1. Reklam


  1. bestsro
   joysro
   anafor
   anafor
   viki
   darkroad
   bosalan

AB'de PKK alarmı


 1. TurKKillS

  TurKKillS Buralıyım

  Kayıt:
  14 Mart 2007
  Mesajlar:
  4.587
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  Çevre Mühendisliği.
  Şehir:
  geriden...

  Avrupa Polis Birliği'nin '2011 terör raporunda' PKK damgası...

  [​IMG]

  Raporda, örgütün AB ülkelerine karşı terör eylemi düzenleyebileceği belirtildi. Büyük operasyonun sinyali verildi.

  42 ülkenin üye olduğu Avrupa Polis Birliği'nden (EUROPOL) Avrupa'ya zehir zemberek PKK uyarıları geldi... Amerika Hazine Bakanlığı, terör örgütü yöneticileri Cemil Bayık, Dursun Kamkan, Remzi Kartal, Sabri Ok ve Adem Uzun'u 'uyuşturucu kaçakçısı' ilan edip malvarlıklarına el konmasına karar vermişti. ABD'den sonra EUROPOL de 'Avrupa Terörizm Durumu ve Trendleri 2011' raporunda örgüte karşı büyük operasyonun sinyalini verdi. Raporda PKK'nın diğer ayrılıkçı örgütler ETA ve LTTE ile benzer planlar içerisinde olduğuna dikkat çekildi. 19 Nisan'da AA'nın dünyaya duyurduğu raporun detayları da belli oldu. PKK'nın iç yüzü madde madde şöyle sıralandı:


  - HARAÇ ALIYORLAR: PKK, LTTE (Tamil gerillaları) gibi ayrılıkçı terör örgütleri finans için uyuşturucu ve insan kaçakçılığı yapıyor. Yasadışı göçü teşvik ederek, kredi kartı sahteciliği ve kara para işleriyle uğraşıyor. Bağış ve üyelik adı altında topladıkları para haraç veya yasadışı vergilendirmedir.

  - SİLAH VEREN AB ÜLKELERİ VAR: Kürt diasporasının yerleştiği birçok AB ülkesi PKK'nın organize suç faaliyetleriyle özellikle uyuşturuçu kaçakçılığı finansmanına karşı mücadele ediyor. Birkaç AB ülkesi, PKK dahil bazı terör örgütlerine silah temini için organize suç gruplarıyla kontak kurmakta.

  - POLİTİK TANINMA PEŞİNDE: PKK, ETA gibi etnik milliyetçi terör örgütleri uluslararası tanınma ve politik self determinasyon peşinde.

  - HEDEF KAMPLAR: PKK ve LTTE uyuşturucu, insan kaçakçılığı, yasadışı göçten elde ettikleri paraları aklıyor. 2010'un Mart ayında Türkiye, Belçika, Hollanda ve Fransa tarafından ortaklaşa bir operasyon yürütüldü. Benzer soruşturmalar İtalya, Romanya ve Slovakya'da da yapıldı. PKK'nın istihdam, finansman, lojistik destek propaganda ve eğitim kampları hedef alınıyor.

  - AVRUPA RİSK ALTINDA: PKK, 2010'da yeni bir şiddet dönemine girdi. Ekim 2010'da İstanbul'da bir bombalı saldırı düzenledi. Avrupa'daki geniş militan kadrosunu her an mobilize ederek AB ülkelerine karşı terör eylemleri yürütebilir. PKK, ETA, LTTE terör örgütleri kültürel toplantılar, ROJ TV gibi medya organları aralacılığıyla ideolojik propoganda yapmaya çalışıyor.

  - KOM'DAN BELGELİ DESTEK: Raporda, Emniyet Genel Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı'nın Türkiye'de yapılan operasyonlarla ilgili gönderdiği bilgi ve belgeler de yer aldı.


  (Akşam)