1. Reklam


  1. joysro
   anafor
   anafor
   viki
   rew
   rappelz
   park
   boşalan

9d Sox drop gerçeği


 1. E0N

  E0N rank8

  Kayıt:
  5 Aralık 2007
  Mesajlar:
  1.424
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  Coding.. Delphi
  Bu yazdıklarımı iyi okumanızı tavsiye ediyorum.

  Bundan 2 hafta kadar önce Kuveytli biriyle yaklaşık 5-6 saat aralıklarla muhabbet ettim. Arapça bilmeminde etkisiyle gayet anlamlı bir muhabbet olmuştu. Adı Salman bin Huseyni.28 yaşında bir Petrol İstasyonu işletmecisi. Alps'te Royally isimli çarın sahibi.Yaklaşık 1,5 senedir sürekli bir Sro oyuncusu. Konuşmamız süresince konuşmalar genelde oyunla ilgili değildi.Fakat oyunla ilgili konuştuğumuz zamansa çok ilginç şeyler öğrendim.
  Kuveytte yaklaşık 1600-2000 kadar aktif Sro oyuncusunun olduğunu söyledi.Bu oyuncuların Çoğu Kuveytte Sronun duyulduğu ve Greece serverının açılışı olan 2006 senesini ilk yarısında katıldığını söyledi.Yani bu şu anlama geliyor. 1600 kişinin oyuna yeni katıldığını, bunların tamamının çok zengin olduğunuda hesaba katarak oyunu öğrenme sürecinin 3 ay olduğunu düşünelim. Hepsi ingilizce de biliyor ayrıca ! yani öğrenmeleri çok sürmez. Sonra oyunun parayla yürüdüğünü görünce zaten zengin olan Kuveytli arkadaşlar basmaya başlıyorlar parayı. Salman oyuna başladıktan 3 ay sonra her gün en az 200 silk bazense 1000 silk yüklediğini söyleyince dudağım uçuklamıştı.Para sorun değil onun için.Adamın günlük fuzuli masrafları 10bin doları buluyormuş.Evli ve 3 çocuğu oluğunu da düşünürsek ! Yani kısacası günlük 200 silk devede bit ! Konuyu dağıtmadan detaya gireyim.

  Salman'ı oyuna alıştıran 4 arkadaşı varmış.Bunların en küçüğü 19 yaşında diğerleri ise yaşıt. Greece serverında Kuwait guildini bilen bilir.Her biri geçen sene farmlarını Sun setle yapmışlardı.Greece serverında yaklaşık 7 ay oynamış.Sun set ve sun silahlarla farmını bitirip oyunun zevkini çıkarmaya bakmış.Sunları nasıl aldığını sorduğumda ilk başlarda kaçamak cevap verse de sonradan açıldı ve detayları açıkladı.Olayınsa detayı aynen şöyle ;

  Salman ve arkadaşlar bildiğiniz üzere çok zengin kişilikler. Oyuna başladıktan 4 ay sonra Sun set düzdüklerini söylediğinde benim sorum hafiften cevaplanmaya başladı.80 lvl'ın açılışından ve Sun drop'un açılışından 2 hafta sonra Kuwait guildindeki 7 kişide Sun weapon vardı.Bunun gizemini bu konuşmadan öğrendim ki gerçekten şaşırtıcı. Salman full int sword shield çarına toplamda 12 item olan sun setin 4 tanesinin drop diğerlerinin satın alındığını söyledi. Dropların hikayesiyse daha da ilginç. Sun head, sun Legs sun Shield ve sun Shoulder 4 gün içersinde düşmüş. Ve 3 tanesi Niya Hunter'dan 1 tanesi ise Niya Mage den çıkmış. 4 gün deyince çok şaşırmştım. Diğerlerini ne kadar aldın dedim ardından. Kalan 8 itemin 4 ünü diğer oyunculardan 4 milyar gold harcıyarak almış. İşin ilginç kısmıysa burda başlıyor. Tam tarihi unuttum ama 2006 nın haziranı olsa gerek , gene bir Salı update'inden sonra yaklaşık 3000 silk yükleyen Salman kardeşimiz hemen kasma yerine gittiğini ve vurduğu 3. yaratıktan Sun chest , 10 veya 15 yaratık sonra Sun Ring ardından aynı günün akşamında ise Sun Necklace çıktığını söyledi.O an OHA anlamında " Tealle Hura ! " tamlamasını defalarca kullanınca sakin ol dediğini çok iyi hatılıyorum. Bu kadar şanslı olduğunu söylememiştin dedim ardında ve şunu söyledi. Aslına bakarsan bunun tamamen şans olduğunu söyleyemem dedi. Dediğim gibi dedi günlük en az 200 bazense 1000 silk yüklmek oyunun yönetimi tarafından bir ödüle laik görülüyor olabiliriz dedi. Bunun ne kadar mantıklı olduğunu Troy'daki Bright_Sun' ı duyunca anlamıştım. Adam daha ikinci gün 76 Sun bow düşürüp +9 basmıştı. Neyse peki bu kadar çabuk +7 nasıl basıyorsun dediğim de de bu ise tamamen şans dedi. 200 kadar elixir alıp sakin biyere çekilip aralıksız basıyormuş.

  Kısacası arkadaşlar " Silkroad Online Free Game " olayı aslında " Silkroad Online Money Covered Game " olduğunu açıkça görebiliyoruz.

  Salman konuşmanın sonunda istersen gel Kuveytte yanımda çalış beraber oynarız demişti. Aralık 2007'de Alps'e geçtikten sonra beni de çağırmıştı ama ben çarı satıp server değiştirdim . Şu an 87 lvl Full sun set ve elinde 85+9 crit 12 full blue Bow var. Msn'de değil şu an gelince tekrar konuşcam


  Yani forum ahali , bize sun bir milyonda bir düşer o da işimize yaramaz

  http://www.rev6.com/player.asp?id=400546 buda Royalliy'nin şu an ki hali

  _______________________________________________________________________________________________________________________________________
  öncelikle yazımı sizlere sıkmıycak bir şekilde aktarmaya çalışıcam. Oldukça da uzun bir yazı olucağını sanıyorum. Aşağıda yazdıklarlım tamamen benim insiyatifimle yazdığım her hangi bir resmi delile dayandırmadığım tamamen gözlemlerimden yola çıkarak yazdığım bir yazıdır. Katılan olur katılmayan olur. Yorumlarınıza açığım fakat bahsettiğimiz firmanın Joymax olduğunu başta hatırlatmak isterim..


  Nedir bu sosun hikayesi ? Neden bize hiç düşmüyorda yabancılara istedikleri şekilde düşüyor bizi eziyor. Nasıl bir guildin hepsi full sosun giyebiliyor?

  Örneklerle anlatalım en azından ufakta olsa somutlaştırırız. Yakın zamanlardan bir örnek. 90 lvl açılalı 1 yada 2 gün olmuş Herkez bir sosun bir item bir 80 lvl silah düşrürüm umuduyla elle kasıyorken, bir yandanda bot çıksada 7/24 kassak diye bekliyor. Ufaktan ufaktan serverlarda sos eldiven düştü, sos crossbow düştü vs.vs. dillerde dolaşıyor. Birden bir haber duyuyoruz 2. günde; "Xianda Sosun +9 Sword" bak seennn. Ne bu ya? Dalga mı geçiyonuz. Biz daha normal item düşüremiyorken adamlar 2. gün sosun sword düşürüyor ve +9 basıyor. Düşüren adamda sword/shield kullanıyor. Ne kadar ilginç.Bunların hepsinin aynı gün içinde olması. Aynı zamanda bu adamı 8D sosun setiyle de tanıyoruz. Neyse bi köşede kalsın bu sonra dönücez.. Başka bir örnek verelim. Greece deki KUWAIT guildi. Adamlar full sosun geziyorlar. Guilde girene sosun veriyorlar. +9 dan aşağı takılmıyorlar. Allah allah. Nasıl oluyor bu? Nasıl oluyorda tüm guild sosun olabiliyor. Gold verip mi aldılar? Hiç sanmıyorum. Çünkü ben bu guildin hiç goldla sosun silah aldıklarını duymadım. Genelde hep yaratıktan düşmüş. Bunu da bir köşeye yerleştirdik hadi bakalım.. Poseidondan bir örnek verelim.Kale sahibi olduğumuz için genelde serverdaki tüm dedikodulardan haberimiz oluyor. Tarih 2 hafta önce TJ isimli bir glaviere sosun spear düştüğü haberini öğreniyoruz.Vay be ne ballı diyoruz. Ertesi hafta TJ'in guildindeki başka bi adama Shield düştüğünü öğreniyoruz. Vay be ne güzel. 1 kaç gün sonra TJ e Sosun glavie düştüğünü öğreniyoruz. (Bir sosun silah düşücekse bunun glavie olma olasığı %7,5 dur). Ertesi günlerde aynı guilde bir sosun shield haberi daha geliyor. Ardından adamın biri bizim elemanlara bak bana 1 hafta sonra sosun glavie düşücek diyor (adam glavier) ve de o Glavie dün itibarıyla düşmüş bulunmakta.Bu guild Mısır guildi. Ya bu adamlar çok mübarek yada biz cünüp dolaşıruz.

  Biz bu olayları çözmeye çalışıyoruz. Adamalrın kastıkları yerlere gidiyoruz. KS yapıyoruz gene adamlara düşüyor. Adamlara diyaloga geçtiğimizde party olarak kasıyoruz belli bir slot bulduk tüm guildi sosun döşüycez gibisinden absürd bi cevapla karşılaşıyoruz. 2.Sosun glavieyi düşüren kişi bize 1 hafta önce bir adama 500$ ödeme yaptığını dün itibariyle 200$ daha gönderdiğini ve sosun glavieyi aldığını söylüyor. Aynı olayın diğer sosunlar içinde geçerli olduğunu söylüyor. Serverın ileri gelen oyuncuları da "Siz hala sosun drop mu bekliyorsunuz?" gibisinden alaycı bir tavırla bize yaklaşıyorlar. Ben bu olaya pek inanmamıştım fakat parçalar tamamlandıkça ortaya çıkmaya başlıyor birşeyler. Yukarıda yarım bıraktığım olayları tamamlıyım. Sosun sword meselesine gelmek gerekirse. Bunun da bu şekilde olduğu malum. Düşününki sosun düşme ihtimali diyelimki %0,0001, sword kullanan bi adama düşme ihitmali %7,5 , aynı gün içinde +9 olma ihtimali %1 desek. Hesaplayın artık iş mucizelere mi kalmış yoksa olay tamamen duygusal mı? Aynı olay KUWAIT için de geçerli vede bilmediğimiz diğer örnekler içinde...
  ALINTIDIR
  arkadaslar ne kadar dogru bilemem ama ben doğruluk payı buluyorum çnkü server zeus Türklerde nadiren sox düşüren var Blackcompany bir Kuwait guildi yani arap guildi neredeyse guildin üyeleri arasında itemlerinin en az 1 tanesi sox bu acık ortada!!
   
 2. Jigsaw

  Jigsaw Aileden

  Kayıt:
  13 Mayıs 2007
  Mesajlar:
  8.657
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  36
  Şehir:
  Istanbul
  TJ Poseidon'da ödemeyi GM'e yaptığını söyledi global ile zaten. Hacklendiği için itiraf etti, hatta biz JasonWalker ile muhabbetimizde SoSun lı silahı da GM'in işinden kovulmamak için chara girip geri aldığını düşündük.

  Paradan ve paraya tapan bir şirketten söz ediyoruz. Söylediklerinin doğru olduğunu düşünüyorum ben vallahi.
   
 3. Jim

  Jim rank8

  Kayıt:
  4 Şubat 2008
  Mesajlar:
  696
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  SchoolBoyZzZ
  Şehir:
  Nicomedia
  çoooooook dogru bir yazı hayatımda bi kere som düştü o da 42 blade.

  ama sun düşüren arkadaslarımızda var Şüküür

  ama bişey saçma geldi bu adam günde 200silk nasıl yiyo :S charında kaç silk birikti Allahg bilr
   
 4. Jim

  Jim rank8

  Kayıt:
  4 Şubat 2008
  Mesajlar:
  696
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  SchoolBoyZzZ
  Şehir:
  Nicomedia
  saçma degilde daha dogrusu neden bööyle bi gereksinim duymuş
   
 5. Xanthos

  Xanthos rank8

  Kayıt:
  10 Mayıs 2007
  Mesajlar:
  9.295
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  36
  Meslek:
  Zir.Müh.
  Şehir:
  Kalkan-KAŞ/ANTALYA
  Sen hiç global spammer gördün mü? :santa:
  Ayrıca hergün +7 ,+9 deneyen birisi için 200 silk hiçbirşey. Greece lv 69 sun+9 chest varsa sence nasıl yapılmıştır? immortal,astral, vs vs...
   
 6. Jim

  Jim rank8

  Kayıt:
  4 Şubat 2008
  Mesajlar:
  696
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  SchoolBoyZzZ
  Şehir:
  Nicomedia
  kafacığım yattı bu işe şimdi :mrgreen:


  cem yılmazında dedigi gibi ''para bok''
   
 7. POTATOHEAD

  POTATOHEAD rank8

  Kayıt:
  29 Haziran 2008
  Mesajlar:
  586
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  eh ben demiştim ama herkez inkar etmişti nese
   
 8. E0N

  E0N rank8

  Kayıt:
  5 Aralık 2007
  Mesajlar:
  1.424
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  Coding.. Delphi
  paranın gözü kör olsun her kapıyı acıor mahlukat :(
   
 9. RoyalFlush

  RoyalFlush Bilgiliyim

  Kayıt:
  2 Eylül 2007
  Mesajlar:
  1.479
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  jeofizik mühendisi
  Şehir:
  asthenosphere
  Bu gerçeği uzun süre önce farkettiğim için oyunu bıraktım.Çokta mutluyum.Benim sağa sola çar çur edilecek yüzlerce dolarım yok.Olsa da bir oyun için harcamam.
   
 10. EnDZoNe

  EnDZoNe  

  Kayıt:
  11 Eylül 2007
  Mesajlar:
  1.686
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  (_;_)ingen
  tamamen para .bizim serverdada kuwaitliler var cok sayida ... Serverda bi turk e sun blade düştügünü duyunca kuwaitli bi arkadasim bana sormustu muhabbetin varmı die 1600 $ nakit tak para güvenilir biyirse demişti burda kari yok kiz yok eglence yok bu sekilde egleniyoruz para sorun degil sende gel gibi bişiler demişti ..onlar eglence peşinde parayi dert etmiyolar .. ufacik ulke dehset milli gelir sorun burda zaten
   
 11. Xanthos

  Xanthos rank8

  Kayıt:
  10 Mayıs 2007
  Mesajlar:
  9.295
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  36
  Meslek:
  Zir.Müh.
  Şehir:
  Kalkan-KAŞ/ANTALYA
  Bırakın onlar sun alsın.
  Ben en iyi buildi yapar,elime +7 silahı alır, kıyafet ve aksesuarlarımı +6 yaparım, gene kafa tutarım. :coffee: :coffee:
  Zenginin malı züğürdün çenesini yorar derler. :headbang:
   
 12. Torquel

  Torquel olduser

  Kayıt:
  14 Temmuz 2007
  Mesajlar:
  3.801
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  36
  Şehir:
  Maraton Üst
  Ben inanmak hiç istemedim ama galiba inanmak gerekiyor...

  Dünya'yı para dönduruyor,bu heriflerde Dünya'nın dişlileri.Biz öle izliyoruz.Günde 200 silk alan herife GM eliyle vermistir bence.
   
 13. merto.s

  merto.s rank8

  Kayıt:
  21 Mayıs 2007
  Mesajlar:
  253
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  Dj / Producer
  Şehir:
  Ankara
  şaşırdım 8O
   
 14. E0N

  E0N rank8

  Kayıt:
  5 Aralık 2007
  Mesajlar:
  1.424
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  Coding.. Delphi
  +199999999
   
 15. strean121

  strean121 rank8

  Kayıt:
  30 Mayıs 2007
  Mesajlar:
  437
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  düşünün bi iş yeriniz var 2 adam gelip çay içiyor:D SİZDEN BİŞEYLER ALIP SİZE KAZANDIRANA MI HÜRMET EDİP İKRAMDA BULUNURSUNUZ DİĞER BELEŞÇİYE Mİ ?:D:D
   
 16. E0N

  E0N rank8

  Kayıt:
  5 Aralık 2007
  Mesajlar:
  1.424
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  Coding.. Delphi
   
 17. drotalion

  drotalion rank8

  Kayıt:
  22 Mayıs 2007
  Mesajlar:
  5.015
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Valla ben onu bunu bilmem, yazı gerçek olabilir ama bildiğim birşey varsa:

  türkiyeden kayıt yaptırdığım zaman 1 sos bile düşmemişti.

  Almanyadan kayıt yaptırdım, şu anda bana 2 haftada sos veya som düşmezse allah allah banlenecekmiyim diye düşünüyorum...
   
 18. Gangsta911

  Gangsta911 rank8

  Kayıt:
  5 Ağustos 2008
  Mesajlar:
  6
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Geçen gün internet cafeye gittim arkadaşla.Orda internet cafenin sahibinin oğlu var silkroadçı.Kaç tane 90 lvl çarı var unuttum şimdi.(Hepsini Bana Rev6'da Gösterdi).Çarın itemlerine bakayım derken silah ve armorların yanında Sosun adlı ilginç yazıyı gördüm :D.

  Dedim olum sen naptın la.Bu kadar sosunu nasıl aldın dedim.Oda bana aynen şunu dedi :
  -Sosunları Almadım,Onları Yaratıklardan Düşürdüm , dedi.
  -Nasıl düşer lan bu kadar sosun dedim çocuğa.
  -Hergün benim gibi 1000 silk al kestiğin canavarlardan sosun düşmezse ben bu oyunu bırakıyorum gibi ilginç bir açıklama yaptı

  Bide sen böyle bir yazı yazınca inandım artık.Demekki bizim çocuk gibi günde 1000 silk alınca kesitiğin canavarlardan sosun düşme ihtimal çok yüksek bir şekilde anlaşılıyor.

  (BU HIKAYE SALLAMASYON DEĞİL , GEÇEN HAFTA YAŞANMIŞ BİR HİKAYEDİR )
   
 19. hacker_emn

  hacker_emn rank8

  Kayıt:
  18 Mart 2007
  Mesajlar:
  122
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  amele:D
  Şehir:
  Lara Croft'un Arkası:)
  Saçmaa Hıcbır Master Ultra Bır Rakam Almadıktan Sonra Isını Tehlıkeye Atmaz Yapmayın yahu tamam sılk alabılır ama her sılk alana da sun duşerse pfff ona bakarsan her ay 2000 sılkı gecıkte bız alıoz ama ne bır sun ne bır som ne bırsos dustu hepsını gec +1 ıtem dusmedı:D + basma olayına da gelırsek + basma olayı tamamen şans işi deıldır orantılıdır ne kadar cok ıtem yakarsan o kadar cok + basarsın nasıl mı dıceksınız ornegın 4 defa ıtem yakın ardından +5 lık sılah a luck basıp + deneyın alma sansı %70 kı bu sekılde ıstedıgım kadar + basabılıyorum :coffee:
   
 20. |O²|

  |O²| rank8

  Kayıt:
  17 Kasım 2007
  Mesajlar:
  1.553
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  Henüz Yok
  Şehir:
  uz Türkçe
  Sıkılmadan okudum, Dogruluk payı veriyorum ve Teşekkür ediyorum. zaten bi oyun açılısında veya sonrada Free Game yazıyosa bilki ordan ekmek çıkmaz....