1. Reklam


  1. bestsro
   joysro
   anafor
   deep
   eos
   anafor
   trensro
   planetsro

Abdullah Öcalan köşe yazarı oluyor


 1. Avenger

  Avenger rank8

  Kayıt:
  22 Temmuz 2008
  Mesajlar:
  5.322
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  36
  Şehir:
  İzmir
  İtalya’daki günlük gazetelerden Il Manifesto, Türkiye’de müebbet hapis cezasına çarptırılmış olan terör örgütü elebaşı Abdullah Öcalan’ın köşe yazılarını yarından itibaren yayımlayacağını duyurdu.

  İtalya’da komünistlerin en önemli yayın organlarından biri olan Il Manifesto, bugün yayımladığı açıklamada, yazıların Öcalan tarafından gazete için yazılmış makalelerden oluşacağını duyurdu.

  Açıklamada şu ifadelere yer verildi: "Il Manifesto, Öcalan’ın makalelerini yayımlayacaktır. Bu makaleler, Kürt sorununa çözüm arayışına katkı sunmanın yanı sıra, bir ülke sakinleri arasında barışçıl yaşamın nasıl bir toplumda mümkün olacağı, bunun nasıl bir modelle sağlanacağı konularındaki düşüncelerini yansıtacaktır. Öcalan, sadece Türkiye’yle de sınırlı olmayan bu meselelere dair bir tartışma ve görüş alışverişi istiyor." Öcalan’ın ilk makalesinde, İtalya’ya duyduğu özel ilgiye değindiği de belirtildi.


  Bu kadarıda olmaz artık :oops:
   
 2. ImmorTaLGoD

  ImmorTaLGoD olduser

  Kayıt:
  12 Mayıs 2009
  Mesajlar:
  8.231
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Devlet ne yapmaya çalışıyor anlamış değilim.Önce bu şerefsizlerle masaya oturur.Sonra bu adamlara özgüven kazandırır.En son gider partilerini kapatır.Sonuçta ne olur ülkede kargaşadan başka birşey olmaz.Daha sonra idam edilmesi gereken adama özel bir hapishane yaptırır.Bunlarında üstüne bütün masrafları 10.000 TL 'yi cebinden karşılar.Ama Tekel işçilerine 100 lira zam yerine biber gazı ve tazikli sudan başka birşey vermez.Şimdide bu..Ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırılmış bir adamın , dışarı ile sadece avukatı aracılığı ile ilişkisi olması gerekirken , adam köşe yazarı olabiliyor.Bence bu adam kayırmaktan başka bir şey değildir.Köyünde 5 PKK 'lı öldürüp müebbet hapis cezasına çarptırılan adam hapishanede işkence görürken , binlerce kişinin ölümüne sebep olmuş bir adam kafasına esen her şeyi yapabiliyor.Hükümet bu şekilde davrandığı sürece PKK sorunu mu denir artık Kürt sorunu mu denir artık adını siz koyun denen problem hiçbir zaman çözülemez.Mesela ABD'yi ele alalım.Adamlar Irak'a girdi işgal etti.Saddam'ı buldu ve öldürdü.Halk imrendi ve o tarihten sonra orada olan olaylar azaldı.Bizim ise halimiz ortada...
  Buyurun yorumu siz yapın..Dua ediyorum ki , torunum Türkiye Cumhuriyet'ini görsün.
   
 3. |_YakOx33_|

  |_YakOx33_| rank8

  Kayıt:
  17 Ekim 2008
  Mesajlar:
  476
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  16
  1. Ic savas yasamis ulkelerin suanki durumlarini goruyoruz bu sebeple savasi bi cozum olarak gormeyip uzlasmak icin masaya oturdu evet.

  2. Bu adamlarin oz guven kazanmasi tamamen medyanin olaylari buyutup ulkede panige yol acmasindan kaynaklaniyor

  3.Aponun idam edilmesini parlementoda oy birligiyle ret edip ozel bir hapishane yaptiran bu donemin muhalefet partileri - o donemin iktidar partileridir.

  4.Köyünde 5 PKK 'lı öldürüp müebbet hapis cezasına çarptırılan adamla ilgili hic bi habere ulasamadim bana bi link flan gosterirmisin.

  Ona benzer bi haber buldum ama senin soylediginle pek bagdasmiyor.
  http://www.haber7.com/haber/20090601/7-PKKli-teroristi-oldurdu-beraat-etti.php
  Diyarbakır 5. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmada, hakkında ''kasten adam öldürme'' suçundan 7 kez müebbet hapis cezası istenen tutuklu sanık Enyüce hazır bulundu.

  Sanık Enyüce, yaptığı son savunmasında, önceki savunmalarını tekrar etti. Terör örgütü PKK'da kendisine ''korkak'' ve ''ajan'' muamelesi yapıldığını kaydeden Enyüce, şöyle konuştu:

  ''Örgütte bana küçük düşürücü baskılar yapıldı. Korkak ve ajan muamelesi gördüm. Kulp ilçesi yakınlarındaki sığınakta kış üstlenmesindeydik. Bulunduğum gruptakiler sık sık kendi aralarında beni işaret ederek, fısıldaşarak konuşuyorlardı. Bana 'senin cezan infaz edilecek' deniliyordu. Beni öldüreceklerini düşündüm. Uyuyormuş gibi yaptım. Bu arada silahın çekme kolunun kurulduğu sesini duydum. Kalkıp sığınaktaki 7 örgüt üyesini silahla taradım. Kulp'a gelerek jandarma ekiplerine teslim oldum. Kendimi savundum. Onları öldürmeseydim onlar beni öldürecekti.''

  İddia makamı, hazırladığı mütalaasını okuduktan sonra mahkemeye sundu. Savcı mütalaasında, sanık Enyüce'nin beraatını talep etti.

  KARAR

  Mahkeme heyeti verdiği kısa bir aranın ardından hakkında TCK'nin ''kasten adam öldürme'' suçunu düzenleyen 82/1. maddesi uyarınca 7 kez müebbet hapis cezası istenen sanık Galip Enyüce'nin ''kasten adam öldürme suçunun meşru savunma şartları çerçevesinde gerçekleştirilmiş olduğu'' gerekçesiyle beraatına karar verdi.

  ''Bürüsk'' kod adlı terör örgütü üyesi Galip Enyüce, Mart 2007'de Kulp ilçesine bağlı Yaylak köyü yakınlarındaki Şinaktepe mevkisindeki mağarada, terör örgütü içinde yaşanan iç hesaplaşma sonucu 7 teröristi öldürdükten sonra güvenlik güçlerine teslim olmuştu.

  5. Tekel işçilerine 100 lira zam yerine biber gazı ve tazikli sudan başka birşey vermez demissin.iste cevabi

  Erdoğan, TEKEL işçilerinin eylemi ile ilgili bir soruyu yanıtlarken, konunun 8 günlük değil, 2 yıllık bir mazisi olduğunu belirtti.

  Yaklaşık iki yıl önce sendika yöneticileriyle konunun görüşüldüğünü ve kendisinden erteleme talep ettiklerini ifade eden Erdoğan, “10 bine yakın kişi bu depolarda çalışarak değil, çalışmadan ücret alıyorlar” dedi.

  Söz konusu ücretlerin maliyetinin 40 trilyon lira olduğuna işaret eden Erdoğan, bu kişilere mağdur olmamaları için kıdem ve ihbar tazminatlarını ödediklerini ve 4/C'li olarak çalışma önerisinde bulunduklarını dile getirdi.

  Erdoğan, “Ben buradan özellikle Ankara'da uygunsuz, provokatif bu tür eylemlerin içerisine girmek suretiyle... Muhalefette olan siyasilerin veya olmayanların Türk-İş'in önünde, sağda solda bu tür eylemleri yapmalarını doğru bulmuyorum. Şu anda arkadaşlarımız ücretlerle ilgili çalışmaları yapıyor öyle zannediyorum ki bir hafta içinde bu çalışmalar da biter ve ben tüm TEKEL işçilerinin geldikleri yere dönmelerini, bu tür oyunlara da gelmemelerini özellikle kendilerinden rica ediyorum.”

  6. " Saddam'ı buldu ve öldürdü.Halk imrendi " demissin.

  Hangi Halk Kime imrendi neye imrendi ?

  Merak ettigim konu su.MADEM BU KADAR RAHATSIZLIK DUYUYORSUNUZ... NE ONERIYORSUNUZ?


  AKP UZERINE DUSENI YAPIYOR ULKEMIZ EMIN ELLERDE.... AC KALSAKDA SONUNA KADAR DESTEKCINIZ Sn.RECEP TAYYIP ERDOGAN.