1. Reklam


  1. bestsro
   joysro
   anafor
   anafor
   viki
   darkroad
   bosalan

60 Bin Lira Bulursa Serbest Kalacak


 1. MrCrossover

  MrCrossover rank8

  Kayıt:
  3 Temmuz 2009
  Mesajlar:
  5.192
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  Staples Center @ Los Angeles

  [​IMG]

  Musa'nın Katil Zanlısı Amca Oğlu, 60 Bin Lira Kefalet Parası Bulursa Tahliye Olacak.

  Erzurum'da ilköğretim öğrencisi Musa Kanğ cinayetinin 17 yaşındaki katil zanlısı S.K.'nın serbest bırakılma umudu kefalet miktarına takıldı. Cumhuriyet savcısı, S.K.'nın serbest bırakılması için 60 bin TL isteyince aile parayı ödeyemedi.

  Önceki pazartesi günü okula giderken kaçırılan ve 7 gün sonra ölü bulunan Musa Kanğ (13)'ın katil zanlısı olarak yakalanan kuzeni S.K'nın kefaletle serbest bırakıldığı yönündeki asılsız haberler aile tarafından tepkiyle karşılandı. Cumhuriyet savcısının 60 bin TL kefalet istediğini belirten katil zanlısı S.K.'nın ağabeyi Mürsel Kanğ, "Medya neden böylesine asılsız haberler yapar anlamış değilim. 60 bin TL'yi nerden bulup kardeşimizin kefaletle serbest bırakılmasını sağlayalım. Etimiz belli, budumuz belli. Medya bu konu üzerinden yalan haber yapmasın." diye tepki gösterdi.

  İsrafil Kanğ ise kardeşi S.K.'nın Atatürk Endüstri Meslek Lisesi Metal Bölümü'nü okurken birinci sınıfta devamsızlık nedeniyle kalması üzerine, okuldan ayrılıp kendileriyle birlikte demir doğrama atölyesinde çalışmaya başladığını belirtti.

  Kardeşinin katil olduğuna inanmadığını ve iftira atıldığını da belirten ağabey Kanğ, "Adalete güveniyoruz. Adlı tıp raporu sonucunda kardeşimin katil olmadığı ortaya çıkacak. Ama bu süre içerisinde kardeşimin suçsuz ve günahsız yere ceza evine konulmasını vicdanen kabul edemiyorum." dedi.

  S.K.'ın halasının oğlu Hüseyin Gül ise S.K.'nın internet bağımlısı olmadığını işten eve, evden işe giden birisi olduğunu öne sürdü. S.K.'nın 2 yıldan bu yana cep telefonu kullandığını ve telefon sinyallerinden S.K.'nın olay saatinde nerede olduğunun rahatlıkla tespit edilebileceğine de işaret eden Gül, "S.K.'nın cep telefonu sinyalleri araştırılsın. Olay saatinde nerede olduğu ortaya çıkacaktır." diye konuştu.

  S.K.'nın ağabeyi İbrahim Kanğ ise kardeşinin kendisi ve çevresiyle barışık, kendi halinde birisi olduğunu anlattı.

  Bu arada Musa Kanğ'ın öldürülüp, cesedinin bulunduğu, Devlet Demiryolları yerleşkesindeki Lokomotif Depo Müdürlüğü'ne ait tarihi yapının 1877 yılında dönemin Erzurum Valisi Fosfor Mustafa Paşa tarafından gazhane olarak yaptırıldığı belirtildi. 1939 yılından itibaren yakın bir zamana kadar Devlet Demir Yolları'nın tarihi gazhane binasını malzeme deposu olarak kullandığını belirten Gar Müdürü Ahmet Başar, "Tarihi bina yerleşkemiz içerisinde bulunuyor. Bir dönem kurumumuz tarafından depo olarak kullanılmış. Günümüzde kullanılmayan, çevresi açık bir yer olarak yerleşkemiz içerisinde öylece bulunmakta." diye konuştu.

  Erzurum Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kurulu Başkanı Lokman Kemaloğlu ise Erzurum Musa Kanğ'ın cesedinin bulunduğu yapının Osmanlı devletinin son dönemlerinde gazhane olarak yaptırıldığının ve burada şehrin, askeri birliklerin ihtiyacı olan gaz yağının depolandığını sözlerine ekledi.​
   
 2. BurakK*

  BurakK* rank8

  Kayıt:
  19 Temmuz 2009
  Mesajlar:
  3.053
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  Sözlük (:

  usta tipte bile hayır yok kuzenını ölduruyor+oyun için bence akılda yok
   
 3. ImmorTaLGoD

  ImmorTaLGoD olduser

  Kayıt:
  12 Mayıs 2009
  Mesajlar:
  8.231
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0

  Ülkenin adalet sistemine bakın.Parası olan adam öldürebilir.