1. Reklam


  1. bestsro
   joysro
   anafor
   deep
   eos
   anafor
   trensro

"4 Aralıkta Kapalıyız!"


 1. MrCrossover

  MrCrossover rank8

  Kayıt:
  3 Temmuz 2009
  Mesajlar:
  5.192
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  Staples Center @ Los Angeles

  [​IMG]


  Türk Eczacılar Birliği, 'Anlaşma Sağlandığı ve Yarın Eczanelerin Kapatılmayacağı' Yönündeki Söylentileri Yalanladı.


  Türk Eczacılar birliği Merkez Heyeti, 'Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile anlaşma sağlandığı ve yarın eczanelerin kapatılmayacağı' yönündeki söylentileri yalanladı.

  Türk Eczacılar birliği Merkez Heyeti'nden yazılı açıklama yaplıdı. Açıklamada, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Ömer Dinçer'in bazı televizyon kanallarında, eczacıların stok zararlarının karşılanması konusunda ilaç şirketlerinden söz ve imza aldığı, herhangi bir sorunun kalmadığı şeklindeki sözleri hatırlatılarak, "Bakanlık veya başka bir kamu kurumu ile Birliğimiz arasında herhangi bir uzlaşma, ya da yapılmış herhangi bir anlaşma söz konusu değildir" denildi.


  Açıklamada, anlaşmanın eczacılar görmezden gelinerek ilaç sanayicileri ve bakanlık arasında imzalandığı belirtilerek, şu satırlara yer verildi:

  "Diğer yandan, Sayın Bakan'ın yaptığı stok zararlarının karşılanacağı, bunun imza altına alındığı açıklaması, eczacıların sorununun ancak çok küçük bir kısmına çözüm olabilirdi. Ancak stok zararlarını karşılamaya 'söz veren', 'imza atan' o aynı ilaç sanayicileri son beş yıldır konuyla ilgili Genelgeler, Genel Yazılar olmasına rağmen, kamu emirlerine uymamakta direnmektedir. Bugün de uyacaklarına, dolayısıyla bu 'küçük kısmın' çözüleceğine dair de inandırıcı hiçbir kanıt yoktur.

  Stok zararlarımız çözülse bile, eczacıların temel talebi, fiyat düşüşlerinden kaynaklı erimenin telafisi olarak kalmaya devam edecektir. Bu taleplerimiz birlikte ve aynı anda karşılanmadığı takdirde, yarın eczaneler kapanacaktır."

  Eczanelerin kapanıp kapanmayacağına ancak Türk Eczacıları Birliği ve Eczacı Odalarının ilan edebileceği kaydedilen açıklamada, "Üyelerimizle birlikte aldığımız bu kararı bizlerin dışında, bizleri aşarak ellerindeki medya gücünü kullanıp üyelerimize ulaşarak kimse değiştiremez. Eczacı da bunun bilincindedir. Eczacının gözü ve kulağı sadece meslek örgütündedir" denildi.

  Türk Eczacılar birliği Merkez Heyeti ayrıca, tüm tehdit ve baskılara rağmen 4 Aralık'ta eczanelerin kapanacağının altını çizerek, "Kapatanla sözleşme yapmam" diyenlerin, sözleşme yapacak eczane bulamayacakları uyarısında bulundu.
   
 2. DukeNukem

  DukeNukem rank8

  Kayıt:
  9 Ekim 2007
  Mesajlar:
  7.175
  Beğenilen Mesajlar:
  3
  Ödül Puanları:
  38

  Bugünde hastaneye gidip sonrada eczaneden ilaç alcaktım.. pff :rolleyes1: