Takımı
Seçiniz...
Eski tat deneyimlerinin en çok yaşandığı yer olan 80 Cap Ch serverlar bu sıralar piyasada aşırı derecede fazla.
Bunları tercih edenler ise ya Pvp için yada Unique için oynuyor.
Benim vereceğim build ise Pvp için öncelik taşıyor, unique sıralamasında ise yaptığınız ilk atak oranlarına göre değişim gösterebilir.
Şimdi yapılandırmaya geçelim;

240 Mastery yapılandırması;

Genelde 80 cap'larda 240 mastery oluyor, yapılandırmamız şöyle olacaktır;
Genel bilindik olanın dışına çıkacağız yani 80Cold/80Light yada Fire/80Bich olmayacaktır.

Skillerimizin bulunduğu Bicheon'u elbette 80 yapıp açacağız.

El yakmamızı ve nukelerimizi Light'tan kullanacağız.
İnt olduğumuz için Mag atağımızın yüksek olması gerekli
Bunun için Light'ı 80 'e çekiyoruz.

Giyeceğimiz set'ten ötürü aşırı defans'a ihtiyacımız olmayacaktır.
Bunun için Coldu' 60 'ta bırakıp 60'ta açılan Snow'u aktif edeceğiz.
Pvp'lerde kullanacak olduğumuz Snow bu olacaktır.

Kalan 20 mastery'ı ise Fire'a verip Phy Atak ve azda olsa Mag def sağlayacağız.
20 olduğuna bakmayın %3 Phy atak Pvp'lerde sizleri 1 adım önce çıkaracaktır.

Set seçimimize gelince;

"Çarımızı int yaptık, bizlerin phy def' ihtiyacı var Armor giymemiz gerekli" saçmalığını unutun.
Setinizi armor giyerseniz bir Str ile yaptığınız Pvp'yi alabilirsiniz lakin karşınıza bir int çıkarsa heleki Spear ise sizi açımadan yatırır.

Bizim setimi 2 parça olacak bunlar Pro ve Armor.
Peki hangi parçalar armor hangi parçalar pro olacak?
Head, Chest, Legs Protector olacak nedeni ise Mag ve Phy def'in en yüksek olduğu kısım bunlar.

Kalan diğer 3 kısım ise Armor olacak.

Bu şekilde hem int'lerde korunacağız, hemde Str'ler ile yaptığımız Pvp'lerde sadece snowlar ile ayakta kalacağız.
Force olan bir Str ile karşılaşırsanız sorun etmeyin, Iron sizi her türlü koruyacaktır...

300 Mastery'de ise kıyafet seçimi aynı olacaktır.

"Peki mastery nasıl dağıtılacak?" diye soracak olursanız şöyle anlatayım;

Bicheon'u her zaman ki gibi 80 'e çekeceğiz.
El yakmamız ve nukeleri kullanacak olduğumuz build yine Light elbette 80 olacak.
Set seçimimiz Pro ve Armor karması olduğu için Cold'u 60 'e çekebilirsiniz.
"Ben daha çok def istiyorum" derseniz Cold'u 80 yapabilirsiniz.
Lakin burada şöyle bir püf nokta söyleyeyim sizlere, 80 'de açılan Snow'u Pvp'de kullanmanız imkansız olacaktır.
Sağlam bir Dmg yediğiniz anda Snow görevini yerine getirmek için mananızı fazlasıyla kullanacaktır, mananız düştüğü taktirde ise snow açık olsa dahi görevini yerine getiremeyecektir.
Bunun için Snow'da buluna %10-15 tarzında her uplamada yükselen bir def seviyesi vardır.
Bu 70-75 level arasında %45 'e geliyor. %45 yaptıktan sonra uplamamanızı tavsiye ederim.

%45 'te snowu bıraktıktan sonra ise kalan tüm mastery'i Fire'a yatırıyoruz.
Buradan fazlasıyla Phy atak alacağız, vuruşlarımız 240 mastery'e göre artış gösterecektir.

Set, Silah ve Acc'lerinizin Sun +10 FB olduğunu varsayarsak eğer;

Pvp eventlerinde rütbeler sizin, Ftw'de kaçmanız gereken biri yok aksine onların sizden kaçması gereklidir.

Bunun üzerine birde Premium ve minimum A Grade +0 deviliniz var ise Unique'lerde sizindir!

Bol şans, başarılar​

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı:
Server
Celeus
Takımı
Galatasaray
Teşekkürler !
Gerçekten 80 Cap'ta normalde glavie oynardım ama bu konuyu detaylı bir şekilde kafada canladırarak oynayınca, bundan sonra oynayacağım 80 caplerde kesinlikle bu konuyu göze alarak karakter yapılandıracağım ! :)

Takımı
Seçiniz...
Teşekkürler !
Gerçekten 80 Cap'ta normalde glavie oynardım ama bu konuyu detaylı bir şekilde kafada canladırarak oynayınca, bundan sonra oynayacağım 80 caplerde kesinlikle bu konuyu göze alarak karakter yapılandıracağım ! :)
GM kimseye yardım etmezse, bu build'le kimseye yatmazsın. (Tabi skill kullanım ve nerede ne yapacağını ezberledikten sonra.)

Yararlı bir konu olmuş eline sağlık.
Rica ederim, daha önce konuyu buraya açtığımı hatırlıyorum ama yokmuş.

Yukarı Alt