1. Reklam


  1. joysro
   asur
   serenity
   redsea
   blacksro
   plag
   alaaddin
   modbasvuru

%80 öldüren yeni virüs..!


 1. Tatanga

  Tatanga rank8

  Kayıt:
  24 Ekim 2007
  Mesajlar:
  1.214
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  Sakarya Atatürk Stadı Maraton ;)
  Afrika'da, Bulaştığı Kişilerin Yüzde 80'inin Ölümüne Yol Açtığı Saptanan Tehlikeli Bir Virüs Keşfedildi.

  Afrika'nın güneyinde, Ebola virüsüne benzeyen ve bulaştığı kişilerin yüzde 80'inin ölümüne yol açtığı saptanan tehlikeli bir virüs keşfedildi.
  Güney Afrikalı doktor Nivesh Sewlall tarafından ABD'nin San Francisco kentinde düzenlenen yıllık tıp konferansında sunulan çalışmada, kökeni bilinmeyen virüsün 2008'de Güney Afrika'da görüldüğü belirtildi.

  Dr. Sewlall, kanamalı ateşe neden olan virüsten ilk etkilenen kişinin Zambiya'nın başkenti Lusaka'da turist rehberliği yapan bir kadın olduğunu, bu kişinin uçakla Johannesburg'daki bir hastaneye getirildiğini anlattı.

  Bu hastanın yanı sıra tedavisiyle ilgilenen 3 kişinin öldüğünü belirten Dr. Sewlall, ''Lujo'' adı verilen virüsün bir hemşireye de bulaştığını ve Hepatit C ve B için kullanılan bir ilacın da bulunduğu bir ''şok tedavi'' sayesinde iyileştiğini kaydetti.

  Hemşirenin iyileşmesinin bir yılı bulduğunu kaydeden doktor, hastalığın ilk semptomlarını yüksek ateş, kas ağrıları, şiddetli ishali takip eden deri lezyonları ve başta karaciğer olmak üzere organların iflası olarak sıraladı.


  - Resim Silinmiş.
   
  Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 13 Şubat 2017