Server
Assos
Takımı
Besiktas
Forumların, MSN görüşmelerinin vazgeçilmezi aq yanlış kullanılan harf kombinasyonları Listesinde birinci.
İddaa-Tahmin - a-q nun gerçek anlamı nedir????
Yanlış anlaşılma sonucu "aq"nun itibari sarsılmıştır. Bu konuya açıklık getirmek için bu iki harfin buluşmasını biraz inceleyelim.

aq ne demek?

aq`nun açılımı "anti-quote" dir. Bir mesajdan alıntı yaptığınızda mesaj kodunda beliren "Quote" kelimesi alıntı anlamına geliyor. Yani anti-quote = alıntı yapılamaz!

aq ne gibi durumlarda kullanılır?

aq, diğer bir üyenin alıntı yapmasını istemediğiniz mesajların genelde sonuna eklenir. Mesela:

Paylaşımların için teşekkürler aq

Açıklaması: O kadar alçak gönüllüyüm ki, mesajımı alıntı yapıp bana mesaj yazarak konuya ilgi gösterdiğim ve yorum yaptığım için teşekkür etmene gerek yok.

Başım ağrıyor aq

Açıklaması: Şimdi kesin sen bunu alıntı yapıp geçmiş olsun diye mesaj atacaksın. Peki sen geçmiş olsun diyince geçmiş mı oluyor?`Hayır. Onun için mesajımı alıntı yapmanı istemiyorum (=aq)

Ferrari Renault'dan iyidir aq

Açıklaması: Ben bu konuda o kadar eminimki, senin alıntı yapıp bana aksini savunman için hiç bir neden yok, hiç zahmet edip alıntı yapma istemiyorum!

Bu konu o kadar çok insanı rahatsız ediyor ki, Mesajlarının alıntı yapılmasından hoşlanmayan gruplara rastlamak mümkün. Bu grupların geneline "aq çocukları" deniliyor.

Aynı zamanda bu kavram kimyada bir çözeltinin sulu olduğunu belirtirken aqua(aq) olarak da kullanılır.Peki biz nasıl biliyoruz? Bu gerçekleri görünce Umarım en azından biraz gülümseyebilmişsinizdir.

The47

Bilgiliyim
lol kelimesinin anlamıda çok saptırılıyor.
bide nope. bunu noob sananlar var.

Wax Whine

.NET
Server
Aspendos
Takımı
Besiktas
Hakikaten gerekli bir sey. Lakin bizim milletimize gelecek bir sey degil. Hemen her cümlesinin sonunda bir küfür olan nesle bu kelimenin sansürlenmemesi kötü sonuclara yol acabilir daha dogrusu buna bahane aranabilir

Toxicated demiş ki:
Forumların, MSN görüşmelerinin vazgeçilmezi ** yanlış kullanılan harf kombinasyonları Listesinde birinci.
İddaa-Tahmin - a-q nun gerçek anlamı nedir????
Yanlış anlaşılma sonucu "**"nun itibari sarsılmıştır. Bu konuya açıklık getirmek için bu iki harfin buluşmasını biraz inceleyelim.

** ne demek?

**`nun açılımı "anti-quote" dir. Bir mesajdan alıntı yaptığınızda mesaj kodunda beliren "Quote" kelimesi alıntı anlamına geliyor. Yani anti-quote = alıntı yapılamaz!

** ne gibi durumlarda kullanılır?

**, diğer bir üyenin alıntı yapmasını istemediğiniz mesajların genelde sonuna eklenir. Mesela:

Paylaşımların için teşekkürler **

Açıklaması: O kadar alçak gönüllüyüm ki, mesajımı alıntı yapıp bana mesaj yazarak konuya ilgi gösterdiğim ve yorum yaptığım için teşekkür etmene gerek yok.

Başım ağrıyor **

Açıklaması: Şimdi kesin sen bunu alıntı yapıp geçmiş olsun diye mesaj atacaksın. Peki sen geçmiş olsun diyince geçmiş mı oluyor?`Hayır. Onun için mesajımı alıntı yapmanı istemiyorum (=**)

Ferrari Renault'dan iyidir **

Açıklaması: Ben bu konuda o kadar eminimki, senin alıntı yapıp bana aksini savunman için hiç bir neden yok, hiç zahmet edip alıntı yapma istemiyorum!

Bu konu o kadar çok insanı rahatsız ediyor ki, Mesajlarının alıntı yapılmasından hoşlanmayan gruplara rastlamak mümkün. Bu grupların geneline "** çocukları" deniliyor.

Aynı zamanda bu kavram kimyada bir çözeltinin sulu olduğunu belirtirken aqua(**) olarak da kullanılır.Peki biz nasıl biliyoruz? Bu gerçekleri görünce Umarım en azından biraz gülümseyebilmişsinizdir.
paylaşım için teşekkürler a-q

Bilgilendirme için teşekkürler. Ancak bunu türk forumlarına yansıtmak zor. Çünkü sağolsun bazı arkadaşlar küfürü çok sevdiği için karışıklık ve istenmeyen durumlar yaratabilir. :kalp:

O deilde o Q'yu ben yıllardır çözemedim. Ne saçma ne gereksiz bir haftır ya. Asıl onu bulanı yakalayıp Anti Quate yapmak lazım ona :D

gereksiz a.q nun gercek anlamı küfürdür. kime sorarsanız sorun a.q hangi anlamda söylüyorsun diye küfür anlamında der. elleri alışmı a.q yapmaya.

sandomorrq demiş ki:
gereksiz ** nun gercek anlamı küfürdür. kime sorarsanız sorun ** hangi anlamda söylüyorsun diye küfür anlamında der. elleri alışmı ** yapmaya.
öyle ama keşke imajı karalanmasaydı da rahatca kullanabilseydik.çünkü başka bir şey yok bu görevde kullanamak için :/

[ Bu mesaj MobileDevice ile atildi ] mobile

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı:

Xperyon

Bilgiliyim
*q Bizim insanımızın kendi türettiği özellikle " Velet " dediklerimizi kullandığı tabir.Biliyorsunuz küfür konusunda bizim kadar zengin başka bir Ülke yok :) makara: makara:

Yukarı Alt