Kayıt
14 Mayıs 2007
Mesajlar
24.642
Beğeniler
2
Şehir
İstanbul
3.5 milyon Euro buhar oluyor!
Hollandalı hoca, takımı Avrupa Ligi'nden elenince 2 milyon Euro, Türkiye Kupası'ndan elenince de 500 bin Euro primi kaybetti. 1 milyon Euro'luk şampiyonluk primi de kaf dağının ardında!



Galatasaray Yönetimi, teknik direktör Frank Rijkaard’la seneliği 3.5 milyon Euro’ya 2 yıllık anlaşma imzaladı. Ancak kendisine vaat edilen primler de, en az yıllık ücreti kadar gelir getirecek gibi görünüyordu. Hollandalı hocaya Avrupa Ligi’ni kazanması halinde 2 milyon Euro, Türkiye Kupası’nı kazanması halinde de 500 bin Euro ödenecekti. Ancak takımın her iki kupadan da elenmesi, hayalleri suya düşürdü. Buna karşın elde hâlâ 1 milyon Euro’luk şampiyonluk primi ümitleri var. Ancak bu beklenti de kaf dağının ardında gibi görünüyor. Yine de yönetimin Hollandalı teknik adama yaptığı tek ödeme bunlar değil. Rijkaard’a kişisel harcamaları için (konaklama, araç, seyahat gibi) sezon başına 80 bin Euro daha veriliyor.

Opsiyon kendi elinde

Tüm bu şartların ışığında Rijkaard’ın sözleşmeyi tek taraflı fesh etme opsiyonu da elinde. 47 yaşındaki çalıştırıcı, sezon bittiğinde başka bir takımdan teklif alması ya da ayrılmak istemesi halinde 2 milyon Euro’yu gözden çıkararak Florya’daki görevine veda edebilecek.​
 
Yukarı Alt