Spare_

Bilgiliyim
ECSRO private serverinda şu anda max level 90. Elbise ve silahlarda İSRO'dan bir farklılık yok. Peki 9D elbiselerle yani 90 Levelde hangi karakter sağlam olur?
90 level gibi bir özelliğe sahip olması ECSRO'nun güzel bir yanı.Fakat 9D silahlarla 60-70 arası skilleri kullanmak biraz ****** ve saçma geliyor. Nedenmi dersiniz?

90 levelde yeni skillere sahip olan bir Full STR Glavier Roc dağındaki Rocky isimli canavarı çok rahat kesebilir.
Peki Şimdi Kesemiyormusunuz? Kesebiliyorsunuz tabiki ama 3-4 skil tekrar ederek.

Sonuç olarak 60-70 Level arası skilleri kullanarak hangi karakterin ECSRO'da iyi olacağını size buildleri açıklayarak anlatmak istiyorum.

Full int nuker (spear):
Şunu diyebilirimki ECSRO'da PVP'de en kullanışsız ve en dayanıksız karakter yapılandırması. Oyunda sadece hızlı kasmak ve
taxi yapmak için iyi olabilir.O nedenle PVP fazla takılmayacak arkadaşlara tavsiye ediyorum.

Nasıl Bir Yapılandırma?
Heuksal 70 Cold 70 Light 70 Fire 90
El Imbue: Fire
Heuksal passive: Max

Arkadaşlarım bu yapılandırmada neden Fire 90 diyeceklerdir?

Sebebi Şudur:
Heuksal Mastery 70 levelden sonra hiç bir işinize yaramayacaktır. Heuksal 90 yaparsanız.. 70'e göre %20 glavie skillerinde bir damage artışı hissedersiniz. Fakat siz nukelerle kasıp, PVP yapmadığınız için heuksal skillerini kullanmadığınız için Heuksalda %20 artış gereksiz.

Fakat Fire 90 yaptığınızda 70 LVL mastery'e göre Heuksal gibi %20 damage artışı hissedeceksiniz. El imbuenizde fire olduğuna göre %20lik bir güç artışı küçümsencek değil?

Sebebi Şudur:
Heuksal Mastery 70 levelden sonra hiç bir işinize yaramayacaktır. Heuksal 90 yaparsanız.. 70'e göre %20 glavie skillerinde bir damage artışı hissedersiniz. Fakat siz nukelerle kasıp, PVP yapmadığınız için heuksal skillerini kullanmadığınız için Heuksalda %20 artış gereksiz.

Fakat Fire 90 yaptığınızda 70 LVL mastery'e göre Heuksal gibi %20 damage artışı hissedeceksiniz. El imbuenizde fire olduğuna göre %20lik bir güç artışı küçümsencek değil?

Nerden Geliyor Bu %20?
Aslında %20 değil. Her masterynin levelini upladığınızda %1 oranında bir artış olur o masterynin gücünde.
Mesela S harfinden Force kısmında Fire'yi açın. Ve level up ettiğiniz kısmın sol tarafında Ateş simgesini göreceksiniz.Ateş simgesinin üstüne geldiğinizde %1 Fire damage increase yazıyordu hatırladığım kadarıyla oyunda olmadığım için tamamını belirtemiyorum. Yani 70 level fire masteryi 90 yaptığınızda 90-70=20% bir artış elde edeceksiniz.

Full int nuker (Sword/Shield):
Spear Nuker'e göre en azından daha kullanışlı bir karakter. Az bir canla savunmaya (shield) sahip olması Spear kullanan karaktere göre bir avantaj. BR 16 (önerim 18) bir kalkan ile PVP'de etkili olabilirsiniz.

Neden Sword/Shield Seçmeliyim?
S/S nuker bir karakter oynamak ve PVPde aktif olmak isteyen oyuncular için çok idealdir. Shield sayesinde iyi bir phy&mag defans, spear gibi savunmasız olmaması güzel bir yönü. Spear'ın daha fazla vurmasındaki sebep sword'tan +1 değerinde daha fazla damage sahip olması. Şöyleki 32+1 lv spear= 32 lv sword.

Nasıl Bir Yapılandırma?
Fire:90 Light:80 Cold:70 Heuaksal:60
El imbue: Fire

Light 80 > Parry Ratio artışı için
Cold 70 > Buzdaki fiziksel defans için
Heuksal 60 > Can Artışı için

Full STR Archer:

Geldik Unique avcısı karakterimize. Bow karakterler iSRO kadar burda kullanışlı değil. Yeni skillerimiz yok. Ayrıca 31 levelde açılan Anti-Strong skilimizi kullanırken 4 sn bekliyoruz. Bu çok büyük bir dezavantaj. Bowların seri olması gerekir. 4 saniye içerisinde 5 levelde açılan crit manyağı skilimiz sonrasında 25'te açılan alan vuran bomba skilimiz ve arkasından 4lü ok kombosunu kullanabiliriz. Bu nedenle 31deki skilimizi Giant ve Unique hariç kullanmayın. özellikle pvpde..
Neden derseniz siz o sarı oku kullanana kadar nuker iki tane skilini geçirmiş olabilir veya glavier size sahip olduğu iki tane stun skilini kullanarak yaptığı Stun ile skilinizi iptal edebilir.Blader ise sahip olduğu iki tane knock downu kullanarak sizi yere yapıştırabilir.O nedenle kullanmıyoruz

85 levelde Shaitan kesmek istermisiniz?
Evet doğru duydunuz. İmkansız değil tabiki. Uzaktan vurma yeteneğiniz ile elitelerin arasına girmeden şeytana vur kaç yaparak hiç ölmeden taktikleriniz sayesinde shaitanı kesebilirsiniz. Bunu bir nukerin veya glavierin yapması mümkün değildir. Ki şu anda 90 level bir glavierim. Shatini kesemiyorum. Bunun sebebi eliteler çıktığında kaçıcak süreyi bulamıyorum.Phantom bas diyeceksiniz.Phantom sizi bir noktaya taşımak için skili kullandıktan sonra 2-3 sn bir bekleme yapıyor ki bu ölmeme yetiyor O nedenle bowcuların böyle bir avantajı var.

PVP'de Bowman
Tam bir nuker katili olacaksınız.Nukerlere kolay kolay yatçağınızı sanmıyorum. 49 levelde açılan crit'de oha dedirten skilimiz var. Bowman olduğunuzda sadece crit ile öldürebilirsin sözlerine şimdiden alışın

Nasıl Bir Yapılandırma
Fire: 70 Cold: 70 Light: 70 Pacheon: 90
imbue: Fire

GLAVIER , BLADER YAPILANDIRMALARINI DA EN YAKIN ZAMAN ANLATIMA SUNACAĞIM.

NOT: Karakter yapılandırmalarının belirtilen nitelik, güç ve pvp hakkındaki tüm yazdıklarım eşit itemler düşünülerek yazılmıştır.

Sahip olduğunuz yanlış düşünce: Nuker öyle kolay kolay yatarmı. Elime alırım +7 bir silah. üstümdeki elbiseler full +5 ve str hiç bir şey olmaz kral olurum.

İşte bu düşünce yanlıştır. Sebebi.. Sahip olduğunuz +7 swordun yada spearın vede +5 elbiselerin, karşı yapılandırmada olduğunu düşündüğünüzde nukerlerin ezik kalacağı kesindir. Bunu herkes bilirki +7 glavieyeye sahip ve üzeri full str vede +5 ola

Herşeyi çok güzel anlatmışsın hacım eline sağlık emeğe saygı..
bende mysroda dual weapon char kasmak istiyorum ama her kafadan ayrı bi ses çıkıyor.. dual weapon için kimisi zaten str sin colda verme dio kimisi ise 68 lvl buff'un çok işe yaradığını onsuz olmicağını söylüyor.. dediğin %1 artışı ele alırsak ben uniondaki bi arkadaşla şöle bi yapılandırma düşündük..
Glavie 90
Bow 89
Fire 79
Light 52

Lightı bilerek 52 yaptım koşma skili açılsın diye.. bow ile fire yi 1 lvl aşşa çekiyoruz ki light 50de kalmasın koşmanın 2. kademesi açılsn die.. sağlam olucağını düşünüyorum ama cold olmadığı için defanstan korkuyorum onuda arkadaş üstüne armor yada pro giyerek halledebilirsin dedi.. banada mantıklı geldi ama ben bu konuyu birde size sormak istedim.. sizce böyle bir yapılandırma sağlam olurmu yada sağlam olucak dual weapon'nun yapılandırması sizce nasıl olmalıdır ?

şimdiden Teşekkür Ederim

mcoktay16 demiş ki:
Senin bu sölediğin olmaz çünkü 90+89+79+52=310 yapar ne ala
prdn xD :santa: o zaman lighttan kesicez güçlü vurmasını istiyorsak glavie 90 bow 89 fire 89 light 32 yapıcaz hç olmassa lightta ghost walk açalım işe yarar x) :D

S/S Yapılandırmasında Birkaç Ufak Hata Yapmışsın:
1-) 31+1 Spear = 32 Sword demişsin tam tersi olması gerekkir
2-)Fire:90 Light:80 Cold:70 Heuksal:60 demişsin hatırlatmalıyımki bu char S/S Bicheon nerde peki?

Mertowski demiş ki:
S/S Yapılandırmasında Birkaç Ufak Hata Yapmışsın:
1-) 31+1 Spear = 32 Sword demişsin tam tersi olması gerekkir
2-)Fire:90 Light:80 Cold:70 Heuksal:60 demişsin hatırlatmalıyımki bu char S/S Bicheon nerde peki?

sizce 8:1 hybrit yapsam
fire 90-bicheon90- light70-cold-50
veyada
fire90-bicheon90-light90-cold-30
nasıl olur sizce 1. mı daha mantıklı 2. mi

Full int nuker (Sword/Shield):

Nasıl Bir Yapılandırma?
Fire:90 Light:80 Cold:70 Heusaksal:60
El imbue: Fire

Light 80 > Parry Ratio artışı için
Cold 70 > Buzdaki fiziksel defans için
Heuksal 60 > Can Artışı için

güzelde heuksal hata yapmışın onu bi düzelt yhaw

Coldu hiç açma heuksalı ve lightı 90 a çek derim hybird çar mag oranlı vurur hem phy atağında artmış olur skilleri yükseltince canında artar zaten hybirdsin 17K fln canın olur

bence bow yapilandirman yanliş olmuş
bow yapacaksan
89 bow
89 cold
70 fire
52 light yap gitsin yada 50 light 90/90

Yukarı Alt