1. Reklam


  1. joysro
   anafor
   anafor
   viki
   rew
   rappelz
   park
   boşalan

9Dragons Rehberi


 1. Kwanza

  Kwanza rank8

  Kayıt:
  1 Ağustos 2009
  Mesajlar:
  1.527
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  9Dragons Nedir, Nasıl Bir Oyundur?
  9Dragons çoklu oyunculu çevrimiçi oynanan dövüş sanatları oyunudur. Oyundaki yolculuğunuz sırasında dostlar, düşmanlar, öğretmenler ile karşılacaksınız. Mekanlar yeni şehir, görev ve özel aktiviteler eklenerek devamlı olarak değişmekte ve güncellenmektedir.

  Oyun Sınıfları

  The Warrior
  The Warrior; klanların ana silah kategorisine dahil olan ( Saber, Sword, Polearm, Wheels, Staff yada spear gibi ) tüm silahları kullanabilme özelliğine sahip yegane karakter sınıfıdır. bu silahlarla en yüksek hasarı verebildikleri gibi doğası gereği diğer karakter sınıflarından çok daha kolay ve hızlı tecrübe kazanabilir ve gelişebilir.

  The Nuker
  The Nuker; Chi Kung tekniklerini maksimum düzeyde kullanabilen ve büyücü olarak adlandırabileceğimiz karakter sınıfıdır. The Warrior sınıfına göre gelişme ve tecrübe süresi daha uzun sürer fakat ileriki levellarda özellikleri ve gücü ile göz doldurur.

  The Hybrid
  The Hybrid;diğer karakter sınıflarının hemen hemen tüm özelliklerini ( onlar kadar iyi olmasada ) ve her klanın ikinci silah kategorisine dahil (Fist Weapons, Axes, Daggers) olan silahları kullanabilen tek karakterdir. Bunlardan dolayı çok yüksek levellara ulaştığı anda oyunun en güçlü ve etkili solo ( partye katılmadan oynanabilen ) karakter sınıfı olma özelliğine sahiptir.

  The Healer/Buffer
  The Healer/ Buffer; bazı açılardan en güçlü ( partisine ve çevresine kazandırdığı özelliklerden dolayı ) bazı açılardanda en güçsüz ( özellikle solo PVP`de ) karakter sınıfıdır. Gerçek anlamda bir support class ( destek sınıfı ) olan The Healer/ Buffer yüksek levellarda oyun içerisindeki genel dengeleri değiştirebilecek önemdedir.

  Oyunu İndirme Bağlanma ve Karakter Yaratma
  Oyunu Burdan indirip yükledikten sonra bilgisayarınızın masa üstündeki "9dragons" oyun ikonuna tıklayın. Oyun yeni bir internet browser açarak sizi kendi web sayfasına yönlendirecektir ( internet explorer haricindeki browser`larda oyun sayfasını görüntülemekle ilgi bazı sorunlar oluşabilir. Aynı sayfayı internet explorer'la açın ve bilgisayarınızda flash yüklü olup olmadığını kontrol edin. )

  Karşınıza çıkacak olan sayfa aşağıdaki gibi olacaktır. User ID ( kullanıcı adı ) ve Password ( şifre ) girin ardından "Sign In" butonuna tıklayın. Sistem girişinizi onayladığında karşınıza çıkan sayfada bulunan Play" butonuna tıklayın.


  [​IMG]


  ''Play" butonuna tıkladığınızda aşağıdaki pencereye benzer bir pencere açılacak ve oyun en son sürümleri makinanıza otomatik olarak indirecektir. İndirme işlemi bittiğinde "Start" butonuna tılayarak oyunu çalıştırın.

  Strength
  Karakterinizin fiziksel gücünü, Kung Fu yaparkenki fiziksel saldırısını, fiziksel savunmasını ve balansını belirler.Aynı zamanda kullanacağınız silahlardada belirleyicidir.Eğer bir kılıcı kaldırmak için fazla zayıfsanız o kılıçla olması gerektiği kadar hasar veremezsiniz.

  Essence
  Karakterinizin Chi`sini yani Vital energy`sini ( yaşamsal enerji ) belirler böylelikle tamamen yorgun düşmeden önce maksimum oranda Kung Fu ve Chi Kung yapabilmenizi sağlar.Vital energy`niz minimuma düştüğü anda çok savunmasız ve güçsüz olacağınız için meditasyon yaparak enerjinizi yeniden kazanmanız gerekir.

  Wisdom
  Wisdom
  Karakterinizin entellektüel yeteneklerini ve öğrenme kapasitesini belirler.Özellikle Chi Kung yaparken verdiğiniz hasarı belirleyen Wisdom aynı zamanda saldırılardan kaçabilme ( Dodge ) yeteneğinizi
  etkileyen önemli bir özelliktir.


  Constitution
  Karakterinizin ne kadar sağlıklı, dirençli ve uzun ömürlü olduğunu belirler.Saldırılardan daha az hasarla çıkabilmenizi sağladığı gibi Life Score`unuzu ( Sağlık puanı ) belirlediği için aldığınız hasarı onarabilmenizdede büyük rol oynar.

  Dexterity
  Karakterinizin hareket hızını ve çevikliğini belirler.Özellikle Kung Fu yaparken işinize yarayacak olan bu özellik fiziksel saldırı ve savunmanızdaki başarınızı etkilediği gibi Critical Hit ( Kritik vuruş ) şansınızıda belirleyen en önemli faktördür.

  Karakter özelliklerini belirledikten sonra yukarıdaki pencerede "Başlangıç yeri seçin" balonu ile belirtilen ve her biri belirli bir ana klanın merkezine yakın olan 6 ayrı bölge bulunmaktadır.Katılmak istediğiniz ana klana yakın olan bölgeyi seçerek oyunda çıkacağınız bölgeyi seçebilirsiniz.Oyun içerisinde bölgeler arasında seyahat edebildiğiniz gibi istediğiniz anda başka bir ana klanada katılabilirsiniz.

  "Son olarak buraya tıklayın" balonu ile gösterilen butona tıklayarak karakter yaratımını tamamlayın.Karakter yaratımınızda karşınıza çıkabilecek bir sorunda öncelikle karakter isminizi kontrol edin ( gerekirse değiştirin ) ardından tüm bilgilerin doğru olup olmadığına, farkında olmadan boş bir alan bırakıp bırakmadığınıza iyice bakın.

  Karakter yaratımınız sistem tarafından onaylandığında karşınıza çıkacak olan pencere aşağıdaki
  gibi olacak.Oyuna gireceğiniz karakterinizi gördüğünüz bu pencerede Start 9Dragons butonuna tıklayın.

  Giriş yaptığınız anda karşınıza bir pencere çıkıcak.Eğer Accept derseniz traning bölümüne geçersiniz.Basit bir ingilizce ile oyunu tanıtır...
  Traning'in bir diğer kazancıda bir adet short staf (kısa sopa) ve 20 altındır...Refuse derseniz traning bölümüne girmeden oyuna başlarsınız.