1. Reklam


  1. bestsro
   joysro
   anafor
   anafor
   viki
   darkroad
   bosalan

9 Dragons Online


 1. chipshajen

  chipshajen olduser

  Kayıt:
  2 Haziran 2009
  Mesajlar:
  3.208
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0

  Şimdi clanların özelliklerini ve kullandıgı silahları yazayım ve secilen classları (her clan her class ı
  secebilir).

  4 ana class var cogu oyunda oldugu gibi Tanker(Warrior) , Nuker(mage) , Healer(buff ve heal herkesin bildigi gibi :P )
  ve son olarakta Hybrid(MElez bi chardır. Attack skillleri "yakın Dövüş ve Nuker kadar güçlü olmasada Büyü gücü , heal ve her stata "+" veren bir buff ı vardır)

  Clanlardaki class ları alttaki sıraya gore isim alıyorlar...

  1)Tanker
  2)Nuker
  3)Healer
  4)Hybrid


  Butun Tankerlar Clanların 1 ci silahlarını Hybridler genellikle Glove(eldiven) kullanırlar(fakat Black clan daki 2 class Hybrid silahı olarak glove yerine kendilerine ozgu silahları kullanırlar) ve butun buyu kullanan classlar genellikle nukerler bracer kullanır(bracerde chi kung(buyu) gucunu arttırır)ve healer classlarda bosta durmayıp dovusmek isterse glove kullanbilir tabi belli oranda str ve dex vermeleri şartı ile(ben sevmedigimden healer classları denemedim)


  Clanlar : iyi kötü ayrımı gibi yapmışlar taraf olusturmak icn White clan ve black clan diye ayırmıslar her tarafın 3 clanı vardır.


  White clan :

  Shaolin - Tanker-Polearm ve Hybrid-Glove


  1) Luohan
  2) Exorcist
  3) Diamond
  4) Deva

  League of Beggars - Tanker-Staff ve Hybrid-Glove


  1) Vanguard
  2) Dragon
  3) Strategy
  4) Spirit

  Wu-Tang - Tanker-Sword ve Hybrid-Glove


  1) Blue Dragons
  2) Black Turtles
  3) Red Phoenixes
  4) White Tigers


  Black Clan :

  Sacred Flower Clan - Tanker-Wheel ve Hybrid-Dagger


  1) Mistress of War
  2) Mistress of Spirit
  3) Mistress of Heaven
  4) Mistress of Cloud

  Brotherhood of Thieves - Tanker-Spear ve Hybrid-Axe


  1) Warrior Bandits
  2) Brigands
  3) Gold-Rogues
  4) Taishan Bandits

  Heavenly Demon Clan - Tanker-Saber ve Hybrid-Glove


  1) Blood demons
  2) Storm demons
  3) Phantom demons
  4) Fire demons
  Statları ve Classların uygun stat bilgisinide vereyim kendime gore...

  Statlar :

  Strenghth(str) : Normal silahlardaki damageyi ve defansımızı artırır.

  Essence(ess) : Vital enerji (Mana) seviyenizi ve dolma hızını artırır. Ayriyetten Chi kung damage(buyu gucu) ve Chi kung defence (Nuker ve buyu kullanan classlarda ana buyu gucunu ve buyu defansını artırır)

  Wisdom(wis) : Bu Chi kung(buyu gucu) skill damage (ana damage yi belli bi oranda etkiler) , chi kung dodge ve chi kung Critical sansını arttır.

  Constitution(Con) : HP ve Hpnin dolma hızını artırır.

  DExterity(Dex) : Dodge , noramal silahlarda attack rating (Vurma sansınızı artırır yani "miss" gecme sansını azaltır) ve Critical sansını artırır.
  Clanların kendilerine ozgu isimleri ile ana skilleri vardır bunlar ; Lİghtfoot (hızlı koşma oyunda mount"binek" tarzı şeyler yoq fakat bu hızlı koşma size hiç yoklugunu hissettirmeyecek :P ) ve meditasyon (belli oranda Damage ve Defense yi arttırır ve Dinlenmeniz gerektiginde yani MP veya Hp niz bittginizde oturup hızlı bir biçimde doldurmanızı saglar,zaten ayaktayken hiç bir sekilde Hp ve MP niz dolmaz "yiyecek turu seyler yemedikce") vede Step skilli buda belli oranda Dodge ve attack ratinginizi arttırır.Bu skiller active skillerdir yani kullanmak istediginizde active ederseniz her saniye mananızdan belli oranda harcar.

  Classların statları ve skill özellikleri :


  Skill sisteminide araya sıkıstırayımda; skiller belli lvllerde kazanılıp kendi clan basenizden öğrenilir daha sonra Training gerektiren skilleri Baselerdeki Training groundlarda ufak bir oyun yontemi ile ogrenip kullanılabilir hale getirip sonra kullandıkca artan bir skill sistemi vardır.Her yapısınızda her skill esit olmasada belli yuzde kazanır ve lvlinize gore %100 oldugunda bi ust lvle gecer skilliniz.Skill sınırlaması yoq istediginiz herseyi ogrenip kasabilirsiniz(yani yapılış sekli hosunuza giden skilleri)fakat skill mastery vardır lvl 10 dur buda ve her active skill yani ana dovus stiliniz 3. lvlde ve 5. lvl de sekill degistirir tıpkı combo yapar gibi ve daha zevkli ve guclu vurus elde edersiniz ustalastıkca...her classın cesitli skilleri vardır fakat işleyiş tarzı hep aynıdır yapılış sekli farklı olsada.

  1. Tanker : Stat olarak Str ve Dexle saglam vuruslar yapablirsiniz ve Hp nizin saglam olamsını istiyosanız belli oranda Con a vermeniz gerekir ve sık sık oturmam icinde biraz essenceye verip Mana poolunuzu genisletmeniz gerekir.Fakat essence biraz pahalıya patlar yani 2 stat point harcar fazla vermemeniz icn yoqsa gercekten hic oturmadan uzun sure mob kesebilirsiniz.Wise ise vermenize gerek yoqtur cunku chi kung (buyu gucu) gerektiren hic bir skilliniz yoqtur.Bu Tankerlar secilen clana özgü silahları kullanırlar.Skill olarakta ilk başta Actif 2 tane istege baglı dovus stili vardır ve her hareket yapısında active ise mananızdan harcar ve gelisir.ve smashing skilleri vardır bunlarda daha fazla damage verir ve belli bi zaman kullanamassınız.Tanker ın en guzel skilli Wowdaki warrior gibi charge ozelligi vardır(Bilmeyenler icn 25 yard mesafesi olan bir vurustur ve uzaktan rakibin uzerine kosarak vurur ve 6 sn stun eder).Birde smashing skillleri olarak %3 attack rating dusuren, rakibin hızını belli oranda dusuren ve belli zamanda (15 sn icnde 3 snde bir)rakibe damage veren skillleri vardır.Birde 10 yard mesafeden hatrı sayılır bi damage ile %30 hızını dusuren skilleri vardır.Bunlar ilk basta ve uzun sure kullanacagınız skiller tabiki daha bi suru skilli var.Örneğin Berserker diye tabir edilen 30 sn boyunca butun vuruslar critical vurur fakat %50 oranında defenseniz duser.Bunlar baya ilerde oldugu icn siz kendinizde ilk basta yolunuzu secip kendiniz gorebilirsiniz :P ve bide Tankerlerin kendine yaptıgı Damage arttıran ayrı bi buff ı vardır.

  2. Nuker : Stat olarak kesin essence ve wise yuklenmeleri gerekir.Birazda con verdimmi hatrı sayılır bir HP ile kacarak(buyu atıp birqaz geri giderek) savasabilirler.Zaten skill olarak belli bir damage verip 6sn boyunca %50 oranında yavaslatan ve yine belli bir damage verip zamanla vuran ufak damage ekleyen skilli vardır en baslarda, daha sonra en iyi skilli olan yine belli bir damage verip 9 sn boyunca Paralize(stun gibi) edebilen yerinden hareket ettirmeyen skilli vardır.ve bu classında kendine ozgu buffları vardır.Bunlar Wis +3 artıran buff, defence artıran buff ve 1 dk boyunca belli bir damage absorb eden buff ı vardır.Daha bir cok buff var ilerde kazanılacak fakat ana hatlarıyla boyle başlarda...

  3. HEaler : Stat olarak Essence ve wis gitmesi gerekir durmadan heal vs. yapabilmesi icn fakat ole heal spamlayan bir healera ihityac duyulcagını zannetmiyorum en azından uzun bi sure bu yuzden de healerların arada dovusmesi gerekir lvl atlamaları icn onun icn belli oranda con , str ve dex vermeleri gerekir zaten kendi bufflarıyla kendilerini guclendirebilirler.Skillerine gelince bu classı secmedim ve sevmedigimden fazla bisey bilmiyorum fakat okudugum kadarı ile bu healerlarında bir active dovus skilli ve buyu skilli varmıs yani kendisi dovusmesi gerektiginde kendisine yeticek bi gucu vardır.Buff olarak defense veren ve her stata ayrı ayrı artıran buffları vardır(fazla gozuksun diye)yani Hybrid gibi tek bi buffla butun statları arttırabilirlerdi :P

  4. Hybrid :Stat olarak Herseye verebilirsiniz hesi işinize yarar fakat belli bi yön belirleyip o yönde geliştirirseniz daha güçlü olablirsiniz.Yani Str ve Dex e yonelerek yakın dovuste saglam vuran bir karakter olusturabilirsiniz.Nukerler gibi buyu gucu oldugundan 16 yarddan buyu atabilirsiniz rakibi yanınıza cekmek icn ve gelene kadar damage vermek icn kullanılabilinir.Ayriyetten Heal yetenegi oldgugundan (belli bi zaman icnde azar azar doldurur)iyi bi mana pool ile uzun sure oturmadan dövüşebilirsiniz(bu bakımdan cok iyi bi Classtır)vede kendine ve herkese atabildigi buffları vardır bunların biri her stata +2 veren ve skill lvl atladıkca +1 daha veren buff ve ilk seviyede %1 damage absorb eden buffı vardır.

  Son olarakta LvL sistemini acıklayayım bu biraz değişik her oyundaki gibi degil. Her 12 lvl de bir lvlinizin ismi değişiyor ilk başta ismi Losing self olan 13 uncu lvl e gelindiginde kucuk bir oyunla lvl atlatıyorsunuz ve ismi degişiyorum ve "0" lanıyor yani 1 den başlıyormuş gibi lvlinizi kasmaya devam ediyorsunuz bu sefer ismi Gathering Chi (GC) oluyor ve sonraki 13. lvlde yine ufak bir oyunla Opening Chi(OC) ye gecip Clan basenize gidip gerekli questi yaptıktan sonra Classınızı secebiliosunuz.Yani oyun 24. lvl de baslıyor.Daha sonra yine devam ediyor bu lvl sistemi ve diger 13. lvl de Revolving Chakra (RC) ismini alıyor ve soraki seviye Raising Light(RL) ve ondan sonra Five dragon(FD) olarak gidiyor boyle 18 derece oldugu soyleniyor.yani 18 x 12 =216 lvl oldugu soyleniyor.Daha eklenicek şeyler var ama sizde oynadıkca çözebilirsiniz.Mesela cok kolay bi Silah upgrade sistemi var fakat gerkli olan Blood essence biraz zor dusuyor.+1 ve +2 materyali vendorda satılırken
  +3 ten sonra bu blood essenceyle yapmanız gerekiyor.Bu essenceyi kazanmanın bir diger yoluda arkadaşımın yaptıgı belli sayıda yaratıklar oldurerek essence point dioruz biz sağ alt köşede bıulunan bi sayac var bunu 999 yaptıgınızda size 1 blood essence veriyor ve bu puan oldugunuzde sıfırlanıyor malesef:( Ve silahlarınııza +3 ten sonra paralama efecti geliyor +3 te normal sarı renkte bir parlama ve okudugum kadarı ile +6 da yesil renkte bir parlama ve +9 dada mavi renkte bir parlama kazanıyor.

  Birde craftable itemler var fakat bunların coguda moblardan dusebiliyor zaten bu itemleri yapabilmek icnde moblardan kendilerine ozgu dusen itemlerden birlestirip yapmanız gerekiyor.biraz ugrastıran bir iş olsada keserken zaten topladıgınız itemleri kullanabilmenizi saglıyor ve işinize yarayacak bir suru sey yapabiliosunuz.Örneğin; elixir ler var bunlar statlara eklemeler yapabiliyor.

  Quest sistemine gelince cok kolay bir sistem oturtmuslar her lvlde genellikle 1 yada 2 tane quest oluyor ve bunları lvl atladıkca haritanı kontrol et diye bir yazı cıkıp sizi uyarıyor ve boylece haritanıza bakarak quest veren kişinin yerini ögrenebiliyorsunuz.Questler genellike şu yaratıktan bi akc tane oldur yada su yaratıktan dusen itemlerden birkac tane getir veya şu itemi al şu adama gotur diye questler var ve yapılması hiçte zor degil mobların ve adamların yerini bildikten sonra...

  ps : En başta versiyonların sitesitesini ve bilgi vereyim. http://9dragons.acclaim.com/ US version udur. 18 Aralıkta acılıcak(Fakat bu Pre-OB 1-2 hafta sonra normal OB ye gececek) OB fakat kendi forumlarında bazı tartısmalar var Us yani amerika bolgesinde olmayan ulkelerin IP leri banlanıp girmemeleri sağlanıcakmış(sadece bi dedikoduda olablir)ve 2 clan olmayacagı soleniyor benim cok sevdigim oynamak istedigim 2 clan :( white clan dan Wu-Tang ve Black Clandan Heavenly Demon eğer ole olursa cok seyden mahrum kalıcaksınız ozellikle sword ve saber gibi keskin kılıç kullanmaktan .

  ps2: olarak EU versiyonu olan http://www.9dragonsonline.com/ yani benim CB sinde oynamakta oldugum versiyonu 22 aralıkta kapanıp 23 aralıkta acılcak olan versiyonudur ve rahat oynamanız yani lag durumunun az olacagı avrupa serverı olan versiyonudur.(fakat bununda paralı olabliecegi söyleniyor tabi bunlar söylenti oyunun Gm leri yapımcıları tam bi acıklama getirmemiş forumlarda sadece oyunculardan gelen bilgiler bunlar) US versiyonunda bole paralı soylenti yoqta Us dısı bolgelerdeki IP lerin banlanıp girmeleri engellenecek gibi bi söylenti var.Tabi OB de bunları yapmazlar yani en azından 2-3 aylık bi youn beleş olacak sanırım...
   
  Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 28 Ekim 2015