Server
Flora
Takımı
Galatasaray
evet yorumları beğendim lakin soru birçok kişiye hatalı gelmiş bende sizlerle paylaşayayım dedim.

Sorunun doğru cevabı D şıkkı.

Bu bir simetri sorusu. Teknik resim ve gördüğünü 3 boyutlu olarak kavrama, beynin ön belleğinde şekillendirme yeteneğini test eder.

Cevap D
Çözümleme : 1 in simetrisi 1 , 5 in simetrisi 2, 2 nin simetrisi 5 .
ilk paragraf Türk hocalarımızın her zamanki kafa karıştırma bölümü. Çoğu zaman okumamışımdır sayısal sorularda.
Soruda yanlış yok.

Prada demiş ki:
1- sorunun cevabı açık ara 15:21 D şıkkı.

2- yansımada görüntünün gerçekte başlangıc noktası yansımada bitiş noktasına eşittir. Simetri oluşur.

3- Paragrafın olmasının sebebide soru çeldirici bir soru. Dikkat isteyen bu sebeplede paragrafla dikkat dağıtılmaya çalışılmış sanırım.

4- Soru yanlıs değil baba ^^
:thumbsup: Pradanın Dedidigi Dogru Bence

Tabikide D şıkkı
Paragraf ise tamamen akıl karıştırmaya yöneliktir.
6.Sınıfta bu soruyu yapan az kişidir dikkat ve bilgi lazım.Soru tamamen doğrudur.

Xanthos demiş ki:
Bu bir simetri sorusu. Teknik resim ve gördüğünü 3 boyutlu olarak kavrama, beynin ön belleğinde şekillendirme yeteneğini test eder.

Cevap D
Çözümleme : 1 in simetrisi 1 , 5 in simetrisi 2, 2 nin simetrisi 5 .
ilk paragraf Türk hocalarımızın her zamanki kafa karıştırma bölümü. Çoğu zaman okumamışımdır sayısal sorularda.
Soruda yanlış yok.
Bende 0 olan bir şey :roll:

D Şıkkı doğru 15:21 olacak.. Biraz düşünerek simetri almak lazım.. Eğer akıldan apmaya çalışılırsa 12:51 sanılabilecek yanıltıcı bir soru olmuş ama.. En iyisi ortaya simetri ekseni çizip uç noktaların simetrisini almak.

Bu soruların cevabı için yapmam gereken tek şeyi 5 sene önce kavramıştım.
Bastırarak kitapçığa verilen şekli,saati vs yaz sayfayı çevir ve bak.Simetri sorularının kesin çözümü :)
Ps:Boşuna fen lisesinde okumuyoruz :mrgreen:

Brooklyn

Buralıyım
Nasıl 15:21 yaa
Defalarca baktım bende neden 12:51 çıkıyor bu :D

Allahtan 8. sınıfların sınavında yoktu böyle birşey yoksa kafadan bir soru gitti :D

Yukarı Alt