1. Reklam


  1. joysro
   anafor
   anafor
   viki
   darkroad
   bosalan

Academy ile ilgili sorunlarınız artık son bulacak -------> i


 1. karincakyhn

  karincakyhn rank8

  Kayıt:
  6 Haziran 2009
  Mesajlar:
  82
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  bilmiyorum sitede tam anlatımı varmı ama europa bölümünde biri konu açmış silahları göstermiş felan ama hala bi kaç soru işareti var . bende kafalarda soru işareti kalmaması için bütün bildiklerimi anlatmaya çalışacağım

  academy sistemi 60 levelde aktif oluyo ve bazı avantajları var.

  öncelikle benim anlamadığım bişey var . bi çok yerde 30 dan sonra alınan çırak honor vermez deniyor ama bi çok insan arama bölümünde 35+ veya 38+ 39+ yazıyo bunu biri bana da açıklasın :D

  honor puanına gelince . bi çırak ( level 40-) 40 level olduğunda academy den mezun olur ve bu academy e girdiği level e göre guard a ( academy kurucusu ) honor puan kazandırır.

  hesaplaması = 40-academy e giriş leveli

  yani birisi 17 levelde academy e girip 40 levelde mezun olursa 40-17 den = 23 honor(onur) puan kazanırır.

  alınan silahlara gelince o silahların durabilitesi yani dayanıklılığı özeldir ve silahçılarda tamir edilemez

  tamir edilmesi için özel rapper itemleri almak gerekir . belli bir gold ve honor karşılığı bankacılardan alabilirsiniz

  ve de bazı eklentiler veren madalyalar alabilirsiniz.  bunlar benim bilgilerim . birazda internetten araştırdım o yazılarda aşağıda...  Gardiyan sistemi yüksek Lv oyuncuLar(gardiyanLar) ve düşük Lv oyuncuLar (çırakLar) için tasarLanmıştır .. Yüksek Lv oyuncuLarın oyun içi deneyimLerini düşük Lv oyuncuLarLa payLaşmaLarı, bu şekiLde acemi oyuncuLarın oyunLa iLgiLi daha çabuk biLgi sahibi oLmaLarı ve oyuna ısınmaLarı hedefLenmiştir .. BununLa birLikte yardımda buLunan gardiyan onurLandırıLır ve ödüLLendiriLir ..

  Akademi KuruLumu
  Akademinizi, her şehirde buLunan banka ( storage ) Npc iLe konuşarak kurabiLirsiniz .. Akademi kuran oyuncu “ Gardiyan “ oLarak anıLır, bu kişi 60 Lv ya da üzeri oLmaLıdır ve 100.000 goLd ödeyerek akademiyi açabiLir .. Gardiyan birden fazLa akademi açamaz ve maksimum 5 tane çırak ( apprentice ) ( Lv 39’dan düşük Lv oyuncuLar ) iLe 2 tane asistan ( assistant ) ( Lv 40 – 59 arası ) oyuncuyu akademisine aLabiLir ..

  Akademiye Kayıt

  Akademiye kayıt akademi UI ( kısayoL tuşu : “ L “ ) iLe Gardiyan eşLeşme sistemi kuLLanıLarak, yapıLan tekLifin gardiyan tarafından kabuL ediLmesi iLe gerçekLeştiriLir .. Bir akademiye kayıt oLan çırak ya da asistan herhangi başka bir akademiye kayıt yaptıramaz ..Akademiye girdiğiniz zaman, akademi UI ( kısayoL “ L “ )’ya da kayıt oLmuş oLursunuz ve gardiyanLa asistanLar haritada kırmızı nokta iLe görünür haLe geLirLer .. Oyuncunun LvLına göre gardiyan,asistan ve çırakLara isim veriLir ..

  İsim Lv Durumu
  Intermediate Guardian (Lv 50-59) Akademiye KatıLım (Lv 40-59)
  Beginner Guardian (Lv 40-49) Akademiye KatıLım (Lv 40-59)
  Expert Apprentice (Lv 31-39) Akademiye KatıLım (Lv 1-39)
  Intermediate Apprentice(Lv 21-30) Akademiye KatıLım (Lv 1-39)
  Apprentice (Lv 11-20) Akademiye KatıLım (Lv 1-39)
  Beginner Apprentice( Lv 1-10) Akademiye KatıLım (Lv 1-39)

  Akademiden Mezuniyet

  ÇırakLar Lv 40, asistanLarsa Lv 60 oLduğu zaman akademi penceresinde rumuzunun yan tarafında “ Graduate “ butonu aktif haLe geLecek .. Butona tıkLandığında akademiden mezun oLunur, bununLa iLgiLi sistem mesajı görünür .. Bu sırada mezun oLan çırak ya da asistanın ekranında “ Gardiyan OyLama “ penceresi açıLır .. Bu pencereden, mezun oLan öğrenci akademi içerisinde buLunduğu dönemde gardiyanın yeterLiLiğini oyLar ..
  Penrecere 5 kutu buLunur , sırasıyLa ;
  Çok memnuniyet verici ( Very Satisfied )
  Memnuniyet verici ( Satisfied )
  OrtaLama ( Avarage )
  Yetersiz ( Unsatisfied )
  Çok yetersiz ( Very Unsatisfied )

  KutuLardan birini işaretLeyip , “ EvaLuate “ tıkLandığı zaman oy verme işLemi de tamamLanmış oLur ..

  Graduate butonuna tıkLandığı zaman oyLama penceresi açıLır .. Pencere açıLdıktan sonra “ CanceL “ tıkLanırsa ya da pencere X’e basarak kapatıLırsa otomatik oLarak “ Satisfied “ ( memnuniyet verici ) seçeneği işaretLenmiş sayıLır ..

  CumuLated buff, AccumuLated buff, akademi mesaj penceresi ve akademiyLe iLgiLi her şey çırak mezun oLduğunda kayboLur ..
  Otomatik oLarak akademiden iLişiğiniz kesiLecektir , ve penaLtı durumu söz konusu oLmayacaktır ..
  Mezun oLan çırakLar, 40 Lv topLam deneyim puanının %50’si oLan 2.000.000 exp iLe ödüLLendiriLirLer ..
  Çırağın mezuniyetine ödüL oLarak, gardiyan onur puanı ve oyLama puanı kazanır ..
  Çırak mezun oLduğu zaman,gardiyan asistanLarı gardiyanın kazandığı onur puanının %10’u kadarıyLa ödüLLendiriLirLer ..


  İstisnaLar
  1. Gardiyan çırak mezuniyetiyLe ödüLLendiriLir, eğer çırağın akademiye katıLım LvLı 30’un aLtındaysa .. Yani Lv 30 ve üzeri oyuncuLarın çırak oLarak aLınmasının gardiyana onur puanı açısından bir katkısı oLmayacaktır ..
  2. Lv 30 üzeri akademiye giren çırağın mezuniyeti gardiyana onur puanı kazandırmaz ,sadece mezun ettiği öğrenci sayısı artmış oLur ..
  3. Akademi mezuniyetinde asistanLarın söz hakkı oLmayacaktır ..
  4. Çırağın Lv 40’ı geçtiği haLde “ Graduate “ ( mezuniyet ) butonuna basmaması durumunda, gardiyanın akademi UI penceresinde çırak için mezuniyet butonu aktif oLacak ve çırak istemese biLe mezun ediLebiLecek .. BöyLe bir durumda gardiyan ve asistanLar ödüLLerini aLırken, çırak hiçbir şey aLamayacak ..

  Akademinin KapatıLması
  Sadece gardiyan akademiyi kapatabiLir, akademi ancak açıLışından 7 gün sonra kapatıLabiLir ..
  Akademinin kapanması durumunda tüm çırak ve asistanLar otomatik oLarak akademiden ayrıLmış sayıLacakLar fakat ayrıLdıkLarı için penaLtı durumu söz konusu oLmayacak ..
  CumuLated&AccumuLated buffLar, akademi mesaj penceresi, onur dereceLerinin tamamı siLinecek ..
  Tekrar akademi açmak için 7 gün bekLemeniz gerekecek .. Bu süre sonunda onur puan ve dereceLerinin tamamı sıfırLanmış oLarak başLanacak ..


  Akademiden AyrıLma
  Sadece çırakLar ve asistanLar akademiye katıLımLarından 24 saat sonra ayrıLabiLecekLer ..
  ÇırakLar akademiden ayrıLmaLarının ardından 24 saat süre iLe başka bir akademiye giriş yapamayacakLar ..
  Gardiyan asistanLar akademiyi terk etmeLeri durumunda 3 gün süre iLe başka bir akademiye giriş yapamayacakLar ve 10 onur puanı kaybedecekLer ..

  Akademiden BanLama
  Sadece gardiyan,çırağın akademiye katıLımından 24 saat sonra onu akademiden atabiLir ..
  BanLamanın ardından gardiyan 24 saat içinde yeni bir çırak aLamaz yani ban penaLtı durumu söz konusu oLur .. Asistan banLanmasında ise böyLe bir durum söz konusu değiLdir ..
  Gardiyan sistem eşLeşmesi Listesine akademinizi ekLemişseniz, akademiden kimseyi banLayamazsınız ..

  Akademi UI
  Akademi UI penceresini oyundayken “ L “ harfine basarak açabiLirsiniz .. Çırak Lv 40’a uLaştığı zaman isminin yan tarafında “ Graduate “ ( mezuniyet ) penceresi görünecektir ..
  “ Matching “ butonuna tıkLadığınız zaman, gardiyan sistem eşLeşmesi penceresi açıLacaktır ..
  VE ödüller :D


  buraları ben yazıyorum sayılır ( kar1nca )

  Experience Buff

  Gardiyana bağLı çırakLar avLanırLarken ek exp. oranı biriktirirLer (ComuLated buff), ve bunu buff formunda payLaşabiLirLer .. Bu buff sayesinde, gardiyan ve çırakLar avLanma sırasında ekstra exp. puanLarı kazanırLar .

  1. CumuLated Buff

  Gardiyana bağLı çırak avLanmaya başLadığında, cumuLated buff ikonu ekranın soL üst köşesinde ( diğer buffLarın buLunduğu, karakter resminin sağ tarafında ) beLirir .. BeLirLi oranda exp. puanı avLanma sırasında birikir .. Birikmeye başLadıktan 24 saat sonrasında exp. ekLentisi devam etmez .. 24 saat içerisinde AccumuLated buff’a dönüştürüLmeyen cumuLated buff etkisini yitirir .. CumuLated buff’ı transfer ettikten sonra, avLanmaya başLanıLdığı zaman yeni bir buff ikonu öncekinin yerinde beLirir ve fazLadan exp. kazanımı başLar ...


  [burasını konuyu açan ben yani kar1nca yazıyorum :D çırağın puanı bi canavar öldürdükçe bi puan olarak artar ( aynı leveldekicanavarda ) ve cumul. buff ise her öldürdüğü canavarda 10 puan düşer ve her canavarda %10 exp arttırır , tıkladığında çırağın sahip olduğu puanların %20 si guard. a %80 i çırak ta kalır...]


  OnursaL SiLahLar
  Destroyer rondo kuLLanıLarak kırıLamaz, başkasına satıLamaz, takas ediLemez, yere düşürüLemez ( Npc’ye satıLabiLir ) ..
  Bu siLahLar beLirLi oranda tamir ediLebiLme durumundadırLar, tamir ediLme sayısı 0’a düştüğünde kuLLanıLamaz haLe geLirLer ..Tamir ediLme sayısını yükseLtebiLmek için, yani daha uzun süreLi kuLLanımını sağLayabiLmek için yine banka ( storage ) Npc’den satın aLınacak “ Magic Stone of Honor “ taşı kuLLanıLabiLecek ..

  Avantaj Sistemi

  Messanger

  Akademiye kayıtLı üyeLerin kuLLanabiLeceği küçük pencere .. Aynı anda oyunda oLan üyeLerin göründüğü, sadece akademideki çırak, asistan ve gardiyanın sohbet etmesine oLanak sağLayan yeni bir mesajLaşma sistemi .. BüyükLüğü sağ üst köşeden ayarLanabiLir ..

  Gardiyan EşLeşme Sistemi

  GardiyanLarın daha koLay bir şekiLde çırak ve asistan buLmaLarını sağLayacak bu sistemde normaL parti sistemi benzeri .. Aynı zamanda çırak ve asistan oLmak isteyen kişiLerinde akademi buLabiLmeLeri için tasarLanmış ..

  OnursaL SiLah DeğerLeri & GereksinimLeri

  Gardiyan oLma sınırının minimum Lv 60 oLması sebebiyLe, onursaL siLahLar şu an için sadece 8 degree'dir ..
  SeaL oF Star oLan onursaL siLahLarın kuLLanıLabiLmesi için minimum Lv 62, SeaL oF Moon siLahLarın kuLLanıLabiLmesi için Lv 66, SeaL oF Sun siLahLarın kuLLanıLabiLmesi içinse Lv 70 oLunması gerekiyor ..
  SeaL oF Star onursaL siLahLara sahip oLabiLmek için gardiyanın 1000 Onur puanına sahip oLması,ayrıca 2.700.000 (2.7m) goLd oyun parası ödemesi gerekiyor ..
  SeaL oF Moon onursaL siLahLara sahip oLabiLmek için gardiyanın 1500 Onur puanına sahip oLması, ayrıca 3.600.000 (3.6m) goLd oyun parası ödemesi gerekiyor ..
  SeaL oF Sun onursaL siLahLara sahip oLabiLmek için gardiyanın 2500 Onur puanına sahip oLması, ayrıca 4.600.000 (4.6m) goLd oyun parası ödemesi gerekiyor ..

  Tüm siLahLarın üzerindeki Phy. ve Mag. Atak değerLeri, DurabiLity, Attack Rating, CriticaL, Phy. ve Mag. reinforce değerLerinin tamamı (+%0) oLarak ayarLanmış haLde ..
  SiLahLarın üzerinde, normaLde oyunda buLunmayan bir özeLLik var, "ALchemy ProbabiLity" .. Bu değer tüm siLahLarda 5 oLarak ayarLanmış .. Bir nevi Lucky ekLentisi gibi işLev gördüğünü tahmin ediyorum .. Yani ALchemy kuLLanımı sırasında, sonucun oLumLu oLma ihtimaLini yükseLtmeye yöneLik bir çaLışma ..

   
 2. DukeNukem

  DukeNukem rank8

  Kayıt:
  9 Ekim 2007
  Mesajlar:
  7.175
  Beğenilen Mesajlar:
  3
  Ödül Puanları:
  38
 3. beyyz

  beyyz rank8

  Kayıt:
  20 Mart 2009
  Mesajlar:
  538
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  OyunDa
  elıne saglık...