V.I.P

Old School
Takımı
Fenerbahce
Yıldız oyuncumuz Semih: "Bu sezon 30 maç oynarsam, 30 gol atarım. Geçen yıldan farklı olarak çok iyi çalışıyoruz. 90 değil, 180 dakikalık maçı bile rahat rahat çıkarırız" dedi

Fenerbahçemizde hep yedek kalması nedeniyle adı 'Nöbetçi golcü'ye çıkan Semih Şentürk, yeni sezon öncesinde iddialı açıklamalarda bulundu. Artık 'Nöbetçi golcü' olmak istemediğini belirten Semih, bu sezon formayı düzenli olarak giymek istediğini belirtti. Daum'un ilk döneminde kendisinin daha 20 yaşında olduğunu belirten Semih, "O nedenle beni fazla oynatmıyordu. Zaten çocuk yaştaydım. Ama 3 yıllık arada çok şey öğrendim. Kendimi çok geliştirdim. Bana şans vereceğine inancım tam" dedi.

"ZAR ZOR YÜRÜYORUZ!"

Bu yılın geçen yıla göre çok farklı olduğunu ifade eden Semih, "İdman bittikten sonra değil eve gitmek, yorgunluktan yürümekte bile zorlanıyoruz. Şimdi sıkıntı yaratıyor. Ancak sezon içinde bunun faydasını göreceğimize inanıyorum" diye konuştu. Daum'un ilk döneminde her zaman rakiplerine maçın sonlarında üstünlük kurduklarını hatırlatan milli yıldız, "Şimdi de öyle olacak. Çünkü öyle çalışıyoruz ki, 90 değil, 180 dakikayı bile rahat rahat çıkarırız. Bu bizim için hem Avrupa'da hem de Türkiye'de önemli avantaj olacak" sözlerini sarf etti. Almanya kampına katılmayacağını yönetime bildiren Güiza'yla ilgili yorum yapmaktan kaçınan Semih, "Güiza takım için faydalı bir oyuncu. Umarım, sorun çıkmaz. Ancak gelmezse de Fenerbahçe herkesin alternatifini bulur. Avrupa Ligi'nin ilk maçında çıkıp en iyi şekilde görevimi yaparım" diyerek sözlerini tamamladı.

DAUM'UN SON YILINDA AÇILDI

Semih ilk Daum döneminde Nobre'nin gölgesinde kalmıştı. Daum geldiğinde 20 yaşında olan futbolcu, 2003-2004 ve 2004-2005 sezonlarında sadece 1 gol atabildi. Ancak 2005-06 sezonunda oyuna sonradan girip büyük katkı sağladı. Semih o sezon lig ve kupada toplam 13 gol kaydetti. Semih son sezonda ise 29 maç oynayıp 8 gole imza koyabildi.​

Ps:Birazda semih hakkında haber koyıyım dedim semihi unutmayalım gerçek fenelilerden biri.

Ben 8 9 yaşındayken Semih in hayranalrından biriydim . taa ozmanlar anlamıştım yıldızının parlıyacanı ama bi sürü teknik adam oynatmadı zaten geçen sene Türkiye maçında son dakka golleri filan attıı için büyük bir fanı oldu daum oynatır büyük ihtimal Forvet oynatmasa bile Ofansif o.sahada oynatıcaktır

Yukarı Alt