1. Reklam


  1. bestsro
   joysro
   anafor
   deep
   eos
   anafor
   trensro

7-Zip: Alternatif Türkçe Sıkıştırma Programı


 1. MoonLife

  MoonLife rank8

  Kayıt:
  10 Temmuz 2007
  Mesajlar:
  3.824
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0

  Açık kaynak kodlanma özelliği sayesinde tamamen ücretsiz bir sıkıştırma programı olan 7-Zip ile artık diğer ücretli sıkıştırma programlarının deneme sürümleri arasına yeni ve ücretsiz bir seçenek katmış olacaksınız. Sahip olduğu 63 dil seçeneği içerisinde Türkçe'nin de bulunması bu programı kullanmanız için ikinci neden. Tamamen Türkçe olarak kullanabileceğiniz bu ücretsiz sıkıştırma programı ile popüler tüm sıkıştırma formatlarını kullanabileceksiniz. Kendi sıkıştırma formatı olan 7z de dahil ZIP, GZIP, BZIP2, TAR gibi formatları sıkıştırıp açabileceğiniz gibi RAR, CAB, ISO, ARJ, LZH, CHM, Z, CPIO, RPM, DEB ve NSIS gibi formatlarda bulunan sıkıştırılmış klasörleri de bu ücretsiz program ile açabileceksiniz.

  Windows Shell entegrasyonu da bulunan bu program ile artık diğer sıkıştırma programlarına ihtiyacınız kalmayacak. Sahip olduğu yazılım ile çok da hızlı bir şekilde çalışan 7Zip, özellikler bakımından da paralı rakiplerini aratmıyor. Yapılan denemelerde de 7z formatı Zip formatından %30-70 arası daha iyi bir sıkıştırma formatı olduğunu kanıtlamıştır.Ayrıca 7Zip programı da diğer sıkıştırma programlarından %2-10 arası daha stabil çalışmaktadır.

  Güvenle kullanabileceğiniz tamamen ücretsiz ve Türkçe bir sıkıştırma programı arıyorsanız aradığınız programın adı kesinlikle 7Zip'tir.

  Download
  İndirmek İçin Buraya Tıklamanız Yeterli...
  Download