StarkDrache

Bilgiliyim
4 Yıllık Üniversite Bitirdiğimde Hangi Askeri Sınavlara Girebilirm. İnternette Araştırdımda Genelde Askeri Liselere Ağırlık Verilmiş Bulamadım O Yüzden.
Bilen Birisi Paylaşırsa Sevinirim :o

Askeri sınavları geçmek o kadar kolay değil arkadaşım..bence farklı yerlere yönel..

bannedddd

Buralıyım
StarkDrache demiş ki:
Abi Koskoca Forumda Şu Soruya Cevap Bulamıyorsak :oops:
Yaş ortalaması düsük cünkü ilgilenen pek fazla kimse yok. :roll: Hem de zor bir soru.. Benim de bir fikrim yok ama mesela Deniz Harp Okulu icin özel kurslara gidersen pilot olabilirsin. Gerci bunun icin iste ortaokul sonrası yapılan Askeri Liseler sınavına girmek önemli değil mi ki? :roll: Ben de seni aydınlatamadım kusura bakma bence herhangi bir dersanenin rehberlik hocasına danış.

bannedddd

Buralıyım
Ayrıca kafama takılan 4 yıllık üni okumussun madem gidip neden okudugun bölüme ait meslekten devam etmiyorsun hayatına? :roll:

StarkDrache

Bilgiliyim
Soruyu Kuzenim Sordu Bende Buraya Sordugu Gibi İlettim Ayrıntıyı Bilmyorum .
Yardım Edemesnde İlgilendiğin için Teşekkürler Carmenta

arkadasım hangı bolumu bıttırdıgıne baglı ve o sene askerıyede hangı dallarda acık olduguna baglı bu sene PC muhnedısı mat ogrt. felsefe ogrt. makına muhendısı hukuk istatislik daha bır cok bolumden eleman ladılar sozlesmelı subay olarak....
sen hangı 4 yıllıktan bahsedıyosun bi soyle askerıyede acık olabılcegı ıhtımalını soylıyeuım..

zaten askeriyenın aldıgı bolumler guncel hayata rahatlıkla ıs bulabılen bolumler...

Arkadaşım normallde 8. sınıf sonunda Als'ye ve lise sonunda öss puanın ile Harp okulllarına gidebiliyorduk.Lakin son senelerde t.s.k çekirdekten yetiştirme amacıyla kara kuvvetlerine sadece als ile personel almaya başladı.Bunların yanında bazı yıllar askeri liselerde ve harp okullarında eğitim vermek üzre sınav ile öğretmen alımı yapılmaktadır.Ayrıca gata(gülhane askeri tıp akademisi)'de bazı seneler dışarıdan bazı dallarda personel almaktadır!!!

Yani öğretmenlik alanlarında ve tıp alanında dışarıdan alım yapılmaktadır.Bunların dışındaki herhangi bir alanda yapılmıyordur die düşünüyorum!!!

Yukarı Alt