Merhaba arkadaslar 80 lvl str bowum var ve fire 80 pacheon 80 force 80 ligting 60 olarak yapılandırıyorum cold kapalı... 90 lvl gelince mastery 300 olarak diyo herkes ben bu skilleri nasıl 90 a göre ayarlıcam önerisi olan varsa thx şimdiden

yuxelfb demiş ki:
Merhaba arkadaslar 80 lvl str bowum var ve fire 80 pacheon 80 force 80 ligting 60 olarak yapılandırıyorum cold kapalı... 90 lvl gelince mastery 300 olarak diyo herkes ben bu skilleri nasıl 90 a göre ayarlıcam önerisi olan varsa thx şimdiden
viewtopic.php?f=101&t=16393
yardımcı olur belkı bende buraya gore kasıyorum

RoyalFlush

Bilgiliyim
iyi güzel yapmışsında force serisi bana biraz garip geldi
force yerine cold açsan çok daha iyi olurdu bana kalırsa

90 lvl geldiğinde ciddi derecede yüksek phy defans skilleri olacak.

force da iyi ama...bana gelmez.ben açmazdım yani ve açmadımda :lol:

force skiline adam kendine kullana biliyormu bota koyunca hiç kullanmadıgım için soruyom
kendine hp str basabilirmi cleric gibi

force de pisc macg defans çürütücü skiller var ve pasif skili mp veriyo. bota bagladıgında bi işe yaramaz ama pvp de güzel ,değişk özellikler de var ama diğer oyunculara yardım ediyosun falan.Bence pacheon_fire_force güzel bi yapılandırma olucak bide pacheon_lighting_fire güzel cold bowcu için o kadar önemli değil....

Benim asıl takıldıgım nokta Force de her 10 lvl de actıgım pasif skill bowun vurus gücünü arttırıyomu? çünkü force acmayan bi str bowun mp si 8 k civarı ama force acanın 10 k yı geciyo yani int bowcu str bowcudan yüksek damage vuruyosa burdada vurus gücümüzü arttırabilirmiyiz yorumları bekliyorum........... :?!!!

yuxelfb demiş ki:
Benim asıl takıldıgım nokta Force de her 10 lvl de actıgım pasif skill bowun vurus gücünü arttırıyomu? çünkü force acmayan bi str bowun mp si 8 k civarı ama force acanın 10 k yı geciyo yani int bowcu str bowcudan yüksek damage vuruyosa burdada vurus gücümüzü arttırabilirmiyiz yorumları bekliyorum........... oldie
Pasif skill sadece mp veriyor INT vermiyor.Bu da sadece cold bowcularda snow kullanımına yardımcı olur diye düşünüyorum.Mp ile atak artmıyor yani

evet bende farmımı bitirmek üzereyim.80 olacagım 1 kaç güne.
düşüncelerimi paylaşayım.

ilk olarak coldun sende olmaması demek sana gelenin geçenin vurması demek.
daggera-xbowa-warrior/warlock a ve en önemlisi glavie ye karşı şansın çok az.
bowun phy defansı blade ve glavieye göre daha düşüktür.
bu nedenle cold bir bowmande olmazsa o çarın sonu malumdur :)

ben yapılandırma konusunda 90 pacheon 90 fire 60 cold ve 60 light düşünüyorum.
hele bir 90 gelsin de kafayı saglam yorarız.işler rayına oturur.

force un dedigin skilleri tabiki yararlıdır fakat senin savunman düşük olduktan sonra karşı tarafın savunması pek önemli değil.

malum sana farmlı bir xbow 20-30k rahat atar belki daha fazla..
cold kapalıysa tabi.

neyse dedigim gibi 90 gelsin işler netleşir.

selametle..

2easy4me demiş ki:

force un dedigin skilleri tabiki yararlıdır fakat senin savunman düşük olduktan sonra karşı tarafın savunması pek önemli değil.

cold kapalıysa tabi.

selametle..
bence bi str bowda cold olmasada olur force pvp icin süperdir ... eger 2. olarak bi armor setyaparsan colddan alıcagın phy defans eksigini kapatırsın zaten bowların cooook uzaktan vuracakları malum .. Bence 90 pac . 90 Fire . 90 force . 30 ice yap hızlı kosmak icinde % 50 kosma al ?!!!!!!!

Ben kendi bow carıma 90 pacheon 90 fire 90 light 30 cold yapıcam 90 olunca light i kapatıp forceyi acabilirim

MeLiK demiş ki:
2easy4me demiş ki:

cold kapalıysa tabi.

selametle..
bence bi str bowda cold olmasada olur force pvp icin süperdir ... eger 2. olarak bi armor setyaparsan colddan alıcagın phy defans eksigini kapatırsın zaten bowların cooook uzaktan vuracakları malum .. Bence 90 pac . 90 Fire . 90 force . 30 ice yap hızlı kosmak icinde % 50 kosma al ?!!!!!!!

Ben kendi bow carıma 90 pacheon 90 fire 90 light 30 cold yapıcam 90 olunca light i kapatıp forceyi acabilirim
hocam hem strsin hem armor.
bırak eu wizardları almayı sen china nukerları bile yatıramazsın.
benim amacım oyunda en iyiler arasına girmek dersen tüm charlara karşı başarın olması gerek.
sen armor giyersen diyelim xbow-dagger ve bilimum phy vuran charları aldın diyelim.
eu wizard senin o düşük mg defansın karşısında yardırır.vura vura vura aglatır.
hadi eu wizard neyse de china nukerların şamar oglanı olursun.

böyle bir yapılandırma dengeyi tamamen alt üst eder.
prot giymen,armor veya garm giymenden daha iyidir.
prot orta şekerlidir ve extra phy ve mag def bufflarını da basınca gerçekten saglam bir char olur.
garment olursan xbow-dagger-warriora karşı çok zorlanırsın.

force u açmanın mantıgını göremiyorum +mp veriyor tamam bir de vital spot adı altında rakibin savunmasını düşüren büyüler var.
ama coldun yararlarının yanında gerçekten bunlar bir hiç.

eger str bowman isen 90 pacheon 90 fire 60 light ve 60 cold öneririm.

ama bir blader olsan arkadaşın force yapılandırılması gayet yararlı olurdu.

bannedddd

Buralıyım
Kaycancım (face2face :D ) arkadaş yedek set demiş. Yani her türlü garment set olacak bunu int charlara karşı kullanacaksın ve cold'u açmadığın içinde str charlar ile savaşırken de armor giyeceksin ve bir nebzede olsa cold'un eksikliği kapanacak. :wink1:

job wardada yedek set kullanacan mı ?
kale savaşında da yedek set kullanacan mı ?
capture the flag gibi eventlerde de yedek set kullanacan mı ?

daha dogrusu zamanın olacak mı ?

bannedddd

Buralıyım
2easy4me demiş ki:
job wardada yedek set kullanacan mı ?
kale savaşında da yedek set kullanacan mı ?
capture the flag gibi eventlerde de yedek set kullanacan mı ?

daha dogrusu zamanın olacak mı ?
Bunların hepsi grup çalışması olduğu için üzerinde ne olursa olsun farketmez. Ayrıca bana göre oyunda pvp daha önemli, bu dediklerin arada yapılan bir şey ama sen 80lvl olup farm'ını bitirdikten sonra hepsinden daha çok pvp yapacaksın. Ve savaştığın adama göre de kıyafetini giyersin. ^^

Bence yedek setin bu kadar büyümesine gerek yok imkanı olan herkes değil 2. yedek seti, 3.'yü bile yapmalı.. :mrgreen:

Arkadaslar yorumlar gayet basarılı ve tartısılır ama ben garment giyiyorum ve genelde bu charda uniq kovalıyacagım için cold un defansını pek tınlamıyorum pvp de de forcedeki defans düşürücü büyüleri adama yedirirseniz tabi elinizde en assa bi +5 olması lazım devirmeniz kaçınılmaz ve ben 90 skilleriyle forcede daha manyak büyüler olacagına inanıyorum herkezin kafasında farklı bi yapılandırma var_ birde sorum var force pasif i bana macg defance verirmi ?? bbb

A

Anonymous

Guest
arkadaşım bende şuan 80 llv am sp farmdayım bowcuyum.El yakmamı cold yaptım iyiki cold yapmışım 90 ,bende senin gibi forceyi açtım Avrupayı yenmenin tek yoluda forceyi açmak bunu unutmayın yoksa wizard size tek atar.90 lvl olunca cold ve pacheon 90lvl ,70lvl force 50 lvlde light yap bende ?!!!!!!

RoyalFlush

Bilgiliyim
4K1Z4 demiş ki:
arkadaşım bende şuan 80 llv am sp farmdayım bowcuyum.El yakmamı cold yaptım iyiki cold yapmışım 90 ,bende senin gibi forceyi açtım Avrupayı yenmenin tek yoluda forceyi açmak bunu unutmayın yoksa wizard size tek atar.90 lvl olunca cold ve pacheon 90lvl ,70lvl force 50 lvlde light yap bende ?!!!!!!

avrupayı yenmenin tek yolu force açmak demişsin ama kesinlikle katılmıyorum
wizard zaten tek atar sana force açsanda açmasanda.adamların vuruş güçleri çok yüksek defansları yok denecek kadar az.yani sende tek atabilirsin.zaten adamlar 15 sn de bir pot basabiliyor rahatlıkla devirirsin.sen force açıpta zaten sıfır olan defansını iyice düşürmek istiyorsan sen bilirsin ama bana göre force çinli çarları devirmek için gerekli.

örnek vereyim ben 75 lvlken (elimde +5 var) 72 lvl blader a yattım.nedeni ise force skillerini kullanmasıydı.(adamdada +7 vardı) :?!!

bence cold her yapılandırmada olması gereken bir skill en azından %40 olması lazım..Yoksa str de olsan int de olsan kendi lvl ında elinde +5 dagger olan bir arkadaşdan prick skilli ile tek yiyebilirsin...

90 pacheon
90 cold
60 light
60 fire

bence iyi olabilir ama el yakma olarak cold tercih etmek lazım onu en iyi kendin ayarlarsın pvp de sana defance gerekiyorsa cold açarsın atack lazımsa fire light yükseltirsin coldu indirirsin..eğer uğraşamam dersen aç bi eu kurtul bu çileden :mrgreen:

bana kalırsa 90 fire 90 light 90 pacheon verilmesi gerek.
fakat geriye kalan 30 mastery lvl konusunda 2lemde kalıyorum.
coldu 30 yapmaya zaten gerek yok verecegi phy defans çok az olacagından 30 lvl ı ona harcamak yanlış olur fikrimce.
geriye 2 şık kalıyor.

ya force'a ya da heuksala vermek.
force a verdigimizde vital spot un ilk skilinden yararlanabilecegiz.
heuksala verdigimizde ise az da olsa canımız artacak ve bloody fan storm u maxlayabilecegiz.
en azından ilk kitabını..
böyle düşünmemin sebebi ise wizardların gerçekten çok iyi damage vermesi.
şahsen bizim serverda Netero isimli bir yaratık var ve elindeki +9 staff la dehşet saçıyor.
bu skill ile mag defansımız artacagından şansımızın da artacagını düşünüyorum.
tek dert skili yapmak için yanında bir glavie taşıma zorunlulugu.
ama onu çıkarıp skilli yapıp bowa dönmek zaten normal bir buff süresi kadar sürer.
ve dedigim gibi az da olsa +hp gelecek.

hangisi mantıklı karar veremedim.ama kesin birşey var ki o da coldu açmayacagım.
yorumlarınızı bekliyorum :?!!!

bencede 30 cold a versende bi işe yaramaz dediğin gibi heuksal olabilir kafam acayip karıstı :cry: :cry: :cry: :P

Yukarı Alt