parasını alır, kaç saat dediyse dürüstçe o kadar kasardı. cadılar bayramı, yılbaşı eventlerinde, 2 saatte bir tekrarlanan bayrak yarışlarında gerçek hayatta bulamayacağınız heyecanlar yaşar, muhabbetin alasını yapar, o güne kadar görmediğiniz kadar dürüst arkadaşlar edinirdiniz.
sonra her güzel şey gibi o yıllar geçti, kafemiz kapandı, çok sevilenler ve emek verilenler dışındaki hesaplar "çok oyalıyor" laflarıyla satıldı.
sonra 2011 de eski tadı anımsayıp hevesle indirdim silkroadı. para verdiğim ilk yüksek level adam beni dolandırıp kaçtı. artık giriş sorunu yoktu ve şehirdeki kalabalıktan dolayı en az bir dakika doğmayı beklediğimiz hotan bomboştu. büyüsü çoktan kaçmıştı. ne 8 kişi bir kahramanın pesinde ezik ezik exp almayı beklerken "aga allah çarpsın giant" diye bağıran varoş çocuklar vardı, ne de bizim saatlerce event box toplayan çocuk hevesimiz.
yine bıraktık.
en son bu yılbaşında, eski rahat ve mutlu günlerin özlemiyle de aklıma düştü sronun her yılbaşı çalan o sevimli müziği, eventleri ve şehir süsleri.
dayanamadım, yeni bir hesap açıp girdim. ben hep wizard-clerictim. büyülüyordu beni o ikili.
karakterimi oluşturup pekte bir beklentim olmadan girdim. serverler birlestirilmiş, oyuncu sayısı iyice düşmüştü. o en sevdiğim bayrak yarışları dahi katılım olmadığından sürekli iptal oluyordu. defalarca denememe rağmen hiç giremedim. ama yılbaşı eventi ilgimi çekti. günlerdir kutu toplayıp santa kıyafeti çıkarmaya çalışıyoruz. eşime çıktı hemen ben hala bekliyorum. yüksek level karakteri iyi ki satmamışız sayesinde 2 haftada 42 lvl oldum.
penonlarda pt pleaseee diye eziklik yaptım, hotanın arka bahçelerini dolaştım tam bir işsiz gibi, ezikleri toplayıp taxi yaptık, mutlu ettik, ışıl ışıl üst baş düzünce karakterinin capsini alan çocuklar gibi mutlu oldum, "dur şu kokoruya kaç vuracağım" diye her yeni itemden sonra deneme yaptım. çocuk olduk iste yeniden. aptal bir çocuk ancak bizim kadar mutlu olabilirdi.
o kafede geçirdiğimiz sıcacık kış günlerinden beri ilk defa bu kadar zevk alıyoruz.
kimilerinin orta yaş dediği 30 larında bir çift olarak sro hayatımızda her zaman önemli bir yer edinecek belli ki. ne zaman hayat tepeme çöker de bırakırım bilemiyorum da, bir bayrak yarışına girseydim gözüm arkada kalmayacaktı.
kapanacak diyorlar, lütfen öyle bir şey olmasın.

not: alıntıdır.

Benim anlamadığım joymax niye birşeyler yapmıyo , açacağı 80-90-100-110cap serverlara anında başlayacak binlerce adam var.

Takımı
Besiktas
2004 yılında millet sokakta top oynardı biz 2-3 arkadaş silkroad oynuyorduk. Çocukluğumu yedi lanet oyun :(

Delidoktor

CalypsOo
Şimdi silkroad diye yardımlaşma derneği kursam kaç kişi katılır enazından küresel bir örgüt için hazır ve enterasan denecek kitleye sahip kimse yokmu vs silkroad olm çokmu saçmaladım yani

Kalkandelen

Bilgiliyim
Takımı
Besiktas
Cocukluğumu yedi , Gençliğimi de yiyecek ama bu oyunu oynarken böyle ayrı bir zevk ve neşe içinde oluyorum. Çözemedim ya bırakıyorum tekrar başlıyorum yani unutulmaz bir sevgili gibi :) Bana göre bu oyun kapanmaz lakin pvp server'lar dan çok darbe aldı ona karşı bir değişik atak olabilir.

Toxic

CreddyTitans
Takımı
Galatasaray
Joymax şuan 80 cap her şeyin eskisi gibi olduğu bir server açsa ve önüne gelen çocuğun açtığı pvpler kapansa eski günler anında geri gelir.
İlave olarak içler acısı olan bir durumda şu , new silkroad diye metin2 seviyesinde dahi olamayan bir oyun için joymaxın yüksek paralar harcaması

Toxic

CreddyTitans
Takımı
Galatasaray
İlave olarak şuda var joymaxa bağlı KoreanSro(ksro)' ya girmiştim geçenlerde 7 - 8 sayfa party listesi vardı ve her şehir inanılmaz kalabalıktı.gözlerim yaşardı.

Ben 16 lv olup çhara yakınlaştırıp üstündekilere bakıp bakıp sevindiğimi hatırlıyorum
sabah 6,30 da internet kafeciyi uyandırıp kafeyi açtırıp tombda 9 lv yaratıkları kesip kesip seviniyordum
18 lv olduğumda setin en çok sevdiğim şapkasını düşürdüğümde kafede çığlık attığımı hatırlıyorum
duygulandırdın kardeş...

Mopneet

Duygulandım bea. Ne güzel günlerdi lan. Kokoruya kaç vurucam dediğimiz zamanlar...

ilk charımı hatırladım lan :( trinity12345 = ( tüm skillere abanıyodum bilmeksizin = ( chakjiler = (

Server
Efes
Takımı
Fenerbahce
Silkroadla beni tanıştıran arkadaşa beddua ediyorum. Oysa ki bir köşe de tek başına her zaman WoW oynayan abi vardı keşke onla takılsaydım. Zaman kaybı..

Ne ben ondan ne de o benden vazgeçecek. Şuan da private serverlarda umut kovalıyoruz.

Yukarı Alt