1. Reklam


  1. bestsro
   joysro
   anafor
   deep
   eos
   anafor
   trensro
   planetsro

3G Artık Kitaplarda


 1. qitarist

  qitarist rank8

  Kayıt:
  22 Nisan 2007
  Mesajlar:
  405
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  Öğrenci


  [​IMG]


  3G e-kitaplara da girdi
  Wi-fi ile internete bağlanan e-kitap okuyucusu tabletler artık 3G modülüne de sahip olabiliyor.

  Mobil genişbant teknolojisini kullanan cihaz sayısı ve çeşitliliği artıyor. Kullanıcıların kitap, dergi ve gazeteleri elektronik bir ortamda okumasına izin veren e-kitap cihazları da 3G bağlantılı mobil cihazlar ailesine katıldı.

  Bir süredir WiFi teknolojisi e-kitap okuyucularında kullanılıyordu, ancak cihazlar gerçek anlamda mobilite özelliğine mobil genişbant erişimiyle birlikte sahip olacak gibi.

  Dünyanın en önemli elektronik markaları da hızla büyümekte olan bu pazarda yer akpam telaşında. Örneğin, Ericsson’un entegre mobil modülünü kullanan Sony’nin yeni e-kitap okuyucusu Reader Daily Edition™, dünyanın en çok kullanılan 3G mobil genişbant teknolojisi olan HSPA’ya erişim özelliğine sahip. ABD’de kullanıcılarının cihazın sahip olduğu hızlı bağlantı özelliklerinden faydalanabilmelerini ise AT&T sağlıyor.

  AT&T’nin Gelişen Cihazlardan Sorumlu Başkanı Glenn Lurie konuyla ilgili olarak şunları söyledi: “Her şeyi kablosuz olarak yapabilmeye odaklanmış durumdayız. Sony gibi güçlü bir marka e-kitap okuyucularının bağlantı özelliğine sahip olmasında önemli fırsatlar görüyorsa, biz de bu hızlı büyümekte olan tüketici elektroniği alanına mobil genişbant hizmeti sunarak her iki sektörü de güçlendirebiliriz.”

  Ericsson Mobil Genişbant Modülleri Direktörü Mats Norin ise şöyle konuştu: “e-Kitaplar’ın sürekli bağlantıya sahip olması, tüketicilere yeni fırsatlar sunmakla kalmıyor, aynı zamanda da telekom operatörlerine yeni bir gelir akışı sağlıyor. Tüketici elektroniği alanında geliştirilen yeni cihazların, global mobil şebekelere bağlandığını görmek bize heyecan veriyor.”

  HSPA mobil genişbant teknolojisi dünya çapında 119 ülkedeki 280’den fazla şebeke tarafından kullanılıyor.