Ordu'nun Perşembe ilçesinde yaşayan bir genç, son 4 yılda kasaplıktan berberliğe kadar 95 farklı işte çalıştı.

ORDU (İHA) - Ordu'nun Perşembe ilçesinde yaşayan bir genç, son 4 yılda kasaplıktan berberliğe kadar 95 farklı işte çalıştı.

Perşembe ilçesinde yaşayan ve lise öğrenimine devam etmeyen 20 yaşındaki Levent Kumaşoğlu, ilk iş deneyimine 2005 yılında başladı. İşe başladığı fırında iş yerinin patlamasına neden olan ve ustaları tarafından affedilen genç, para alamadığı için işten ayrıldı. Kasaplıktan, manavlığa, garsonluktan, berberliğe kadar yapmadığı iş kalmayan Levent Kumaşoğlu, yaptığı sakarlıklara rağmen sempatik tavırları nedeniyle işten çıkarılmadı. İşten atılmayan ancak iş yerlerine verdiği zararlar nedeniyle parasını da alamayan genç, her seferinde bu nedenle işlerden kendi isteğiyle ayrıldı. İlçede yapmadığı iş kalmayan ve en son gazeteciliğe merak salan Levent Kumaşoğlu, askere çağrıldı. 95 farklı işte çalışan Levent Kumaşoğlu, askerde geçirdiği rahatsızlık nedeniyle hava değişimi için memleketine gönderildi.

İlçede sevilen bir karakter olduğunu ve bu nedenle iş bulmakta zorlanmadığını ifade eden Levent Kumaşoğlu, "Fırıncılık, bakkalcılık, lokanta, balıkçılık ve manav gibi şimdi aklıma gelmeyen birçok işte çalıştım. Fındık zamanı dışarıdan işçi getirme işleri dahi yaptım. Hiç birinden atılmadım, hepsinden kendi isteğinden ayrıldım. İş bulma konusunda Perşembe'de sevilen biri olduğum için çok fazla sıkıntı yaşamadım. En son gazetecilikte kaldım devam ediyoruz" dedi.

Fırını patlamak, müşterinin yüzünü kesmek gibi bir çok olay yaşadığını ifade eden Kumaşoğlu, "Çalıştığım süre içerisinden başıma bir çok şey geldi. Mesela ekmek fırınını patlattım. Fırından patlama için değil paramı vermedikleri için çıktım. Yine berberde çalışırken müşterinin yüzünü kestim. Buradan da ekonomik nedenlerden ayrıldım. Benim buradaki amacım Perşembe ve tüm Karadenizli gençlere örnek olmak. Hani 'iş bulamıyoruz' diyorlar o yüzden" diye konuştu.

Yukarı Alt