Journalist

Aileden
77875.jpg

Cem Yılmaz'ın uzun süredir merakla beklenen yeni filmi A.R.O.G. şimdiden seyirci rekorunu kırmış gibi görünüyor.

Filmi gösterime girdiği 5 Aralık Cuma günü yani sadece tek bir günde 350 bine yakın kişi izledi.

Yılmaz'ın A.R.O.G'dan önce çektiği GORA ilk üç günde 716 bin kişiyi sinema salonlarına çekmişti. Bu rakamlara bakılırsa sadece konusu ve esprileriyle değil efektleriyle de seyircinin gönlünü çelen A.R.O:G serinin ilk filmini de geride bırakacak.

Cem Yılmaz'ın senaryosunu yazdığı ve yönetmenliğini de Ali Taner Baltacı ile paylaştığı A.R.O.G'da Yılmaz'ın yanısıra Özge Özberk, Ozan Güven ve Nil Karaibrahimgil'in de bulunduğu bir oyuncu kadrosu rol alıyor.

İşte son dönemde gösterime girdiği ilk 3 günde seyirci rekoru kıran yerli filmler:

* Kurtlar Vadisi Irak: Üç günde 1 milyon 100 bin
* Recep İvedik: 3 günde 791 bin 514 kişi
* G.O.R.A: 716 bin
* Asmalı Konak: 663 bin
* Organize İşler: 583 bin
* Vizontele Tuuba: 504 bin
* Hababam Sınıfı Üç Buçuk: 450 bin
* Keloğlan Karaprens'e Karşı: 302 bin​

1 haftada 4 filme gittim :starving:
osmanlı cumh. , muro , arog ve ardından ıssız adam bence en iyisi ıssız adamdı arog 2. idi muro ve osmanlıyı filmden saymıyorum bile :D

espriler biraz basmakalıp da olsa oldukça başarılı buldum ve bol bol güldüm.
gülerken mısırın boğazıma kaçtığını ve yanımda oturan arkadaşlardan fellik fellik su aradığımı hatırlarım :|
sıkan yeri yoktu ama ne bileyim.esprilerin bazıları cidden kötüydü.nil karaibrahimgil'in ilk deneyimi olduğu pek göze batmıyordu.bu da hem kendisi için hem de Türk Sineması için olumlu bir adım :wink1:

Tarantella demiş ki:
espriler biraz basmakalıp da olsa oldukça başarılı buldum ve bol bol güldüm.
gülerken mısırın boğazıma kaçtığını ve yanımda oturan arkadaşlardan fellik fellik su aradığımı hatırlarım :|
sıkan yeri yoktu ama ne bileyim.esprilerin bazıları cidden kötüydü.nil karaibrahimgil'in ilk deneyimi olduğu pek göze batmıyordu.bu da hem kendisi için hem de Türk Sineması için olumlu bir adım :wink1:
:beer:

bence iyi değildi ama tabi kişi zevklerine göre değişir. :D

Yukarı Alt