Karşıyakalı Özgür'ün ölümü yakınlarını yasa boğdu

DHA

BEKO Basketbol Ligi'nde, Bandırma'da oynanan Banvitspor- Pınar Karşıyaka maçına giderken mola verdikleri Balıkesir girişindeki dinlenme tesisinde çıkan kavga sonucu pompalı tüfekle vurularak ölen Karşıyaka taraftarı üniversite öğrencisi 21 yaşındaki Özgür Soylu'nun, acı haberi yakınlarını yasa boğdu. Olay günü sabah saatlerinde gezmek için evden çıkan Özgür Soylu'nun maça gideceğini ailesine söylemediği öğrenildi. Arkadaşlarından oğlunun acı haberini aldıktan sonra sinir krizi geçiren ve kızı Özlem Soylu'ya sarılarak gözyaşına boğulan anne Sevim Soylu, “Biricik oğlumu elimden aldılar. Onun eline silah bile değmedi. Fidan gibi yavrumu aldılar. Maç için değer miydi?” dedi.
Soylu'nun bu yıl kayıt yaptırdığı Manisa Celal Bayar Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Bölümü Spor Yöneticiliği Bölümü'ndeki arkadaşları da büyük üzüntü yaşadı. Okul Müdürü Prof. Dr. Metin Sayın, “Öğrencimizi kaybettiğimiz için çok üzgününüz” dedi.
Dün saat 15.00 sıralarında Banvitspor- Pınar Karşıyaka Basketbol takımlarının Bandırma'da oynanacak maçına giderken, Balıkesir Polis Meslek Yüksek Okulu karşısındaki Gündüz Petrol İstasyonu'nda mola veren Karşıyakalı taraftarlarla, istasyonun sahipleri arasında tartışma çıktı. Tartışmanın kavgaya dönüşmesi üzerine yaşanan arbede sırasında pompalı tüfekle vurulan Celal Bayar Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu öğrencisi Özgür Soylu, kaldırıldığı hastanede kurtarılamadı. Aynı olayda yaralanan iki kişi ise Devlet Hastanesi'nde tedavi altına alındı.
Jandarma ekiplerinin güçlükle yatıştırdığı olayların ardından akaryakıt istasyonunun sahipleri 22 yaşındaki Ertuğ Gündüz, babası Halil İbrahim Gündüz, Hakan Gündüz, pompacı Bilal Belkuyu ile olaylara karışan 30 Karşıyaka taraftarı gözaltına alındı. Yapılan araştırma sırasında pompalı tüfekle Ertuğ Gündüz'ün ateş ettiği belirlendi. Gözaltındaki zanlılar işlemlerin tamamlanmasının ardından Adliye'ye sevk edilecek.
Bu arada çıkan olayların istasyonun karşısındaki Polis Meslek Yüksek Okulu'nun güvenlik kameralarına yansıdığı ortaya çıktı. Görüntülerin, olayı soruşturan Cumhuriyet savcısına incelemesi için teslim edildiği bildirildi.
Pompalı tüfekle vurularak hayatını kaybeden Özgür Soylu'nun cesedi, Bursa Adli Tıp Kurumu'na gönderildi. Otopsinin ardından yakınlarına teslim edilecek cenazesin İzmir'e getirileceği ve yarın düzenlenecek törenin ardından toprağa verileceği bildirildi.

ACI HABERİ ARKADAŞLARI VERDİ

Dün sabah saatlerinde ailesine gezmeye gideceğini söyleyerek evden ayrılan ve son olarak saat 09.00 sıralarında annesiyle telefonda konuşan Özgür Soylu'nun acı haberini eve arkadaşları ulaştırdı. Ağır yaralandığı bilgisini aldıktan sonra hemen yola çıkan baba Sabri Soylu ve anne Sevim Soylu, Balıkesir Devlet Hastanesi'ne ulaştıklarında ise arkadaşlarının gözyaşları içerisinde kendilerini karşılamalarıyla oğullarının öldüğünü anlayıp sinir krizi geçirdi.
Acılı aile güçlükle yatıştırılırken Milli Piyango Anadolu Lisesi ve Atatenk Anadolu Lisesi'nin yemekhanesinin işletmeceliğini yapan baba Sabri Soylu oğlunun cenazesiyle Bursa'ya gitti. Annen Sevim Soylu ise eşiyle gitmek istemesine rağmen İzmir'e getirildi.
Matem yerine dönen evlerinde sürekli gözyaşı döken anne Sevim Soylu, Özel Kent Hastanesi muhasebe servisinde çalışan 19 yaşındaki kızı Özlem Soylu'ya sarılıp oğlu için ağıt yaktı. Oğlunun Karşıyaka'nın maçlarına genelde gittiğini ancak dün gittiğinden haberi olmadığını son olarak sabah saatlerinde telefonla konuştuğunu söyleyen Sevim Soylu, “Biricik oğlumu elimden aldılar. Onun eline silah bile değmedi. Fidan gibi yavrumu aldılar. Maç için değer miydi?” dedi.

ARKADAŞLARI DA UNUTMADI

Fananik taraftarı olduğu Karşıyaka'nın basketbol maçına giderken hayatını Özgür Soylu'yu arkadaşları da unutmadı. Soylu'nun tek başına ve birlikte çektirdikleri fotoğraflarının internetteki sosyal paylaşım sitesi Facebook'a koyan arkadaşları onun için, sitedeki kendisine özel sayfasına “Özgür'üm sen şimdi uzaklardasın ne dön desek dönebilirsin ne kal desek kalabilirsin. Özgür'üm ‘gitmedim buradayım’ de yine ‘omuz omuzayız’ de bana. Özgür sakın gitme hani söz vermiştin hani hep yanımda olacaktın ne olursa olsun. Beni sevdiğini söylerdin seviyorsan yalvarırım lütfen beni bırakma, seni seviyorum. Kardeşim yalan de bana. Şaka de kandırdım sizi de ama lütfen dön” diye yazarak duygularını dile getirdi.

OKULUNDA ÜZÜNTÜ

Karşıyaka taraftarı Özgür Soylu'nun bu yıl kayıt yaptırdığı Manisa Celal Bayar Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Bölümü (BESYO) Spor Yöneticiliği Bölümü'ndeki arkadaşları büyük üzüntü yaşadı. CBÜ BESYO Müdürü Prof. Dr. Metin Sayın, “Öğrencimizi kaybettiğimiz için çok üzgününüz, taraftarın yaptığı saldırı ve spor ahlakına taraftarlığa sığmayan davranışların arkasında olmamız mümkün değil, ancak ortada 21 yaşındaki bir çocuğun ölümü var topluluk psikolojisi içinde bir kişinin başlattığı olay ve saldırı buralara kadar geldi. Okul olarak saldırı kavga gibi olayları tasvip etmiyoruz. Ancak öğrencimizin hayatını kaybetmesine çok üzüldük araç tahsis edip cenazesine katılıcağız” dedi.
Özgür Soylu'nun dersine de giren Okul Müdür Yardımcısı Yrd. Doç. Dr Mete Yazıcı da “Özgür hiç saldırgan bir çocuk değildi. Çok beyefendi sessiz sakin derslere zamanda gelen hem de iyi bir sporcuydu. Taraftar olayları deyince biz çok şaşırdık. Spor sevgisinin sonu bu olmamalı” dedi.

RAKİP KULÜPTEN TAZİYE

Karşıya Spor Kulübü'nün İzmir'deki ezeli rakibi Göztepe Spor Kulübü adına da Genel Müdür Gürsel Kuru açıklama yapıp taziye bildirdi. Kuru, “Karşıyaka taraftarı Özgür Soylu'nun Balıkesir'deki akaryakıt istasyonunda çıkan kavgada hayatını kaybetmesinden çok büyük üzüntü duyduk. 21 yaşındaki bir gencimizi kaybetmenin büyük acısını yaşıyoruz. İnşallah bu tür olaylar son olur” dedi.

GÖRGÜ TANIKLARI: TARAFTAR SALDIRDI

Gündüz Petrol İstasyonu'nda yaşanan arbedenin izleri, havanın aydınlanmasıyla ortaya çıktı. Savaş alanına dönen istasyondaki incelemede, olaylar sırasında, 4 akaryakıt pompasının devrildiği, ofis bölümündeki bilgisayarla, lokanta bölümündeki masaların, sandalyelerin, buzdolabı ve tabakları kırılıp parçalandığı tespit edildi.
Bu arada olayın bazı görgü tanıkları, Karşıyaka taraftarlarının kendi aralarında kavga ettiğini, akaryakıt istasyonu çalışanlarının tarafları yatıştırmak için araya girmeye çalışmasıyla olayların büyüdüğünü söyledi. Aynı görgü tanıkları, kavgaya müdahale etmek için Polis Meslek Yüksek Okulu'ndan gelen polislere de saldıran tarafların, jandarmanın müdahalesiyle güçlükle yatıştırıldığını ileri sürdü
Beyler Özgür Soylu benim akrabamdır.Bunu yapanların yanına koymayacam bunu bilsinler.Bize çektirdiği acıyı 10 kere çektirecem onlara

Bu tür c/p haberleri bulmak kolay. Siteye koyarken belirli kısımlarını almanızı öneririm. Bu şekilde çok uzun ve sıkıcı oluyor. Şahsen ilk satırını bile tam okumadım :coffee:

Yukarı Alt