Başlıktaki gibi 8500gt ekran karti almayi düşünüyorum ama işlemcim p4 3,0 gHz.

Sorum şu: işlemci ekran kartini darboğaza sokar mi ? Yani performans düşüşü yaratir mi ekran kartinda yoksa %100 performans ile çalışır mı ?

Anakartım asus P5RD2-VM
PCI slotlu ekran kartlatını destekliyor.
Ama Çift Çekirdekli işlemcileri desteklemiyor.
Burda sordugum birkaç arkadaşın söyledigine göre işlemcim ekran kartına uyum sağlayamıcak we ekran kartından %30 performans alicakmişim. Yani işlemcimi de deiştirmemi söylediler?

punishter548 demiş ki:
Anakartım asus P5RD2-VM
Burda sordugum birkaç arkadaşın söyledigine göre işlemcim ekran kartına uyum sağlayamıcak we ekran kartından %30 performans alicakmişim. Yani işlemcimi de deiştirmemi söylediler?
ahaha ne alakası var şimdi :mrgreen: ekran kartından tam performans alamıosan bunun sebebi kesinlikle anakartından dolayıdır. anakartına bi daha bak belki pci exp deilde agp dir

POTATOHEAD demiş ki:
punishter548 demiş ki:
Anakartım asus P5RD2-VM
ahaha ne alakası var şimdi :mrgreen: ekran kartından tam performans alamıosan bunun sebebi kesinlikle anakartından dolayıdır. anakartına bi daha bak belki pci exp deilde agp dir
Anakartim asus P5RD2-VM. Özellikleri: http://www.gigatek.com.tr/urun.php?id=1653
ATI radeon x550 ekran karti kullanıyorum ama hotanda fln donmalar yaşıyorum. Ekran kartim o kadar iyi deil, size sormak istedigim şey; 8500gt ekran kartı takarsam bu sisteme tam performans alabilir miyim?
Not: Sistem özellikleri
1024 MB Kingston 533 DDR2 Ram
P4 3,0 gHz işlemci.
x550 ekran karti.
ASUS P5RD2-VM anakart.
Yorumlarınıza göre karti almaya yada almamaya karar wericem.
Yorumlarinizi esirgemeyin.

Bilgisayarın görüntü işleme ve pixel renderleme işlemi işlemci tarafından yapılır.
Özellikle online oyunlar ram tasarrufu yapmaz.

Her iki haldede işlemci gücü önemlidir. Benim fikrime göre sisteminden %100 olmasada gözle görülür bir performans artışı alacaksın.

Yukarı Alt