1. Reklam


  1. joysro
   anafor
   anafor
   viki
   darkroad
   bosalan

Acer'in Cevreci Teknolojileri


 1. Kobe

  Kobe rank8

  Kayıt:
  3 Mayıs 2007
  Mesajlar:
  8.698
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Acer ürünlerinin çevre üzerinde daha az kirliliğe neden olan teknolojiler ve çevre dostu malzemeler kullanarak çevre üzerindeki zararlı etkilerini azaltır. Ayrıca malzeme sağlayıcılarının çevre ile ilgili uygulama ve düzenlemelere uymasını sağlamak amacıyla Yeşil Tedarik Zinciri yönetimini gerçekleştiriyor, endüstrideki çevresel düzenleme gerekliliklerine uyuyor. Bu amaçla Acer Çevre Yönetim Sistemini yürütüyor, Eco ürünleri geliştiriyor ve ürün geri dönüşüm hizmetini sağlıyor.

  Eco ürünleri geliştirmek amacı ile 2006 yılında HSF ( Hazardous Substance Free- Zararlı madde bulunmayan) programını yürürlüğe koydu ve 2009 yılı itibari ile ürünlerinde PVC, BFR ve Phthalate bulunmaması sözünü verdi. Ayrıca tedarikçileri ile sürekli olarak alternatif teknolojiler üzeride çalışıyor.

  Acer ürünlerinin üretiminde ve tasarımında kullandığı parçaların içerikleri ile hem de geliştirdiği yazılımlar ve teknolojilerle çevreye zararlı olabilecek maddelerin kullanımını ve enerji tüketimini azaltarak daha çevreci ürünler yaratıyor.


  Çevreci Ürün Tasarımları


  Küresel ısınma problemi ile birlikte Acer Ar&ge çalışmalarını daha fazla enerji ve kaynak tasarruf projelerine ayırdı. Örneğin Acer ePower Management yazılımı pil verimliliğini en üst noktaya getirmek için farklı iş durumlarında optimize güç kullanımını yönetilmesini sağlıyor. 2006’da bütün Acer diz üstü- masa üstü bilgisayarları ve monitörleri Energy Star markası ile sertifikalandı.

  Timeline Yeşili

  Acer Timeline ürünlerinin 7W system gücü sayesinde geleneksel dizüstü bilgisayarlardan %40’a kadar daha uzun sure pil ömrü saglıyor. Bu da hem enerji tasarrufu hem de daha uzun

  pil ömrü sağlayarak pillerin geri dönüşüme daha seyrek girmesini saglıyor. Ayrıca “Akıllı içerik değerlendirmesi “ ile %33 daha fazla enerji tasarruf ediyor.

  Gelişmiş ENERGY STAR versiyon 5.0 uyumu ile uyku modunda iken bilgisayar adaptörü şarjı keser ve böylece yılda 116 adet enerji tasarruflu ampül enerjisi kadar ( 8760 saat) tasaruf edilir.

  Acer EcoDisplay

  Yüksek geri dönüşüm kapasitesine sahip Acer LCD EcoDisplay ready özellikleri ile uygun kısıtlı içerik yönetimi ve güç tasarrufu sağlayan bir tasarıma sahiptir. İnce ürün yapısı ve minimalist paket tasarımları ile çevre dostudur

  Acer EcoDisplay 4 lamba tasarımı yerine 2 lamba tasarımı kullanarak %50 güç tasarrufu sağlar. Merkür içermeyen çevre dostu LED arka plan teknolojisi sayesinde %58’e kadar enerji tasarrufu gerçekleştirir. Ayrıca AC (alternating current) güç sviçi güç tasarrufu ve güvenlik sağlar.

  Acer eColor Management yazılımı ile farklı senaryolarda farklı görüntüleme modları kullanılarak gereksiz güç tüketimi ortadan kaldırılır.


  Eco Projektörle Dünyayı Koruyun

  Acer Eco Projeksiyon ile yılda 41.8* ( X1161 ile ECO Mod’da) kg’a kadar karbondioksit salınımını azaltabilirsiniz. Bu yılda 3,5 ağacın emdiği karbondioksite eşdeğerde.

  20 toplantı odası bulunan bir firmada Acer EcoProjektör kullanarak yılda 69 ağacın emilimine eş değerde karbondioksit salınımı azaltılabilir.