Kayıt
10 Nisan 2007
Mesajlar
7.172
Beğeniler
0
Şehir
Paralel evren


Bu çocuk, bir internet servisinden 9999 yılına kadar engelleme almak için sizce ne yapmış olabilir?

Xbox Live'dan kötü davranış sergileyerek birkaç aylık uzaklaştırma almak ya da korsan yazılım kullanmak için kırdırdığınız bir Xbox sebebiyle Xbox Live'dan engellenmeniz normal. Ama 9999 yılına kadar Xbox Live'a girişinizin yasaklanması için başka ne yapabilirsiniz? İşte bir ebeveyn de Xbox Live forumlarında bu sorunun cevabını arıyor.

İlgili bir ebeveyn, foruma, oğlunun Xbox Live'a girişinin neden engellendiğini şu mesajıyla soruyor ; "Merhaba, daha önce de buraya oğlumun uzaklaştırılmasıyla ilgili mesaj atmıştım ama yardım alamamıştım. Sonra farkına vardım ki oyuncu adını mesaja yazmamışım. Oyuncu adı "i am Blaaaack." Birisi bana oğlumun, neden hiçbir neden bildirilmeden 31/12/9999 tarihine kadar uzaklaştırıldığını söyleyebilir mi?"

Bu mesaja gelen cevap ise eminiz ki hiçbir ebeveynin görmesini istemeyeceği cinsten; "Oğlunuz Uno oynarken kamera önünde kendisini teşhir ediyordu."

Soruyu soran ebeveyn aldığı cevap üzerine kendini nasıl hissetti bilinmez; ama bu olay, çocukların teknoloji kullanımı konusunda denetlenmelerinin ne kadar önemli olduğunu bir kez daha gözler önüne sermesi açısından önemli...


 
Yukarı Alt