SAKARYA’nın Hendek İlçesi'nde, evli olduğu halde gelininin annesine 2'nci eşi olmayı teklif eden, kadının kabul etmemesi üzerine de tabancayla ateş edip felçli kalmasına neden olan 75 yaşındaki ibrahim Yılmazhan, 17 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Sakarya 2'nci Ağır Ceza Mahkemesi’nde karara çıkan davaya konu olay Hendek İlçesi’nin Mahmutbey Mahallesinde 24 Ocak 2008 tarihinde meydana geldi. İbrahim Yılmazhan evli olmasına rağmen, 4 yıl önce eşinden boşanan 3 çocuk annesi dünürü 50 yaşındaki Sevim Galip ile de evlenmek istedi. Kadına sürekli birlikte olmayı teklif eden ancak her defasında reddedilen İbrahim Yılmazhan, olay günü de bir fırında çalışan Sevim Galip'in yanına gidip evlenme teklifi yaptı. İddiaya göre yine ret cevabı alan Yıldızhan, öfkelenip tabancasını çekerek kadına kurşun yağdırdı. Göğsüne ve koluna 5 kurşun isabet eden Sevim Galip ağır yaralandı. Günlerce hastanede yatan kadının sol kolu felç oldu.

Son duruşmada yazılı savunma yapan İbrahim Yılmazhan, dünürüne evlenme teklifi yaptığı iddialarını kabul etmedi. Yılmazhan, “Sevim dünürüm olur. Kızı oğlumla evli. Olay günü oğlum ile kızı arasındaki ailevi sorunu çözmek için fırına gittiğimde bana ‘Seninle konuşacak bir şey yok’ deyip hakaret edince ben de ateş ettim” dedi

SÜREKLİ RAHATSIZ ETMİŞ

Duruşmada hazır bulunan Sevim Galip ise, dünürünün eşi öldükten sonra sürekli olarak kendisini rahatsız ettiğini söyledi. Sevim Galip, “Sürekli olarak bana evlenme teklifinde bulunuyordu. Beni 2'nci eşi yapmak istiyordu. Olay günü çalıştığım fırına geldi. Bana evlenmek istediğini söyleyip ‘Karım olacaksın. Evet diyormusun?’ diye sordu. Ben bunun mümkün olmayacağını söyleyince sinirlendi. Belindeki silahı çekti. Mekanizmasını kurup üzerime kurşun yağdırdı. Şu anda sol kolum tutmuyor. Hareket ettiremiyorum. Beni evlenmek teklifini kabul etmediğim için vurdu” diye konuştu.

Ağır Ceza Mahkemesi İbrahim Yılmazhan'a ‘adam öldürmeye teşebbüs’ suçundan 15, ‘ruhsatsız ateşli silah taşımak’ suç 2 yıl olmak üzere toplam 17 yıl hapis cezası verdi.

İyi olmuş hapistede ölür gider rahat batmış adama nabıcaksın 75 yaşından sonra ikinci karıyı genç bişi olsa hadi diyicem biriyle tatmin edememiş kendini ama 75 yaşında yuh yani

Böyle durumlar için bir atasözü biliyorum.

"Kırkından sonra (çok affedersiniz :mrgreen: ) azanı teneşir paklar."

70 inden sonrakine ne olur hayal bile edemiyorum.

Yukarı Alt