Uludağ'da Gezmek İçin Dağa Çıkan 6 Üniversite Öğrencisini Donmaktan Jandarma Kurtardı.

Türkiye'nin önemli kış turizm merkezlerinden Uludağ'da gezmek için çıkan 6 üniversite öğrencisi, dönüşte teleferiği kullanmak yerine doğa yürüyüşü yapmak isteyince ormanlık alanda kayboldu. Kaybolan gençleri cep telefonuyla haber verdikleri Uludağ Jandarma arama-kurtarma timleri 3 saatlik çalışma sonunda buldu.

Edinilen bilgiye göre, Bursa'da ikamet eden ve değişik üniversitelerde öğrenci oldukları öğrenilen Taner T. (24), Ahmet Ş. (31), Kübra N. (21) Akın S. (30), Zeliha S. (27) ve Emine Şen (28) dün günübirlik gezi için teleferikle Uludağ'ın Sarıalan mevkiine çıktı.

Sarıalan'dan minibüsle Uludağ Oteller Bölgesi'ne giden gençler dönüşte teleferik yerine doğa yürüyüşü yaparak Bursa'ya dönmek istedi. Ormanlık alandaki patika yolu kullanan gençler bir süre sonra yönleri kaybetti. Havanın soğuması üzerine telaşa kapılan gençler cep telefonundan '156 Jandarma İmdat Hattı'nı arayarak yardım istedi. İhbar üzerine harekete geçen Uludağ'da görevli 20 kişilik jandarma arama-kurtarma timi 3 saatlik bir çalışma sonunda gençleri Sarıalan yakınlarındaki ormanlık alanda buldu. Jandarma tarafından ifadeleri alınıp karayoluna çıkarılan gençler buradan sağlanan araçlarla Bursa'ya gönderildi.

Gezmek için Uludağ'a çıktıklarını belirten gençler, "Tatil keyfimiz az kalsın zehir oluyordu. Yürüyerek Bursa'ya inmeyi düşünüyorduk. Böylece doğa yürüyüşü de yapacaktık. Ancak bir süre sonra ağaçlar nedeniyle yolumuzu kaybettik. Hava da soğuyunca telaşa kapıldık. Telefonla ulaştığımız jandarma bizi bularak kurtardı. Onlara çok teşekkür ederiz." dedi.​

Valla iyi kurtarılmışlar, ben Bursa'da oturuyorum Uludağ'a da çok kar yağıyor gerçekten.

Yukarı Alt