1. Reklam


  1. joysro
   anafor
   deep
   eos
   anafor
   trensro
   planetsro

7 Milyar Dünya, II


 1. Leet1

  Leet1 olduser

  Kayıt:
  13 Mayıs 2007
  Mesajlar:
  8.797
  Beğenilen Mesajlar:
  1
  Ödül Puanları:
  0
  Devam edelim..

  Evet sen, 7 milyar dünyanın 1 tanesi olan sen. Acaba hiç çevrene bakıyor musun ? Sence 7 milyar dünya dan bir farkın var mı ? Evine ekmek getirmek ile hükümlü babadan, çocuklarına bakıp, yemek yapmak, çamaşır yıkamak ile hükümlü olan bir anneden? Neden hayvanlar gibi yaşıyoruz? Evet hayvanlar gibi.. Bir çıkıp doğaya bakmanı öneririm. Doğa da genellikle böyledir. Baba avlanır, yavrularına yiyecek birşeyler getirir, anne başlarında durur.. Senin onlardan muazzam bir farkın var. Beynin.. konuşabiliyorsun, istediğin gibi hareket edebiliyorsun, ezberleyebiliyorsun, öğrenebiliyorsun, öğretebiliyorsun. Ne yani şimdi bir maymundan farklı olarak iş yerine otobüsle gittin, girişte iş yeri arkadaşlarına günaydın dedin, çıkışta iyi akşamlar dedin çıktın geldin, evine ekmek getirdin diye maymun ile aranda uçurumlar kadar fark mı oldu sanıyorsun ? Merak ediyorum acaba bir gün işe giderken bir durup kendi kendine ben niye işe gidiyorum, niye bu işteyim? diye sordunmu.. Ve ya sen, sen öğrenci olan.. okula niye gidiyorsun sordun mu hiç kendine? Neden haftada 5 gün oradasın? Neden başında bir öğretmen var ve sana birşeyler öğretmeye çalışıyor? İstediğin iş için mi okuldasın acaba? Gerçekten okula bunun için mi gidiyorsun, gerçekten o işe sahip olmak için mi her sabah yatağından kalkıyorsun? Gerçekten matematik sınavına 3 gün aralıksız bunun için mi çalıştın? Yoksa bir şekilde kodlanmış gibi mi gidiyorsun, okula gidiyorum işte demek için mi.. Robot gibi mi yaşıyoruz desem yoksa maymunsumu desem.. Otobüs durağa yaklaştığında hiç boş koltuk olmadığını görürüz ancak yine de durakta herkesin önüne geçip otobüse ilk binme çabasına gireriz. Neden? Zaten boş hiç bir koltuk yok, ayakta gideceksin ve o duraktaki son adam o otobüse binene kadar bekleyeceksin. Bence sende merak ediyorsun o otobüse niye ilk binmeye çalıştığını. Ve ya herhangi bir sırada neden hep öne geçme içgüdün vardır? Neden sosyal paylaşım sitelerinde yayınladığın fotoğrafı diğerlerinin beğenmesi için onlara bi teklif sunarsın, fotoğraflarını onların gözlerine sokarsın, beğeniye sunarsın..Pazarda elma, armut satan bir pazarcının elma, armudunu satmak için sarfettiği çabadan bir farkın oluyor mu ? Niye bir maymundan farksız olmak sana hiç koymaz? Sen insansın! Senin beyninin saniyedeki işlem hızı 20 bin trilyon. Evine ekmek getirip, çocuklarına bakmaktan, okula gitmekden çok dahasını yapabilmek senin ellerinde. Bunu kullan diye var o yapı kafanın içinde.
   
 2. SameyanZeva

  SameyanZeva rank8

  Kayıt:
  2 Mayıs 2011
  Mesajlar:
  656
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  Makine Mühendisi
  Şehir:
  Kırıkkale
  Mükemmel ya soluksuz okudum.. Düşünüyorum şuan baya birşey düşünüyorum :think:
   
 3. NiNCaSu

  NiNCaSu olduser

  Kayıt:
  26 Ekim 2007
  Mesajlar:
  4.483
  Beğenilen Mesajlar:
  6
  Ödül Puanları:
  48
  Meslek:
  Keşke hep çocuk kalsak,kalplerimiz yerine dizlerim
  Şehir:
  Depresif CollaTeraL
  Malesef ki Türkiye'de bu böyle.Sistem var.Bana göre yaşam;doğuyorsun okula gidiyorsun.O kadar emekler çekiyorsun mastr,süper,yüksek lisans vs.Milyonlarla yarışıp sınava giriyorsun.Sonuç belli.Sonra askerliği bari elden çıkarayım diyorsun.Geliyorsun onca sene kafa patlatmışsın ,arkadaşların defterinin arasına ot koymus ,şaka ya bu!Boşluktasın.İş bulabilmek tek amacın.Sonra yaş baktın ki ilerliyor.Evlenmek gibi düşünceler kuruyorsun.Nerde!Neyle evleneceksin ki?İyi kötü evleniyorsun.Sonra asıl hayat bu dakikadan sonra başlıyor.Çocuğun oluyor vs.Hergünlerin çalışmak ile geçiyor.Sonra hayatında tek bir amacım olsun diyorsun içinden!Tek bir ev.Başımızı sokalım yeter diyorsun.Alıyorsun evi,daha sonra emeklilik için uğraşıyorsun.Senelerce didiniyorsun.Bu arada çocukların üniversite düzeyine geliyor.Dişinden tırnağından arttırıyorsun.Evladın ne yapıyor?Sonra emekli oluyorsun.Evladın evlenecek.O yaşta o yılların verdiği yılgınlıkla evlendiriyorsun ene çalışıyorsun ek iş vs.Sonra nemi oluyor.Evladın evleniyor bir daha arayıp sormuyor.Bayramlarda yanıan gelmiyor.Sonra bir kenarda köşede kimselre muhtaç olmama adına hayatını sürdürüyorsun.Sonra ruhunu teslim ediyorsun.Şimdi düşün bakalım evlatların ne kadar seni ziyarete gelecek.
  Ps:Cihan ilham verin bana ...
   
 4. SameyanZeva

  SameyanZeva rank8

  Kayıt:
  2 Mayıs 2011
  Mesajlar:
  656
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  Makine Mühendisi
  Şehir:
  Kırıkkale
  @ NiNCaSu

  dediklerim doğru hacım, hepsine katılıyorum ama hayat bu böyleydi böylede gidecek. Leetnock'un dedikleri sonuna kadar doğru 21.yy da bunu herkez söyleyebilir o da eminim ki söyledikleri gibi herkez öyle. yapabilecek neymi dersin? aslında pekte birşey yok yapabileceğim tek şey zaman yaratmak. bu dünyada zaman yaratıp yani planlı yaşayanlar kurtuluyor ve zekiler. zekilikten kastım plan kurabilen aslında başarılı kelimesini hakedebilmek önemli. başarılı olmakta planlı yaşamaktan geçiyor. planlı yaşayan sevdikleriyle de yapacaklarıyla da mutludur bence. ve en önemlisi sahip oldukların. nelere sahipsin ve nelere sahip olmak istiyorsun. nelere sahip olmalısın. mesela paran varsa mutlusundur belki o zaman o adama maymun diyemezsin çünkü mutlu. ama parası olupta mutsuz olanlarda var onlar maymun. çünkü Leetnock un dediği gibi o insan. kısacası benim sevdiklerim yanımdaysa ve ben olması gerekenleri yaratabiliyorsam ben maymun değilimdir ama bilmeliyim ki " Ben Bir Dünyayım. "
   
 5. Rapp3R

  Rapp3R rank8

  Kayıt:
  10 Temmuz 2008
  Mesajlar:
  569
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  soluksuz okudum gerçekden süper ama yani sistem böyle gidiyoruz mesela yemek hanede bile protokol denen bi yer var bende açım sende açsın aynı yemeği yiyiyoruz nedir bu öncelik sevdası patron işçiyle yemek yemez filan gibisinden yani ne biliyim @ninacasu sana ilham olabilcek bi konudur belki :)
   
 6. Polgara

  Polgara rank8

  Kayıt:
  8 Temmuz 2009
  Mesajlar:
  537
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
 7. lemonade

  lemonade exlmanager

  Kayıt:
  3 Ocak 2009
  Mesajlar:
  11.415
  Beğenilen Mesajlar:
  28
  Ödül Puanları:
  58
  Meslek:
  студент
  Şehir:
  Белгород
  gerçekten süper.bu aralar kafam karışık kendim düşünmeye başlamıştım neyim ne olacam diye..şuan lise son sınıftaym üniversiteyi kazanıp hayallerime(pilotaj) devam edemessem kendime şans vermiyecem diğer insanlar gbi maymun olmayacam
   
 8. Lenneth

  Lenneth rank8

  Kayıt:
  11 Mayıs 2007
  Mesajlar:
  20.440
  Beğenilen Mesajlar:
  13
  Ödül Puanları:
  38
  Meslek:
  Tekstil
  Şehir:
  İstanbul
  OMG. Hayatın gerçekleri ve muazzam yazmışsın hacım, ellerine, yüreğine sağlık.
   
 9. Cladren

  Cladren Tanınıyorum

  Kayıt:
  6 Eylül 2011
  Mesajlar:
  264
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Haline şükür etmeli insan bende bu neden yok diye isyan etmemeli, o kişi bilmelidir ki çoğu kişinin sahip olamadığı şeyde onda var. Belki maddi belki de manevi değerlere sahipsin ama değerini bilmelisin başkasının hayatını kendine uyarlamamalısın çünkü yaşadığın dünyanın tanrısı sensin. Kafana göre yarat dünya'nı başkaları bunu giyersem ne düşünür böyle yaparsam ne derler diye düşünme onlar çokmu farklı senden ? onlar çokmu muhteşem insanlar ? Hayır.. Onun üzerinde kaliteli bir kıyafet varsa ne olmuş yani ? O daha lüks arabaya biniyorsa ? Onlar senin yaşadığın manevi duyguları yaşayamadı.. İnsanlar onu lüksü için sevdi seni sen olduğun için.. Bir zengin tanıyorum ben okumuşluğu yok ama her ay bir araba değiştirir BMW, Mercedes, Land Rover.. Ama konu iki çift lafa geldimi iki kelimeyi bir araya getiremez. Dışardan görseniz adamı vay be dersiniz bu ne güzel bir hayat ama bana sorsanız kalsın öyle hayat istemem.. Bir tane daha adam tanıyorum İzmirde parası yok ama adam gidip dilenmiyor el işi ile bir kaç şey yapmış Türkiye'de gezmediği şehir yok otostop çekiyor her gideceği yere, çok da kültürlüdür muhabbetine doyum olmaz. İki bin ile üç bin Fan sayfası bile var adamın, parası yok ama o zengin kişiden daha olgun, daha bilgili, daha kültürlü bana sorucak olursanız işte hayat bu kafasına göre yaşamış, dünyasını kendisi yaratmış ve bunları az biraz para ile yapmış. Başkasının parasına puluna elindeki on numara telefona, bindiği arabaya, oturduğu eve özenmeyin.. Onun hayalini kurmak yerine yaşamak istediğiniz hayata doğru yürün.

  Kısacası başkasına hayran kalıcağınıza kendiniz olun bırakın o ne istiyorsa onu yapsın sizde ne istiyorsanız onu yapın. Neye meğillenirsen ona doğru yol alırsın. Herkezin dünyası kendisinedir başkasının sizin hakkınızda ne düşüneceğini takmayın kafanıza. Taklit olucağınıza taklitleriniz olsun.
   
 10. Rebellen

  Rebellen rank8

  Kayıt:
  13 Eylül 2010
  Mesajlar:
  4.065
  Beğenilen Mesajlar:
  16
  Ödül Puanları:
  38
  :buddha: :buddha: :buddha: