Sözlük yazarlığı mertebesi gözümde elite, psuser, programmer, dmod gibi rütbelerden çok daha değerli. Herhangi bir forumda editorial kısımlar hep ilgimi çekmiş ve bu adamların yazıları bende merak uyandırmıştır.

Ben sözlük yazarlarından daha başka performanslar bekliyorum. Forum içi tartışma, eleştirme ve diğer bölümlerde yazdıklarını ilgiyle ve elimden geldiğince müdahale etmeden takip ediyorum.

Kafamda sözlük yazarları için sözlüğümüz dışında başka projelerde var fakat bunu benim yapmam doğru olmaz.
Sözlük yazarlarının aktivitesini görmemiz lazım.

MetalMilitia demiş ki:
Sözlük yazarlığı mertebesi gözümde elite, psuser, programmer, dmod gibi rütbelerden çok daha değerli. Herhangi bir forumda editorial kısımlar hep ilgimi çekmiş ve bu adamların yazıları bende merak uyandırmıştır.

Ben sözlük yazarlarından daha başka performanslar bekliyorum. Forum içi tartışma, eleştirme ve diğer bölümlerde yazdıklarını ilgiyle ve elimden geldiğince müdahale etmeden takip ediyorum.

Kafamda sözlük yazarları için sözlüğümüz dışında başka projelerde var fakat bunu benim yapmam doğru olmaz.
Sözlük yazarlarının aktivitesini görmemiz lazım.
heycanlandım şimdi :popcorn: :santa:

Tamam o zaman ilk ben başlayayım.''High School Musical 3'' Bu eser gerek aşk sahneleriyle,gerek yakışıklı ve güzel oyuncularıyla,gerek senaryosuyla,müziğiyle tam bir bütünlük sağlamaktadır.Bu filmi izlerken keyif alacağınızdan eminim.İçimizde aşk sahnelerini seven birçok insan var.Bu filmde Üniversiteden mezun olan ve yaz tatilinde iş hayatına atılan bir grup öğrencinin hikayesi anlatılıyor.Aşkın zenginlikle değil güzellikle olacağını,paranın her sorunu çözemediği anlatılıyor.

İlk Anlatım Benden Oldu Herkese Başarılar :D klavyesine güvenen çıksın :) :popcorn:

yalnız baya bi az mesajım war sorun olur mu ama çok online oluyorum? hemde mesajda kasarım kasabildiğim kadar

Mustafa Belgeseli

Çok Ayrı Bir His İle Gidiyordum Sinemaya Bu Belgesel İçin Çünki Biliyordum ki Yıllar Önce Ülkemiz İçin Gerek Savaşlara Gerekse Sözler İle Kendini Dünyanın Devi Yapılan Adamı Benzetmede Olsa Görücektim Benim İçin Ayrı Bir Heyecandı...

İlk Başlarda Atatürk'ün Selanikde ki Çocukluk Dönemi Ele alınıyor Vede Film Müziği İçten Etkliliyor , Mustafa Canı sıkıldığı İçin Tarlada Karga Kovalıyordu Fakat İçindeki Yanlızlığı Kimse Bilmiyordu.

Derken...

Mustafa Mahalle Mektebine Başladı...
Fakat Mektepdeki Hoca dan Yediği Tokattan sonra Annesine Ben O Okula Gitmem Diye Söyledi.

Gel zaman git Zaman Mustafa Askeri Okul Sınavlarına Katıldı Vede Kazandı.Aynı Zamanda Sevinçliydi Çünki Osmanlı Devletinin Durumunun Vahim Olduğunu Görüyordu Fakat Elinden birşey Gelememesine Sinir Oluyordu.Askeri Sınavlarını kazanması Artık Önünün Açılması Gibi Birşeydi.

Mustafa Askeri Okula Başladı Kısa zaman Sonra Osmanlı Devleti için Bir Çete Değilde Bir Grup Gibi Bir Şey Kurdu Mustafa nın hiç Bir Kötü amacı Yoktu Sadece Osmanlı Devleti İçin Uğraşıyordu.Bu Grup Olayını Duyan Bir Askeri Okul Öğrencisi Şikayet de bulunuyor ve Mustafa Sürgüne gidiyor...

"Mustafa Üzülüyor çünki Sürgüne Giderse Baya zaman Geçicek Ve Osmanlı Devleti İçin İstediklerini Yapamıyacaktı"

Bir Zaman Sonra Mustafa Serbest Bırakıldı.

Fakat İstanbula Döndüğünde Onu Farklı Bir Hayat Bekliyordu

Kısa Kısa Sonlarını anlatacağım Belgeselin

Mustafa Ve Arkadaşları Ankara'ya Giderken Yanındaki Arkadaşına Şöyle diyor;
Sana Yazdırdığım Harfleri Defterde Sakla Diyor Yakında Çıkaracağız...
Demek İstediğide Latin Harfleri Yerine Türk Harflerini Getirmek anlamında

Mustafa Ankara'da Bir Binaya Arkadaşlarıyla Yerleşiyor.
Herkes odalarına Çekiliyor
Gaz Lambaları Nerdeyse Hiç Işık vermiyor Mustafa bundan Rahatsız.

Cumhuriyet Kurulduktan Sonra Mustafa ;

Mustafa Yine Yalnız Kaldı Sık sık İçki Ve sigara İçiyordu
Bir zaman Sonra Kır da Bir Eve Yerleşti ama Yine Huzurlu Değildi.

Hastalığının Başlangıcı;
Mustafa Yatağında Yatıyordu Yatağının Tam Karşısında da Küçüklüğünde Yaşadığı Selanik'den Bir Tablo Vardı...

Filmden Aklımda Kalan Yerleri Size Aktardım Ama Gitmiyenleri 1 Kere Mustafa Belgesiline Gitmesini Tavsiye ederim :wink1:

Server
Flora
Takımı
Galatasaray
@berk244,

ok olumlu, ama önce şu tiksinç nickini değiştirelim lütfen, söyle güzel bir nick değiştireyim hemen.

Evet arkadaşlar birazdan bende yorumumu yapacağım ama önce şunu belirteyim isim değiştiridim.İsmim bir sözlük yazarına yakışmayan bir isim Okan abim halleder inşallah

Issız Adam
Alper, 30'lu yaşlarda kendi restoranın sahibi iyi bir ahçıdır.İşinde başarılıdır lakin özel yaşantısını bir türlü düzene koyamamıştır.Yaptığı yemekler,günü birlik işler,hayatının akışı, bir gün Beyoğlu'nun sokaklarında,aradığı eski plağı almak için bir kitapçıya girmesiyle değişecektir.

Ada,20'li yaşlarda,çocuk kostümleri tasarlayıp diken mütevazı genç bir kadın idi.Bir gün eski bir kitabı bulabilmek için Beyoğlu'nda dolaşırken,Alper'le aynı kitapçıya girer.Çapkın bir adam olan Alper,Ada'nın güzelliğinden etkilenir ve Ada'yı takip etmeye başlar.Tanışma bahanesi ise Ada'nın aradığın kitabı bulmak ve kitabı Ada'ya hediye etmektir.

Yaşanan tutkulu aşk bu kitapla başlar.Ada ve Alper becerebildikleri kadarıyla,hayatın izin verdiği ölçüde aşklarını yaşar.

Umarım anlattığım film özetini beğendirebilmişimdir.
Saygılar...

Yukarı Alt