izmirde uyduruktan bir mevlana heykeli yapıldı. Hesapta onuda döndürüceklerde ama beceremediler.Adamlar Koca gökdeleni döndürüyo bizimkiler bir mevlanayı döndüremiyo :roll:

1925 demiş ki:
izmirde uyduruktan bir mevlana heykeli yapıldı. Hesapta onuda döndürüceklerde ama beceremediler.Adamlar Koca gökdeleni döndürüyo bizimkiler bir mevlanayı döndüremiyo :roll:
Ahahaha :mrgreen: :mrgreen:

Server
Flora
Takımı
Galatasaray
siteyi incelediğimde pek bir teknik bilgi bulamadım ama yapılır sorun değil.

Biliyordum yapılacağını şu konumda bunları yapmak zor olmasa gerek ..
Brezilya'da 360 Derece Dönen Daire

Brezilya'da, kendi etrafında 360 derece dönebilen dairelerden oluşan bina yapıldı. 11 katlı binanın sesle kumanda edilen her katı birbirinden bağımsız olarak sağa ya da sola 360 derecelik bir tam devir yapabiliyor.

Moro İnşaat Şirketi'nin pazarlama müdürü Joao Carlos Peters, Curitiba kentinde inşa edilen 11 katlı binanın her katının birbirinden bağımsız olarak sağa ya da sola 360 derece dönebildiğini söyledi.

Peters, "Bu, dünyanın, her dairesi kendi etrafında dönebilen tek binası. Gerçek bir sanat çalışması, çünkü tamamıyla yeni bir yaşam kavramı üzerine kuruldu" dedi.

Sesle kumanda edilen dairelerin, her 360 derecelik dönüşünü bir saatte tamamladığı belirtiliyor.

Yapımı 10 yılda tamamlanan yüksek teknoloji binasının 300 metrekarelik dairelerinin 300'er bin dolardan satışa çıkarıldığı bildirildi.

Kaynak : NTVMSNBC

Server
Flora
Takımı
Galatasaray
hemen not düşeyim brezilya'ya ilk gidişimdi araçla aldılar beni sao paulo'nun bizim bağdat caddesi gibi olan caddesinde gidiyoruz tek dikkatimi çeken mimari yapılarıydı sonrasında dikkat ettim adamlar yaptıkları her bina villa tatil mekanı evleri hepsi bir sanat eseriydi o zamanlar dedim bunlar yeni yapılaşaıyorlar ve yapılarda mimariye çok önem veriyorlar olmuştu ilk dönen binanın brasil'de yapılmasına hiç şaşırmadım dünyada onlar kadar mimariye önem veren bir ülke görmedim ^_~

Yukarı Alt