1. Reklam


  1. bestsro
   joysro
   anafor
   anafor
   viki
   darkroad
   bosalan

AB'den Kritik Rusya Kararı!


 1. 4eweRSro

  4eweRSro rank8

  Kayıt:
  20 Mayıs 2008
  Mesajlar:
  1.384
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0

  - Resim Silinmiş.
  Avrupa Birliği olağanüstü toplandı ve Rusya ile ilgili kritik bir karar aldı. Bakın o karar ne?
  Gürcistan konusunda olağanüstü zirve toplantısı yapan Avrupa Birliği (AB), Rusya ile stratejik ortaklık anlaşması için yapılacak tüm müzakereleri erteleme kararı aldı.

  GÜRCİSTAN'A KINAMA

  Gürcistan'la ilgili olarak Brüksel'de bugün toplanan AB liderleri, zirve bildirisinde Rusya'nın, Güney Osetya ve Abhazya'nın bağımsızlığını tanımasını kınadı.
  AB liderleri zirvede ayrıca Gürcistan'a yeniden yapılanma yardımı yapma ve serbest ticaret anlaşması görüşmeleri yapma ve Gürcülere vize kolaylığı sağlama gibi daha yakın ilişkiler kurmayı taahhüt etti.

  GÜRCİSTAN MEMNUN

  Liderler, Gürcistan için uluslararası bağış konferansı düzenlenmesine ön ayak olmayı da kararlaştırdı.
  Gürcistan Başbakanı Lado Gurgenidze, AB'ye gösterdiği dayanışmadan dolayı minnettar olduklarını söyledi.
  Gurgenidze, Brüksel'de yaptığı açıklamada, AB'nin "kararlı ve ilkeli" tutumundan memnuniyet duyduğunu belirterek, "Bu, AB ile Gürcistan arasında daha sıkı işbirliğini başlatma anıdır" dedi.

  Avrupa Komisyonu Başkanı Jose Manuel Barroso, zirvenin ardından düzenlediği basın toplantısında, "Rus birlikleri çekilmedikçe, ortaklık anlaşması müzakereleri ertelenecek" dedi.

  Barroso, yanında AB Dönem Başkanı Fransa'nın Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy olduğu halde yaptığı açıklamada, "Stratejik ortaklık anlaşmasının tüm toplantılarını erteledik" diye konuştu.

  Barroso ve Sarkozy, AB diplomasisinin başı Javier Solana ile birlikte Eylül 8 eylül pazartesi, Gürcistan ile Rusya arasındaki sorunun çözümü yönünde adım atmak ve Gürcistan'daki Rus askerlerinin çekilmesini sağlamak amacıyla Moskova ve Tiflis'e gideceklerini açıkladılar.

  AB ile Rusya arasındaki stratejik ortaklık anlaşması için yürütülen müzakereler çerçevesinde tarafların 15 eylülde Brüksel'de bir araya gelmeleri öngörülüyordu.

  RUSYA ÜZÜNTÜLERİNİ BİLDİRDİ

  Rusya, AB liderlerinin yeni AB-Rusya stratejik ortaklık anlaşması görüşmelerini erteleme kararından üzüntü duyduğunu bildirdi.

  Rus İnterfaks ajansı, Rusya Dışişleri Bakanlığından bir yetkilinin, "Eğer müzakereler gerçekten ertelendiyse, yapılacak tek şey üzüntü dile getirmektir" dediğini duyurdu.

  Kaynak:İnternetHaber
   
  Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 13 Şubat 2017
 2. bahrey

  bahrey  

  Kayıt:
  26 Eylül 2007
  Mesajlar:
  882
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  İzmir

  amerikanın istediği oldu nihayet...