addIcFb

Aileden
Beşiktaş, Fenerbahçe ve G.Saray maçlarının önemli maçlar olduğunu ve bu maçlara özel primler vereceklerini ifade eden Şener, “İlk 2 hafta tam bir fikir vermez ama iyi bir takım olduk. Fenerbahçe, Galatasaray ve Beşiktaş ile bizim oynayacağımız maçlar daha önemli. Bunlar çünkü rakibi eksiltiyor. İyi bir derece yapmak istiyorsan o maçları kazanmak zorundasın” dedi.
Trabzonspor Kulübü Başkanı Sadri Şener, ligi iyi bir yerde bitirmeleri için Beşiktaş, Galatasaray ve Fenerbahçe maçlarını kazanmak zorunda olduklarını söyledi. Beşiktaş maçının hazırlıklarını sürdüren bordo-mavili takımın, bu sabah yaptığı çalışmayı izleyen Şener, basın mensuplarının sorularını yanıtladı.
“Bu sezon Fener iyi değil”
Ligin ilk 2 haftasında 2 galibiyet aldıklarını dile getiren Başkan Sadri Şener, “Hava şartlarına bakıldığında oldukça iyi sonuçlar aldık. Galatasaray maçına kadar galibiyetler alırsak hedeflediğimiz noktalara gideriz diye düşünüyorum” dedi. Beşiktaş, Fenerbahçe ve Galatasaray maçlarının önemli maçlar olduğunu ve bu maçlara özel primler vereceklerini ifade eden Şener, şöyle konuştu: “İlk 2 hafta tam bir fikir vermez ama iyi bir takım olduk. Fenerbahçe, Galatasaray ve Beşiktaş ile bizim oynayacağımız maçlar daha önemli. Bunlar çünkü rakibi eksiltiyor. İyi bir derece yapmak istiyorsan o maçları kazanmak zorundasınız. Yaptığımız transferlerin doğru olduğunu düşünüyorum. Ama hata mutlaka yapmışızdır. Bu sezon Fenerbahçe çok iyi değil, Galatasaray'ın ismi var. Şampiyon olmuş bir takım, onu eleştirmek doğru değil. Hocayı eleştiriyorlar, biraz daha zaman geçmesi lazım. Beşiktaş iki maç kazandı ama çok kolay da gol yiyor.”
Isaac’a ceza!
Şener, Isaac ile Gençlerbirliği'nden serbest kaldığı için anlaşma yaptıklarını kaydederek, “Federasyonun verdiği yazıda serbest kaldığı yazıyordu. Dolayısıyla biz de onunla anlaştık ve Isaac ile olan işimizi bitirdik. Nijerya Milli Takımı'na çağrıldı ve Pekin Olimpiyatları'nda ikinci oldular. Ondan sonra bizden izin istedi, biz de verdik. Ancak 4-5 gün geç kaldı. Trabzonspor'da sorunlu futbolcu olmak yasak. Isaac'a ceza gelmesi gayet normal” diye konuştu.
Geçen yılki Beşiktaş maçı
Geçen yıl Beşiktaş ile yaptıkları maçta rakip takımın yaptığı kural ihlaline ilişkin gelişmeleri hayretle takip ettiğini belirten Şener, şöyle devam etti: “Gelmiş, geçmiş bir olay. Ama sorumlusu varsa mutlaka hak ettiği cezayı almalıdır. Trabzonspor camiası çok önemli bir camia. Beşiktaş o maçı kazandı diye bunun arkasına sığınmak istemiyorum. Ama yapılan hata fahiş bir hata, olmamalıydı. Federasyon bunu inşallah telafi eder. Gerçi Federasyon yayın haklarında bizden ve Beşiktaş'tan kısarak başka kulüplere veriyor. Biz buna rağmen büyük olduğumuzu ispat edip 23-25 milyon avroluk transferler yapıyoruz. Diğer kulüpler de ona göre çok ufak boyutlarda transferler yapıyor.”
“Galip olan parayı alsın”
Şener, naklen yayın gelirleri konusundaki anlaşmanın 3 yıl önce imzalandığını dile getirerek, şunları söyledi: “Bizim üç sene önceki kulüp başkanımızın bu genelgeyi imzaladığı söyleniyor. Dolayısıyla burada yapılacak bir şey kalmıyor. Bence şampiyonluk payı da verilmesin, galip olan parayı alsın. Ama bunu da diğer kulüpler kabul etmez. Bir yıl sonra başka bir yayın dağılımı yapılacak. Performansa bağlı sistemde şu avantaj var. Büyük takımım diyorsan, zaten galip geleceksin demektir. Galip olursan da parayı alırsın, şampiyon olursan 25 trilyon alırsın.”
Sylva’ya geçici lisans
Sadri Şener, Tony Sylva'nın geçici lisansının 8 Eylülde FİFA tarafından verileceğini ifade ederek, şöyle konuştu: “Normalde Beşiktaş maçında Tolga oynar diye düşünüyorum. İki maç iyi oynayan kalecinin oynaması lazım. Ama bu hocanın takdiridir. Ama Tony Sylva da tecrübeli bir isim. Ama Türk oyuncularımız milli takım için önemli. Tolga, yine milli takımda. İdmana baktığımızda bir taraftan takım eksik diyoruz, bir taraftan ise keyif alıyoruz. Niye 8 tane oyuncu milli takımda? 1993-94'deki başkanlık dönemimde 11 oyuncu veriyorduk milli takımlara. Demek benim üç tane daha milli takıma oyuncu sokmam lazım. Bu konuda söz veriyorum.” Şener, TFF 2. Lig 4. Grup'ta mücadele eden ara takımları Trabzon Karadenizspor'un büyük bir bütçeyle takım oluşturmasıyla ilgili de “Trabzonspor büyük takım, onun pilot takımı da büyüktür. Karadenizspor'un Bank Asya Birinci Ligine çıkacağına inanıyorum” dedi.
Isaac, takımla ilk idmanını yaptı
Trabzonspor, Beşiktaş ile 14 Eylül Pazar günü sahasında yapacağı maçın hazırlıklarını sürdürdü. Teknik direktör Ersun Yanal yönetiminde, Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri’nde yapılan ve yaklaşık 1 saat süren kondisyona yönelik antrenmana milli oyuncular Selçuk, Gökhan, Tolga, Onur, Ceyhun, Song ve Sylva olmak üzere 7 futbolcu katılmadı. Ligin ikinci haftasındaki Ankaragücü maçında sakatlık geçiren İbrahima Yattara ise doktor kontrolünde yürüyüşlere başladı. Yattara’nın forma giyip giymeyeceğinin gelecek hafta belli olacağı belirtildi. Öte yandan, Trabzonspor’un Gençlerbirliği’nden transfer ettiği Isaac, ülkesinden ˆnceki akşam eşi ile birlikte Trabzon’a geldi. Dün sabahki çalışmada yer alan Isaac, bordo-mavili takım ile ilk antrenmanını gerçekleştirdi. Isaac, fizyoterapist eşliğinde de bir süre çalıştı. Kulüp başkanı Sadri Şener, asbaşkan Hayrettin Hacısalihoğlu ve genel sekreter Hasan Yener de dünkü çalışmayı izledi. Bugünü izinli geçirecek bordo-mavililer, 8 Eylül Pazartesi günü yapacakları antrenmanla hazırlıklarını sürdürecek

Yukarı Alt