beyler 9 gapta gelen sp cok az neden spnin expten cok olmasi gerekmezmi
benim chines char 9 gap ama exp gene spden fazla gelio
neden anlamdim :S eziq char kasarken sp daha cok gelio
bundada öle degilmi yoksa kafamda ?? oluştuda bilen biri wardir diye bu
topici acma karari aldim bilen birileri warsa
yorumlarini yazarlarsa sevinirim

bak en yüksek mastery kendi lvlinden 9 eksik olması lazım bunu iyice bak eğer o fark 10 sa o zaman az gelir çünkü 1 gap olur dikkatli bak

Arkadaş zaten dediğinizi yapmış...
Hacım 20 farmda yapsan ezikken aldığın sp yi alamazsın. Zaten o yüzden sp farm yapılıyor başta. Yoksa al 100 lvl charı 91 skilleriyle kas günde 7-8k sp yap... Farmın anlamı kalmaz o zaman ^^

Prada

gap 10 da gap 1 oluyor lafi komik gibi. Ben gap 16-17 lere çıktığımı bilirim.. Yok öyle bişey yani gap 10 gap 1 e dönmez

Mc.usLanMaz demiş ki:
CatasTRophe_ demiş ki:
bak en yüksek mastery kendi lvlinden 9 eksik olması lazım bunu iyice bak eğer o fark 10 sa o zaman az gelir çünkü 1 gap olur dikkatli bak
Aynen öyLe :thumbsup:
Bozacının şahidi şıracı falan filan. :D

Gap 50 bile olsa 9 gap farkı gibi sp gelir.Onun dışında gelmez.
Veya eksilmez 10 gap yada 20 gapta.Aynı devam eder 9 gap gibi.

ne alaka 10 fark olursa 1 gap yapmiş olursun 10 gap fark yapıp catır catır level atlayanı gördünüz mü siz ex cok gelipte 9 dan sonra 10 da yapsan 100 de yapsan 9 gap üzerinden sp alırsın bilmiyorsun bari öğrenmek isteyenede yanlış bilgi vermeyin.
soruyu soran arkadasa söyle söylim skil pencereni aç bak diyelim kendi lvlin 60 açmış oldugun mastery levellere bak diyelim biri 55 biri 58 biz burada yüksek olanı baz alacağız. yani " 58 " i 60-58 = 2 gap bu sekilde kaç gap farmın oldugunu anlaman mümkün tabi düsük leveldeki gibi hızlı sp alamazsın 90 lvl charınla yaptiğin partydeki kesme hızınla 60 lvl ken 60 lvl canavar kesme hızı boy ölcüştürülemez. bu bilgiler doğrultusunda sen birdaha değerlendirme yap bir çıkar yolu bulacağına eminim.

CuNDeRs demiş ki:
beyler 9 gapta gelen sp cok az neden spnin expten cok olmasi gerekmezmi
benim chines char 9 gap ama exp gene spden fazla gelio
neden anlamdim :S eziq char kasarken sp daha cok gelio
bundada öle degilmi yoksa kafamda ?? oluştuda bilen biri wardir diye bu
topici acma karari aldim bilen birileri warsa
yorumlarini yazarlarsa sevinirim
9 gapta gelen sp maximumdur. yani 10 gap yada 20 gap yaptığın zaman alacağın sp ile 9 gapta alacağın sp eşittir. Sp ex i geçecek diye bir kural yoktur. Örneğin senin ezikken aldığın sp nin exi geçmesi çok normal çünkü 15- 20 lvl üzerinde kasılıyorsun. Söyle düşün 80 lvl çarla 95 lvl moplarda kasıldığını 9 gapla. Bu durumda aldığın sp exten fazla olacaktır. sp kasıyosan en fazla sp yi ex kasıyosan en fazla ex +15 lvl moblardan alırsın. +25 lvl e kadar moblardan tatmin edici sp puanı gelir. Bu konuda tecrubeli biri olarak yazıyorum. Kolay gelsin...

Prada

Eşit meşit değildir yanlış bilgilendirmeyin. gap 10 da gap 9 dan fazla sp geli bu devam eder gider.

10 gap = 1 gap mı :?: :?: :?: Güldürdünüz beni. :mrgreen: İstediğin kadar fark bırakabilirsin. Ama hep 9 gapmış gibi gelir. Son gap 9'dur yani. 9 fark olunca gelen sp maximum değere çıkar. Ben kaç kere farm yaptım. 27 lvlde charı lvl düşürüyordum. Ve hiç skillim yoktu.

TCSoldier demiş ki:
CatasTRophe_ demiş ki:
Prada demiş ki:
gap 10 da gap 1 oluyor lafi komik gibi. Ben gap 16-17 lere çıktığımı bilirim.. Yok öyle bişey yani gap 10 gap 1 e dönmez
:thumbsup:

Arkadaşım istersen 18 gap olsun oyunda en fazla 9 gap olduğu için 9 gap spsini alırsın.
Lütfen yalan yanlış şeyler yazmıyalım.

Prada demiş ki:
Eşit meşit değildir yanlış bilgilendirmeyin. gap 10 da gap 9 dan fazla sp geli bu devam eder gider.
sen öğreniceksin bu oyunu da görmeye benim ömrüm yetmeyecek. Sen A B C öğrenirken biz bu oyunu oynuyoduk...

Arkadaşın sorusu cevaplanmamış ama 2 sayfa yazı yazılmış...
Herneyse hemen cevaplayayım:
1 levelde 220 exp point istiyor level atlamak için ve bu sayı gitgide katlanıyor. Ama 1 sp kazanmak için her zaman 400 skill exp gerekir. Yani gereken exp katlandığı halde sp katlanmaz. Bu nedenle exp her zaman skillden fazla gelir.

Yukarı Alt