1. Reklam


  1. bestsro
   joysro
   anafor
   deep
   eos
   anafor
   trensro
   planetsro

59 İl Aile Hekimliği Uygulamasına Geçecek


 1. Kobe

  Kobe rank8

  Kayıt:
  3 Mayıs 2007
  Mesajlar:
  8.698
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Sağlık Bakanlığı 2009 Sonuna Kadar 59 İlde Nüfusun Yüzde 52'sine Aile Hekimliği Hizmeti Vermeyi Hedefliyor.

  Birinci basamak sağlık hizmetlerinin geliştirilmesi, birey ihtiyaçları doğrultusunda koruyucu sağlık hizmetlerine ağırlık verilmesi, kişisel sağlık kayıtlarının tutulması ve bu hizmetlere eşit erişimin sağlanması amacıyla başlatılan Aile Hekimliği uygulaması Bursa'da 1 Ekim'de başlıyor. Uygulama öncesi son hazırlıklar yapılırken Bursa İl Sağlık Müdürü İsmail Hakkı Çelik de görevinden istifa ederek aile hekimi olarak görev yapmaya hazırlanıyor.

  Sağlık Bakanlığı 2009 sonuna kadar nüfusun yüzde 52'sine Aile Hekimliği hizmeti vermeyi hedefliyor. İlk olarak 2005'te pilot bölge olarak Düzce'de başlatılan uygulamaya 2009 sonunda 59 ilin dahil olması bekleniyor. Bursa'daki sağlık teşkilatı da 1 Ekim'de başlayacak uygulama için son hazırlıklarını yapıyor.

  İl Sağlık Müdürlüğü, 'Aile Hekimliğinde Kullanılacak Demirbaş Malzeme İşlemleri' hakkında bir duyuru yaparak ilgili birimlerden çalışmalar hakkında bilgi istedi. Duyuruda, "1 Ekim 2009 tarihinde başlayacak olan Aile Hekimliği Uygulaması'nda aile hekimlerince kullanılacak malzemelere ilişkin talep alınmaya başlanmıştı. Ancak süreç içerisinde müdürlüğümüze yapılan başvurularda ilk kez hizmete açılacak kurumlarda görev yapacak hekimler dışındaki pek çok aile hekiminin de malzeme talebinde bulunduğu izlenmiştir. Bu nedenle ilgi yazıya istinaden aile hekimlerimizce yapılan istek taleplerinin tamamı müdürlüğümüzce iptal edilmiş olup taleplerin aşağıda bağlantıları yer alan yeni malzeme tabloları aracılığıyla alınmasına karar verilmiştir. İlgililerin taleplerini 7 Eylül 2009 Pazartesi günü mesai bitimine kadar Müdürlüğümüze bildirmeleri gerekmektedir. Gelen talepler değerlendirilerek sonucu ilgililere 14 Eylül 2009 tarihine kadar bildirilecektir. Müdürlüğümüzce karşılanabilen malzemeler 30 Eylül 2009 tarihine kadar ilgili birimlere yerleştirilecektir." denildi.