1. Reklam


  1. bestsro
   joysro
   anafor
   anafor
   viki
   darkroad
   bosalan

ABD karadenizden defol!


 1. Midbroke

  Midbroke Bilgiliyim

  Kayıt:
  29 Mayıs 2008
  Mesajlar:
  2.008
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  Öğrenci.

  Karadeniz’deki Amerikan gemilerin hedefinde Türkiye de var...
  ABD Karadeniz’den defol!

  Karadeniz’de artan Amerikan hakimiyeti

  Gürcistan krizinde Rusya yeni bir adım atarak Güney Osetya ve Abhazya’ nın bağımsızlıklarını tanıdığını açıkladı. Batı Bloku’ndan ise büyük tepki geldi.

  Süreci Gürcistan eksenli değil de ABD-Rusya arasındaki emperyalist paylaşım mücadelesi çerçevesinde inceleyelim.

  Krizin başından itibaren gerçekleşenlere bir bakarsak, bölgede Amerikancılığın arttığını görüyoruz. Daha doğrusu Ukrayna ve Gürcistan gibi ortada kalmış ülkeler, Batı kutbuna daha çok yaklaşmış oldular. Çünkü bu iki ülkede her ne kadar Amerikancılar iktidarda olsalar da Rusçuluğun temelleri çok güçlü. Kolay değil, yüzlerce yıl Rus İmparatorluğu’nun, 75 yıl da Sovyetler Birliği’nin boyunduruğu altında yaşadılar. Ukrayna’da yoğun bir Rus nüfusu da söz konusu.

  Rusya’nın saldırısıyla birlikte Batı kutbuna dahil olmanın Rus boyunduruğundan kurtulmanın tek yolu olduğu yanılgısı bu iki ülkede hakim oldu. O kadar ki, Ukrayna’da %67’lerde gezinen NATO üyeliğine karşıtlık oranı bugünlerde oldukça düşmüş durumda. NATO üyeliği artık kaçınılmaz bir zorunluluk olarak görülüyor.

  Batı Kutbu da “Rus yayılmacılığına karşı NATO şemsiyesi” propagandasını devam ettiriyor. İngiltere Dışişleri Bakanı’nın Ukrayna’ya yaptığı son ziyaret bu anlamda önemliydi. Bakan, “Rusya’nın saldırganlığına karşı en geniş cepheyi kurmak için” Ukrayna’da bulunduğunu belirtiyordu. Ukrayna Devlet Başkanı Yuşçenko ise ülkesindeki Rusya karşıtı havayı körükleyerek Amerikancı koltuğuna daha bir sağlam oturdu: “Avrupa’daki herhangi bir devletin sınırlarının değişebileceğini kabul etmek, Ukrayna’nın da sınırlarının değişeceğini kabul etmektir”

  Polonya da son süreçte Batının korumacılığına sığındı. ABD’yle füze kalkanı anlaşması, son süreç gerekçe gösterilerek kaşla göz arasında imzalanıverdi. Artık Polonya’yı herhangi bir saldırıdan Amerikan füzeleri koruyacak.

  Yeni bir Dünya Savaşı mı?

  Süreç içinde ABD ile Rusya restleşmeye devam etti. Condoleezza Rice NATO zirvesinde meydan okudu: “Gürcistan’ın demokrasisini, devlet aygıtını ve altyapısını askeri güç kullanarak yıpratmaya çalışan Rusya’yı engellemek için NATO mutlaka kararlı davranmalıdır.”

  NATO zirvesinin sonuç bildirgesinde ABD’nin istediği kadar sert ifadeler yer almasa da Rusya’ya net bir karşı duruş vardı. Rusya’nın Güney Osetya ve Abhazya’nın bağımsızlığını tanıyan kararını geri çekmesi istendi.

  Rusya ise kuyruğunu dik tuttu. Medvedev “Soğuk Savaş dahil hiçbir şeyden korkmuyoruz.” açıklamasını yaptı.

  ABD ve Rusya bölgedeki müttefikleriyle ilişkilerini geliştirme yolunda adımlar atmaya da başladı. ABD Başkan Yardımcısı Cheney, Gürcistan, Ukrayna ve Azerbaycan’ı ziyaret edecek. Rusya’nın bu geziye yanıtı Suriye ile ilişkileri geliştirmek oldu. Esad Rusya’ya davet edildi. Ahmedinejad’la da bir görüşme yapılması planlanıyor.

  ABD ile Rusya arasındaki bu restleşmeye AB de katıldı. Fransa Dışişleri Bakanı Berard Kouchner Rusya’nın Abhazya ve Güney Osetya’nın bağımsızlığını tanımasını uluslararası hukuka aykırı olduğunu söyledi.

  Dünyaya nereden bakacağız? Ankara’dan mı? Washington ya da Moskova’dan mı?

  Etrafımızdaki bütün sular ısınıyor.

  Kafkaslar ve Doğu Avrupa’da Amerikancılık yükseliyor. Karadeniz’de ABD gemileri cirit atıyor.

  Irak’ta zaten Amerikan işgali var.

  İran ise hedef tahtasında.

  Peki Türkiye ne yapacak?

  Bu soruya verilecek pek çok doğru yanıt var. Nereden baktığınıza bağlı…

  Dünyaya Moskova’dan bakarsanız, tüm bu gelişmeleri şöyle analiz edebilirsiniz: ABD Polonya’dan Gürcistan’a doğru bir hat çizmiş durumda. Rusya’ya saldırmaya hazırlanıyor.

  Doğru mu?

  Moskova’dan baktınız mı doğru.

  Bir de Washington’dan bakalım. Rusya, hakimiyetinden çıkan Ukrayna ve Gürcistan’da tekrar egemen olmak için saldırıya geçiyor. Beyaz Rusya ve Moldova gibi halen etkin olduğu ülkelerde savunma mevzileri oluşturuyor. Beyaz Rusya’yla füze kalkanı anlaşması imzaladı. Ayrıca Polonya’dan Kafkaslar’a kadar uzanan hat boyunca yaptığı enerji yatırımları ve Sovyet döneminden kalma askeri üsleriyle ABD’nin bölgedeki çıkarlarını tehdit ediyor.

  Rusya’nın Karadeniz’deki donanması ise halen Kırım’da, Ukrayna topraklarında. Üstelik Kırım’da çoğunluğu etnik olarak Ruslar oluşturuyor. Hatta bu Rusların büyük çoğunluğu aynı zamanda Rusya vatandaşı. Dolayısıyla Rusya kendi vatandaşlarını korumak adı altında bu bölgenin de hamiliğini üstlenebilir.

  Polonya’dan Kafkaslar’a kadar uzanan hatta Rusya daha saldırgan bir konum almaya hazırlanıyor.

  Doğru mu?

  Washington’dan bakarsanız doğru.

  Peki Türkiye’de gazete köşelerini kapmış, televizyonlarda konuşan büyük strateji dehalarımız ne diyor?

  Onların analizleri de bölgeye ya Moskova’dan bakıyor ya da Wasington’dan. O yüzden iki kutuptan birinin seçilmesi çağrısından başka bir şey yapamıyorlar.

  ABD’den rahatsız olanı Rusya’nın hamlelerine seviniyor. Rusya’ya yakınlaşmayı öneriyor.

  Amerikancılar ise büyük Rusya tehlikesini göstererek stratejiler üretiyorlar.

  Asıl suyu ısınan kim? Rusya mı, Türkiye mi?

  Peki Ankara’dan bakıp analiz yapan var mı? Yok. Onu da biz yapalım.

  ABD, Karadeniz’e kıyısı olan Romanya ve Bulgaristan’da koşulsuz Amerikancı rejimler kurdu. Bu ülkelerde Amerikancı kapitalist düzen tesis edildi.

  Sırada şimdi Polonya ve Ukrayna var. Rusya’nın son süreçteki saldırganlığı bu iki ülkedeki Amerikancılaşma sürecini hızlandırdı.

  Gürcistan derseniz zaten Rus tankları ülkesine girince NATO ve ABD’den destek istedi. Bugün Gürcistan limanlarına demirlemiş Amerikan 6. Filo gemileri sevinç gösterileriyle karşılanıyor.

  Tüm bu ülkeleri işaretlerseniz, karşınıza çıkan hat size neyi ifade eder? O hat kimi karşısına almaktadır?

  O hattın Rusya’yı da kuşatmak istediği bir doğru. Rusya’nın da o hatta ABD’

  ye karşı bir savunma kurmak istediği ise bir başka doğru. Ama o hat aynı zamanda Türkiye’ye karşı da çizilmektedir.

  Türkiye de bu iki emperyalist ülke arasındaki paylaşım savaşında hedefte olan ülkelerdendir.

  Bakın hattı biraz daha uzatalım.

  Ermenistan’da Rusya’nın üsleri de bulunuyor, ancak ABD’nin bu ülke üzerindeki etkinliği her geçen gün artıyor. Azerbaycan ve Türkiye’ye karşı sınırlarını koruma kaygısındaki Ermenistan ise ABD yardımına muhtaç gözüküyor. Biraz güneye inersek, Irak’taki Amerikan işgali sürüyor. Irak’ın kuzeyindeki Kürt özerk yönetimi ise ABD’nin bölgedeki başka bir önemli askeri üssü. Iraklı Kürtler de aynen Amerikan yardım gemilerini karşılayan Gürcüler gibi Amerikan bayrağı sallıyorlar.

  Güneye ve batıya gidersek karşımıza İsrail çıkıyor. ABD’nin vazgeçilmez müttefiki.

  Öyleyse hattın son durumuna bir bakalım: Polonya-Ukrayna-Gürcistan-Ermenistan-Irak’taki Kürt bölgesi-İsrail.

  Peki bu hat kimi tehdit ediyor dersiniz? Hâlâ Rusya’yı mı?

  Ankara’dan bakarsanız bu hattın hedeflerinden birinin Türkiye olduğunu görürsünüz. Yıllar önce ortaya koyduğumuz gerçek bugün tekrar karşımıza çıkıyor: Müttefik Kuşatması altındayız. Müttefik bildiğimiz ABD büyük bir hatla bizi kuşatmış durumda.

  Peki Türkiye’nin bağımsızlıkçı ve ulusalcı olduğunu söyleyen çevreleri bu durumun ne kadar farkında?

  Hâlâ Rusya ile ABD arasındaki strateji oyunları arasında kaybolmuş değerlendirmeler yapıyorlar.

  Türkler, Washington’dan mı Moskova’dan mı bakalım diye karar vermeye çalışırken atı alan Üsküdar’ı geçiyor.

  Daha doğrusu Amerikan gemileri Üsküdar’ın önünden geçiyor…

  Türkiye’de artan Amerikancılık

  Şu son bir yılda, yalnızca tüm Karadeniz çevresinde değil, Türkiye’de de Amerikancılık artmış durumda…

  Türkiye’de AKP iktidarını sağlamlaştırdı. Kapatma davasını da atlattı. Ve Ergenekon gibi soruşturmalarla bütün olası muhalefeti de hapse atmaya kararlı görünüyor. Seçimlerde ise zaten %47 oy alarak faşist bir düzen kurmaya koşar adım gidiyor. Yaklaşan yerel seçimlerde ise Türkiye’nin neredeyse tamamını kazanacak görünüyor.

  Ve tüm bunları ABD’ye rağmen değil, ABD sayesinde yapıyor. Gerek Ergenekon gerekse kapatma davasıyla ilgili ABD’nin AKP’yi destekleyen açıklamalarını unutmayalım.

  Ordu’nun ABD’den izin alarak PKK’ya yönelik kara harekâtı da Ordu’nun üst kademelerindeki Amerikancılığı güçlendiren bir başka gelişme oldu.

  Türkiye son bir yılda yaptığı bütün dış politika çabalarında da ABD’nin bölge çıkarlarının temsilcisi gibi devam ediyor.

  Ahmedinejad Türkiye’ye geldi, Gül ve Tayyip ABD’nin Irak’a saldırmadan önce yaptığı uyarıları tekrarladı. Türkiye’nin Cumhurbaşkanı ve Başbakanı gibi değil, ABD’nin elçisi gibi davrandılar.

  Rusya Gürcistan’a girdi. Tayyip ise hemen Kafkaslar’a giderek bir Kafkas Projesi’nden bahsetmeye başladı. Gürcistan-Azerbaycan ve Ermenistan’la Türkiye’yi birleştirecek bir “barış koridoru”. Ermenistan’ın yıllarca düşman olduğu bu üç ülkeyle bir barış koridoru kurması ancak ABD himayesi altında gerçekleşebilir. Zaten Gül de, ABD’nin bölgedeki barış misyonundan bahsediyor. Böylece ABD’ye mesafeli Azerbaycan’ı ikna etmek görevini de AKP üstlenmiş oluyor.

  Ve son olarak ABD savaş gemileri Karadeniz’e çıkmak istediğinde, AKP Boğazlar’ı açmaktan çekinmiyor.

  Dolayısıyla gerek Karadeniz’deki gerekse Kafkaslar ve İran’daki Amerikan emelleri için Türkiye “elçi” görevini çoktan üstlenmiş durumda.

  Şeriatçı basın ve Aydın Doğan medya Türkiye’ye yönelik Rus tehdidi haberleriyle dolu. Soğuk Savaş döneminde Türkiye’yi Batıya mahkum eden “Rus yayılmacılığına karşı Amerikan şemsiyesi altına girelim” propagandası tekrar başlamış oldu. Ve bu şekilde Türk toplumuna Amerikancılık dayatılıyor.

  Boğazlar’dan geçen Amerikan gemileri bizi de tehdit ediyor

  Boğazlar’dan geçen Amerikan gemilerinin Türkiye için yarattığı tehditler son dönem çok tartışıldı. Ancak üzerinden atlanan bir gerçek var: Şu an Karadeniz’de devriye gezen Amerikan gemileri, yalnızca Rusya’ya değil, aynı zamanda Türkiye’ye de bir mesajdır. ABD Karadeniz’deki varlığıyla Türkiye’ye Batı Bloku’na muhtaç olduğu mesajını vermektedir. Çünkü Karadeniz’e girmek için Boğazlar’ı kullanarak Türkiye’yi açıkça taraf haline getirmiştir.

  Zaten Rusya da Amerikan savaş gemilerinin geçişine izin veren Türkiye’yi sert bir dille uyardı. Montrö’ye göre Karadeniz’e giren savaş gemisi 21 gün içinde orayı terk etmek zorunda. Putin yaptığı açıklamada Amerikan gemileri bu süre içinde Karadeniz’i terk etmezse, Türkiye’nin sorumlu olacağını açıkladı.

  Gerçekten de ABD bu gemileriyle bir çatışmaya girerse Türkiye ne yapar?

  Tam da Birinci Dünya Savaşı öncesinde Boğazlar’ı geçip Rus limanlarını topa tutan Alman savaş gemileri Goeben ve Breslau gibi bizi savaşa sokmaz mı?

  Montrö delinmedi ama ABD Boğazlar’ı geçmeyi başardı

  1914’te İttihatçılar Türkiye’yi bu şekilde fiilen Almanya’nın yanında savaşa sokmuşlardı.

  AKP de bugün Türkiye’yi savaşın kıyısına getiriyor.

  Üstelik Montrö’yü delmeden…

  Evet, “Atatürkçülerimiz” tüm bu süreçte tartışmayı yanlış yere çektiler. Mesele Montrö’nün delinip delinmemesi değildi. Çünkü, Montrö Anlaşması Boğazlar’dan geçen savaş gemilerini engellemiyor yalnızca büyüklüklerine sınır koyuyor. Ama Türkiye’ye de her tür savaş gemisinin geçişini engelleme yetkisini de veriyor.

  Türkiye ise bu yetkiyi kullanmadı. Böylece ABD’nin Karadeniz’deki varlığına hem göz yummanın da ötesinde yardım etmiş oldu.

  AKP’nin bu Amerikancı teslimiyetçiliğine bulduğu gerekçe ise ABD’nin insani yardım götürmesi!.. Güldürmeyin bizi… Sormazlar mı, insani yardım götürmek isteyen ABD, neden sivil değil de askeri gemilerini kullanıyor? Üstelik sivil gemi kullansa istediği büyüklükte gemiyi de Karadeniz’e sokabilirdi.

  ABD’nin Karadeniz’de Rusya’nın egemenlik alanını kırmak amaçlı bir gövde gösterisi yaptığı ortada. Bu gösteriye Rusya’nın verdiği sert yanıt da.

  Ve bu iki güç arasındaki kapışmayı izleyenler ise panik içerisinde Türkiye’nin hemen bir tarafın yanında yer alması gerektiğini söylüyor.

  Bu çerçevede baktığımız zaman Türkiye’nin önünde iki büyük tehlike olduğunu görüyoruz. Birincisi Atatürkçü çevrelerde yaygın olan Avrasyacılık. ABD’nin saldırganlığına karşı Rusya’nın yanında yer alma stratejisi. Mandacılık...

  İkincisi ise Amerikancılık. Kafkaslar’da hakimiyetini yeniden kazanmak isteyen Rusya’nın saldırganlığına karşı ABD’nin koruyuculuğu altına girme stratejisi. Yine mandacılık...

  Ancak bu iki mandacılıktan Amerikancılık çok daha ciddi bir tehlike. Her şeyden önce, iktidarımız Amerikancı. İkincisi (maalesef!) Ordu’nun komuta kademesi de Amerikancı. Montrö’nün delinmediği açıklamalarını gider ayak Büyükanıt’ın yapması gözden kaçmamalı.

  Ve üçüncüsü, Türkiye’nin etrafındaki ülkeler de Amerikancı. Yazımızın başından beri işaret ettiğimiz bütün hatlar, Türkiye’yi de tehdit ediyor. Ve ABD’nin bölgede ittifak kurduğu Ermenistan ve Irak’taki Kürt yönetiminin Türkiye üzerinde toprak emelleri var.

  Dolayısıyla ABD aslında Türkiye üzerinde emelleri olan ülkelerle işbirliği yapan bir ülke olarak görülmeli. Zaten ünlü BOP haritasında Türkiye sınırları küçülen ülkeler arasında yer alıyordu.

  Türkiye şüphesiz Rusya açısında da paylaşılacak bir güç, ancak Amerikancılık tehlikesinin çok daha ölümcül olduğunu görmek gerekiyor.

  Amerikancılık Türkiye’yi hedef haline getiriyor

  Karadeniz’de Amerikan filoları gezinirken Türkiye’nin bağımsızlığından bahsedemezsiniz. Çünkü o gemiler Türkiye’nin eli kolu bağlı olduğu için girebildi oralara.

  Ve hedefleri de Rusya’yı tehdit etmenin ötesinde İran’a saldırmadan önce Karadeniz kıyısındaki bütün ülkelerde Amerikancı rejimleri sağlamlaştırmak. Bu açıdan hedeflerinde Türkiye de var.

  AKP, 1914’teki İttihatçılardan daha da büyük bir yanlış yapıyor...

  Alman gemilerinin hedefi sadece Rusya’ydı.

  Bugün Boğazlar’dan geçen Amerikan gemilerinin hedefinde ise aynı zamanda Türkiye var.

  Türkiye’de bugün Atatürkçülere düşen görev, etrafımızda yaşanan tüm bu gelişmelere Ankara merkezli bakmak ve Türkiye’nin de topun ağzında olduğunu görmektir.

  Ve bize yönelen silahın ardında ABD’

  nin olduğunu Türk milletine anlatmaktır.

  ABD yarın İran’a saldırabilir. Öbür gün de belki Rusya hedef olacaktır. Ama bir üçüncü hedefin Türkiye olduğu unutulmamalıdır. Eğer Türkiye, ABD’nin her dediğini yapmazsa, yani Ermenistan’

  a toprak vermez, Kürt devletini kabul etmez, ABD her istediğinde Boğazlar’ı açmazsa ABD’nin hedefi olacaktır.

  Yani ABD’nin tam anlamıyla sömürgesi olmaz ve BOP haritasında olduğu gibi küçülmeyi kabullenmezse ABD’nin hedefi olacaktır.

  Ama, ABD Türkiye’den önce Rusya’

  ya saldırırsa, Türkiye bu sefer de Rusya’nın hedef olacaktır. Çünkü, Boğazlar’ı açarak zaten ABD-Rusya çatışmasında ABD’nin safında olduğunu beyan etmiş durumdadır.

  Yani az Amerikancı olursak ABD’nin hedefindeyiz.

  Çok Amerikancı olursak Rusya’nın...

  Sonuçta her tür Amerikancılık Türkiye’yi hedef yapmaktadır.

  Halbuki İkinci Dünya Savaşı gibi bütün dünyanın göbekten ikiye bölündüğü bir dönemde Türkiye bağımsız kalabilmişti. Bu da Atatürk’ün tam bağımsızlıkçı dış politikası sayesinde olmuştu. Bütün emperyalistlerden eşit uzaklıkta başı dik ve onurlu bir şekilde durabilmesi sayesinde.

  O yüzden önümüzdeki yıllarda Türkiye hedef olmak istemiyorsa… Her tür mandacılığa karşı çıkmalıdır. Ve ABD ile Rusya arasındaki mücadelede tarafsız kalmalıdır.

  Karadeniz’deki Amerikan filosu yalnızca Rusya için değil, Türkiye için de bir tehlike yaratmaktadır…

  - Resim Silinmiş.

  Özgür Erdem // Türksolu
   
  Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 13 Şubat 2017
 2. StarkDrache

  StarkDrache Bilgiliyim

  Kayıt:
  13 Mayıs 2007
  Mesajlar:
  2.958
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  Kuzey Yarım Küre

  Sizce Bu Yazı Doğrumu ?!
  Bana Bakılacak Olursa Doğru...
   
 3. AcSK

  AcSK rank8

  Kayıt:
  15 Mart 2008
  Mesajlar:
  131
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  OffTopic  e kim bu yazıya yanlış diyebilirki
   
 4. Fre3sTyLe

  Fre3sTyLe rank8

  Kayıt:
  21 Temmuz 2008
  Mesajlar:
  16.763
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  Bana küfreder gözlerin , dudakların yardım yalvarı

  İyi Güzel Diyosunda Onları Oraya Sokan Devlet Senin Değil Devletin Onlara Defol Demesi Gerek Ama Büyük Cogunlukla Secılen Onlar :( ( Bu Yazdıklarıma Cevap Gelmesın Sıyası Tartısmaya Gırmek Istemıyorum Bu Sıyaset Kardesı Kalles Yapar :wink1: )
   
 5. Saian S.S

  Saian S.S gamer

  Kayıt:
  16 Nisan 2007
  Mesajlar:
  4.149
  Beğenilen Mesajlar:
  5
  Ödül Puanları:
  38
  Meslek:
  Patron
  Şehir:
  Yeşilpınar

  Türkler soktu onları oraya boğazlar bizim niye izin verdik :roll:
   
 6. BlackLighT

  BlackLighT rank8

  Kayıt:
  17 Mart 2007
  Mesajlar:
  1.851
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  Status:GhosT

  akp'nin izlediği siyaset yalnış...taraf tutan değil barışçıl bi siyaset izlemesi lazım :popcorn:
  ama rusya tarafı biraz karlı gibi gözüküyor bugune kadar batı bize hiç bişe vermedi ama
  rusya tarafında iranla birlik olup ıraktaki kuzeydeki kürtleri vurup musulu bile alabiliriz..
  onun yanında ermenistana öle bi baskı kurarız ki sesini bile cıkartamaz :wink1:
   
 7. Winlerspring

  Winlerspring rank8

  Kayıt:
  6 Ağustos 2008
  Mesajlar:
  588
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  Nirvana

  Dün Putin ''son model silahlar ile donatılmış savaş gemileriyle mi insani yardım getiriliyor?'' demişti.Hakikaten Kıtalar arası balistik füze taşıyan Washington denizaltıları , Güdümlü füze atan gemiler , Römorkörler geçtiği söyleniyo.Kafam iyice karıştı :think:
   
 8. Saian S.S

  Saian S.S gamer

  Kayıt:
  16 Nisan 2007
  Mesajlar:
  4.149
  Beğenilen Mesajlar:
  5
  Ödül Puanları:
  38
  Meslek:
  Patron
  Şehir:
  Yeşilpınar

  Rusya tarafı tabiki de daha iyi insanların milletimizin gecinmesi için ekonomiye ve sanayiye ihtiyacı var ve Dünya'nın en büyük sanayileri Rusya'da hem Rusya bizim için daha iyi doğalgaz ve petrolde aynı zamanda onlardan geliyor Ruslar'da parçalayabilir ama en azından biz hissetmeden :P ama ABD böyle yapmıyor hissederek parçalıyor ve millet bunu bildiği halde eli kolu baglı geziyor çalışıyor baş kaldıranlarda polisin jopuna kalıyor yani birşey demiyorum daha yorum yapmıycam Türkiye ortada kalıyor bizi yiyorlar.
   
 9. Saian S.S

  Saian S.S gamer

  Kayıt:
  16 Nisan 2007
  Mesajlar:
  4.149
  Beğenilen Mesajlar:
  5
  Ödül Puanları:
  38
  Meslek:
  Patron
  Şehir:
  Yeşilpınar


  Irağa'da demokrasi getiriceklerdi ne oldu Irak parçalandı.Ama Rusya'nın izin vericeğini zannetmiyorum 8)
   
 10. Journalist

  Journalist Aileden

  Kayıt:
  24 Aralık 2007
  Mesajlar:
  13.139
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  Yaramaz avratların koynundayım.

  arkadaşlar bu yazılanların hepsine karşıyım!

  bunlar sadece mantıklı yürütülmüş hayal ürünlerinden başka birşey değil!
  +Türkiyede ABD cilik değil rusculuk yükselmekte gençleri çok iyi etkisi altına almakta bu anlayış bize diyorki türklere yıllarca zulüm eden en büyük emelleri türkiye üzerinden sıcak denizlere açılmak olan rusların en büyük düşmanımız çinlilerin ve yıllarca savaştığımız iranlıların yanında olalım

  madem atatürkçüyüz diyorsunuz onun yolunda ilerliyoruz diyorsunuz bakınız:http://www.youtube.com/watch?v=Fp4zNrviY7E

  +ABD nin askeri alana ayırdığı bütçe:600milyar$ Rusyanın ayırdığı bütçe 40milyar$
  +çinliler daha ülkelerine elektrik veremezken oradaki uygur türklerini katletmekle meşguldür!
  +İran sadece gösteriş budalasıdır daha ülkesindeki petrolü çıkaramayan ülkeden ne hayır beklersin!

  son olarakta bu yazılan metinin tamamına neden karşı olduğumu yazmak isterdim fakat burası siyaset meydanı değil+bu konunun kilitlenmesini istiyorum çünkü ben bir siyaset yapmaya başlarsam bu üzerinizde oynanan oyunu yazmaya başlarsam kutuplaşma çıkabilir!

  ben senden daha iyi biliyorum sen haksızsın diyen varsada profilimden msn adresimi eklesin orda konuşalım!
   
 11. AcSK

  AcSK rank8

  Kayıt:
  15 Mart 2008
  Mesajlar:
  131
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  OffTopic

  ülkeyi gençlermi yönetiyor??
   
 12. Journalist

  Journalist Aileden

  Kayıt:
  24 Aralık 2007
  Mesajlar:
  13.139
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  Yaramaz avratların koynundayım.

  hayır bu anlayış gençleri kışkırtmak ve siyasi ve ekonomik istikrarsızlık çıkarmak için gençlere aşılanıyor!

  ayrıca metinde resmen ergenekon avukatıymış gibi onları kahraman gösteren bir yazı görmüş bulunmaktayım çeteleri tasrif eden anlayış gerçekten kaygı vericidir!
   
 13. Midbroke

  Midbroke Bilgiliyim

  Kayıt:
  29 Mayıs 2008
  Mesajlar:
  2.008
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  Öğrenci.

  Yorumunu yazdın çekil aradan o zaman . Tartışma ortamı yaratacak gibi duruyorsun .
   
 14. Midbroke

  Midbroke Bilgiliyim

  Kayıt:
  29 Mayıs 2008
  Mesajlar:
  2.008
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  Öğrenci.

  ergenekon bir terör ( ? ) örgütü müdür ? sen herhalde samanyolu habere falanda filana inananlardansın . samanyolu haber de pkk 'lıların saldırı düzenlediği havan topundan ergenekonda da varmış diyordu o havan topu bile değildi soba borusuydu . :sfff: Açıkcası ben Ergenekon ' un bir terör örgütü olduguna inanmıyorum . Topic kilitlenebilir öyle ise .
   
 15. Journalist

  Journalist Aileden

  Kayıt:
  24 Aralık 2007
  Mesajlar:
  13.139
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  Yaramaz avratların koynundayım.

  ben türkiyedeki belli gurupların hiçbir kanalını izlemem +tartışmamak için cevap yazmıyorum
   
 16. Midbroke

  Midbroke Bilgiliyim

  Kayıt:
  29 Mayıs 2008
  Mesajlar:
  2.008
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  Öğrenci.

  teşekkürler .
   
 17. addIcFb

  addIcFb Aileden

  Kayıt:
  22 Eylül 2007
  Mesajlar:
  5.215
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  öğrenci
  Şehir:
  Okul

  Evet.iyice bizi rahatsız etmeye başladı.Eğer böyle giderse ABD bizi satacak ve savaşa biz dahil olacağız.Acilen bir çözüm bulmaları lazım.Fakat,Göründüğü gibi Türkiye çok rahat duruyor.(ki öyle gözüküyor.)

  Savaşa Hayır!
   
 18. iCe_diVe

  iCe_diVe Bilgiliyim

  Kayıt:
  11 Ağustos 2007
  Mesajlar:
  1.528
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  Öğrenci
  Şehir:
  Eskişehir

  Lütfen tartışma ortamı yaratacak yorumLardan kaçınaLım :!:
   
 19. EFendi

  EFendi rank8

  Kayıt:
  17 Şubat 2007
  Mesajlar:
  1.467
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  St.Tropez

  hükümetin acizliği..
   
 20. Journalist

  Journalist Aileden

  Kayıt:
  24 Aralık 2007
  Mesajlar:
  13.139
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  Yaramaz avratların koynundayım.

  ahhhh ne diyim modlar kilit lütfen tartışmaya yol açmasın bu topic :coffee: :muck: