1. Reklam


  1. joysro
   anafor
   deep
   eos
   anafor
   trensro
   planetsro

Abdullah Çatlı


 1. Spare_

  Spare_ Bilgiliyim

  Kayıt:
  24 Kasım 2008
  Mesajlar:
  2.764
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  Programmer , Desanatör.
  Şehir:
  ^^ T.C / İST ^^
  1956 yılının nisan ayında nevşehirde doğmuştur. Abdullah Çatlı'nın babası Ahmet Çatlı'nın ilk 3 çocuğuda kızdır. Anadolu'da erkeğe büyük önem verilirdi. Bu yüzden baba Çatlı her zaman Abdullah Çatlıyı diğer evlatlarından daha üstün olarak görmüştür. Abdullah Çatlı ilk okulunu Gazi İlkOkulunda okudu. Okul numarası 64'tü... Çatlılar yaşamları boyunca her zaman sağ partilere oy vermişlerdir. 1966 yılında merkez ortaokuluna kaydoldu. Bu kez okul numarası 211'di. Ortaokulun son yıllarında kahveye gitmeye ve sigara içmeye başladı. 1969 yılında nevşehir lisesinde eğitime başladı. Bir gün bayrama hazırlık yaparlarken, gencin biri trampet takımındaki bir kız öğrenciye laf attı. Çatlı kızı tanımıyordu ancak " aidiyet " duygusuyla, laf atan gencin kafasını borazana geçirdi.
  Çatlı 1974'te ankara mali bilimler yüksek okuluna baladı. Çatlı'nın okulu tanınmış ülkücüler ile doluydu bunlardan bir kısmı ; Selahattin Sarı , Türkmen Onur , Devlet Bahçeli'dir. Susurluk ilk kazası değildi. 1975'de Niğde'ye doğru okul arkadaşlarını görmeye giderlerken, tek kapılı Opel marka arabayla şarampole yuvarlanmışlardı. Yakın arkadaşı Ali camdan fırlamıştı. Çatlı'nın ise burnu bile kanamamıştı. Otomobilden çıkıp önce ali'yi aramıştı. O sırada bir kamyon şöferi arkadaşı Ali'yi 30 metre ilerde bulmuştu. Çatlı arkadaşını kucağına alıp yola çıkarmış,ancak üstleri başları kan içinde olduğu için hiçbir araç durup onları almamıştı. Sonunda bir araç durmuş, Ali ve Onun akrabasını hastaneye yetiştirmeye yardımcı olmuştu. Çatlı olayı anlattığı Ali'ye " eğer o dakika elimde bir balyoz olsaydı bizi görüp almayan tüm otomobilleri parçalardım. Çatlı 21 Yaşında Ankara Ülkü Ocakları il başkanıseçildi. 25 Mayıs 1978'de ÜGD ( Ülkücü Gençlik Derneği ) 2. başkanlığına seçildi. Başkan olarak Muhsin Yazıcıoğlu seçilmişti. Abdullah Çatlı 22 yaşına rağmen hızla kademe atlıyordu.
  3 Kasım 1996 Susurluk kazası ve Abdullah Çatlı öldü.

  Bir çoğu tarihler hariç kendi bilgilerimdir. " Reis " ve " Babam Çatlı " adlı kitaplarını 2-3 defa okumuşumdur. :coffee:
   
 2. Macro

  Macro olduser

  Kayıt:
  19 Haziran 2007
  Mesajlar:
  6.179
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  Barmen, Grafik Tasarımcı, Web Tasarımcı, Yazar, Şa
  Şehir:
  Karanfil kokan ülkemin, ülkemin caddelerinde
  Kontrgerilla önderi, elimde olsa bir kaşık suda boğarım. Amerikanın oyuncağıdır, bir çok katliamda rol oynamıştır, halk yararına halk için iyi şeyler düşünen kim varsa öldürülmesinde etkin rol oynamıştır. Bahçelievler katliamını örgütlemiştir, Beyazıtta İstanbul Üniversitesinin çıkışında yüzlerce öğrencinin ortasına bombalı saldırı yapılmasında etkin rol oynamıştır, halka en küçük bir yararı dokunmamış, Amerikan emellerinin emperyalist-kapitalist düzenin ve oligarşinin bekçiliğini yapmıştır.
   
 3. Spare_

  Spare_ Bilgiliyim

  Kayıt:
  24 Kasım 2008
  Mesajlar:
  2.764
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  Programmer , Desanatör.
  Şehir:
  ^^ T.C / İST ^^
  Boğmana gerek yok o zaten bir ölü. O " Büyük Reis " lakabını hakkeden en iyi kişi.
   
 4. Fre3sTyLe

  Fre3sTyLe rank8

  Kayıt:
  21 Temmuz 2008
  Mesajlar:
  16.763
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  Bana küfreder gözlerin , dudakların yardım yalvarı
  Çektiğimiz aynı çile sağcısı solcusu ?
   
 5. Journalist

  Journalist Aileden

  Kayıt:
  24 Aralık 2007
  Mesajlar:
  13.139
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  Yaramaz avratların koynundayım.
  Bırakın artık ölülerin arkasından konuşmayı kendi fikirlerinizi ortaya koymaktansa bir görüşe bağlanıp o görüşü dogmatik sayıp o bilgiler dışındaki herşeyi reddetmeyi :lol: :P Çatlı'da bunlardan biridir zaten şu hayata tek yönden bakan herkes isteyerek yada bilmeden birilerinin oyuncağı olmak zorundadır ve olmuştur hangi taraftan bakarsa baksın.