1. Reklam


  1. joysro
   anafor
   anafor
   viki
   darkroad
   bosalan

380 Bin Liralık Telefon Faturasımı ? o.O


 1. xlorxlarge

  xlorxlarge rank8

  Kayıt:
  23 Mayıs 2008
  Mesajlar:
  1.067
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  36
  Şehir:
  C# C++
  [​IMG]
  Telefon teknolojisi gün geçtikçe gelişiyor. Akıllı telefonların giderek geliştiği günümüzdeyse, ne yazık ki halen arama yapmak bir hayli zor. Hele bir de arama ülkeler arası ise her şeyin şekli değişiyor.

  Ülkeler arası konuşma yapanların çok iyi bildiği "roaming" , kendi hattınızla ülke dışından bir arama yaptığınızda, aradığınız ülkedeki kişinin de faturasının kabarmasına yardımcı olan bir sistem. İşte bu sistemin son kurbanlarından bir tanesi, Amerika'nın Florida eyaletinde yaşayan ve T-Mobile kullanıcısı olan Celina Aarons oldu. Kendisi faturasını açtığında tam tamına 201.005 dolarlık ücretlendirme ile karşılaştı ve ne yazık ki kendisine gelen faturada herhangi bir yanlışlık yoktu.

  Florida'nın büyük televizyon istasyonlarından bir tanesi olan WSVN tarafından gündeme getirilen olay, kadının kardeşlerinden bir tanesinin Kanada yolculuğu esnasında gerçekleşti. İki erkek kardeşi olan Aerons'un iki kardeşi de sağırdı ve iletişimlerini mesaj üzerinden gerçekleştiriyorlardı. Fakat kardeşlerden bir tanesi ülke dışına yaptığı ziyareti esnasında, "data roaming"i kapatmayı unuttuğu için fiyatlandırma bir hayli arttı.

   
 2. Macro

  Macro olduser

  Kayıt:
  19 Haziran 2007
  Mesajlar:
  6.179
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  Barmen, Grafik Tasarımcı, Web Tasarımcı, Yazar, Şa
  Şehir:
  Karanfil kokan ülkemin, ülkemin caddelerinde
  yok artık
   
 3. ParduS__

  ParduS__ rank8

  Kayıt:
  20 Ekim 2011
  Mesajlar:
  52
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  6
  Şehir:
  Hotan
  Yuh 8O Nasıl öderler o faturayı