1. Reklam


  1. bestsro
   joysro
   anafor
   deep
   eos
   anafor
   trensro
   planetsro

3.10a Yama Notları


 1. RoqA

  RoqA rank8

  Kayıt:
  17 Mart 2009
  Mesajlar:
  5.822
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  36
  Şehir:
  LoL
  [​IMG]

  Selam Sihirdarlar!
  Dünya Finalleri yaklaşırken, yayımlayacağımız yamaların istikrarlı olması açısından riski en aza indirgemek için yeni güncellemeyi birkaç parçaya ayırmaya karar verdik. Bu nedenle,bu yamanın adı, yapısı gereği (sadece denge ve tasarım değişiklikleri içerdiğinden) 3.10a oldu.

  Şampiyonlar


  LeBlanc
  Özet: LeBlanc'ın taban can yenilenmesi ve seviye başına saldırı gücü değerleri biraz arttırıldı.

  Açıklama: LeBlanc'ta sıra dışı yetenekleri, eşsiz hareket kabiliyeti ve inanılmaz kofluğu ile ustalaşması oldukça zor bir şampiyon. Her ne kadar isteyerek yapıldıysa da, 3.9 Yaması ile yapılan değişiklikler onu –özellikle koridor safhasında- daha da savunmasız hale getirdi. Bu küçük güçlendirmeler, oynanışını iyileştirmeli ve şampiyonu biraz daha dengelemeli.

  Taban can yenilenmesi 5,05’ten 7,05’e çıkarıldı
  Seviye başına saldırı gücü 3,1’den 3,5’e çıkarıldı

  Master Yi
  Özet: Gözükara artık yalın bir ikinci indirgeme yerine yeteneklerin bekleme süresini katletme ve asist başına yüzde olarak düşürüyor. Bir başka deyişle, Master Yi ilk Alfa Vuruşu’nda öldürse bile zincirleme Alfa Vuruşları ile asla “tam sıfırlama” elde edemeyecek. Ek olarak, Master Yi'nin seviye başına saldırı hızı düşürülürken, Meditasyon’un daha ileri seviyelerdeki hasar indirgemesi arttırıldı. Wuju Stili’nin pasif saldırı gücü bonusu artık ilk seviyelerde daha yüksek, sonraki seviyelerde daha düşükp>

  Context: Yeni Yi çok güçlü şampiyonlar arasında kendine çabucak yer edindi; kısa sürede gücünü dengelememiz gerektiğini anladıysak da toplam hasarını azaltmak yerine, bu dengelemeyi hem Yi hem de rakipleri için fırsat yaratacak, zekice yollarla yapmaya karar verdik. Gözükara’nın sıfırlama mantığını seviyoruz; ancak sahip olduğu yalın ikinci indirgeme, azılı Yi oyuncularının katletme sonrası Alfa Vuruşlarını zincirleme kullanıp savunmasız kalmamalarını sağlıyordu. Bu değişiklikler, Master Yi’nin Alfa Vuruşu yapmak için sıfırlama elde ettikten sonra birkaç normal saldırı yapması gerekiyor; bu da rakiplerine karşılık verme fırsatı tanıyor. Yi'nin Meditasyon güçlendirmeleri, gerekmesi halinde bekleme süresindeki boşlukları doldurmasını sağlıyor ve yeteneklerini geliştirirken daha mantıklı seçenekler sunuyor.

  Genel
  Seviye başına saldırı hızı %2,75’ten %2’ye düşürüldü.
  Çift Saldırı
  Master Yi kör edilmiş olsa bile ikinci saldırısının hedeflere hasar vermesine yol açan bir hata giderildi
  Meditasyon
  Hasar indirgeme ileri kademelerde %40/45/50/55/60’tan %50/55/60/65/70’e çıkarıldı
  Wuju Stili
  Pasif saldırı gücü bonusu %7/9/11/13/15’ten tüm kademelerde %10’a getirildi
  Gözükara
  Katletme ve asist halinde Master Yi’nin temel yeteneklerinin kalan bekleme süresini artık pasif olarak %70 azaltıyor (katletme halinde 18 saniye, asist halinde 9 saniye yerine)

  Riven
  Özet: Riven Kırık Kanatlar’ın üçüncü vuruşu ile duvarların üzerinden sıçrayabilir.

  Açıklama: Riven'ın Kırık Kanatlar yeteneği, birkaç düzenlemeden sonra duvarları aşmaya başladı. Bunu incelediğimizde, ortaya çıkan sonucu desteklemeye ve bir yandan da yeteneğin çevreyle etkileşimini temizlemeye karar verdik. Bu değişiklik Riven’ın yüksek hareket özelliğine dayalı oyun tarzını ve çatışmaya dayalı oyun motifini destekliyor; bu nedenle gücünü büyük oranda etkiliyorsa değişikliği tümden kaldırmak yerine dengelemeye gitmeyi tercih ediyoruz.

  Genel
  Riven'ın parçacık efektlerinin görünmemesine yol açan bir sorun giderildi
  Kırık Kanatlar
  Üçüncü vuruş artık etkilenen hedefleri geriye değil, yukarı savuruyor
  Sadece üçüncü gerçekleştirme ile duvarların üzerinden atlamak mümkün
  Vuruş alanı, parçacıklarla daha uyumlu olacak şekilde ayarlandı

  Shen
  Özet: Shen'in Şaşırtmaca kalkanı zayıflatılırken, Birlikten Kuvvet Doğar yerine mıhlama etkileriyle engellenebilir hale getirildi.

  Açıklama: Müsabaka ortamında tercih edilen bir şampiyon olan Shen, oyunun sonlarına doğru fazla tank oluyor – ana hasar kaynakları bile kalkanını delmekte zorlanıyor. Bu küçük dengeleme, Shen’in düellodaki gücünü bir miktar azaltmayı hedefliyor. Bunun yanında, Birlikten Kuvvet Doğar üzerinde yaptığımız değişiklikle gecikmeli hareket yeteneklerindeki tutarlılığı arttırmayı amaçlıyoruz. Shen'in Birlikten Kuvvet Doğar’ı kullanırken odaklanması, Twisted Fate’in Kapı’sına benzer şekilde yerine mıhlama etkileri ile engellenebilecek. İleride diğer vakalara bakacağız.

  Şaşırtmaca
  Kalkan değeri 70/115/160/205/250’den 60/100/140/180/220 ‘ye getirildi
  Birlikten Kuvvet Doğar
  Yerine mıhlama etkileri ile engellenebilir

  Twitch
  Özet: Twitch'in Yan Etki yeteneği artık ilk ve orta seviyelerde daha az hasar veriyor.

  Açıklama: Twitch'in koridor safhasındaki etkileşimi –Ölümcül Zehir yükleri tamamen birikmeden önce Yan Etki’yi kullanması gerekse bile- çok güçlü. Bu değişiklikler Veba Getiren’in takım savaşında sahip olduğu potansiyeli etkilemeden ilk dakikalardaki gücünü dengeleyecek.

  Yan Etki
  Taban hasar 40/50/60/70/80’den 20/35/50/65/80 ‘e getirildi

  Zac
  Özet: Zac'in pasif iyileşme peltelerini toplamak artık hem kendisi, hem de rakipler için daha zor olacak. Ek olarak, Zac'in ultisi artık aktifken Sıvışma özelliği vermiyor.

  Açıklama: Zac'in toplama mesafesi daha önce o kadar büyüktü ki bazen bir yeteneği kullandıktan sonra hareketsiz kalsa bile peltelerinden can elde edebiliyordu. Pelte yarıçapında yaptığımız değişiklik Zac’in ve rakiplerinin can kazanmak ya da yok etmek için peltelere ilerlemesini gerektirdiğinden, koridorda karşı hamleye fırsat veriyor. Hoplaya Zıplaya’nın sıvışma özelliği, rakiplerin savunmasız hedefleri korurken Zac’i kilitlemesine olanak tanıyarak çatışmalarda daha fazla oynanabilirlik sağlaması için kaldırıldı.

  Hücre Bölünmesi
  Pelte toplama ve yok etme yarıçapı 100’den 25’e düşürüldü
  Hoplaya Zıplaya
  Artık sıvışma özelliği vermiyor
  Etkinleştirildiğinde Zac’in etkisi altında olduğu tüm yavaşlatma etkilerinden kurtulduğunu ifade eden tüyo düzeltildi

  Eşyalar

  NOT:Bir eşya değeri veya niteliğinden söz edilmemişse, bu değer hâlâ eşyada mevcuttur.

  Bilgewater Palası
  Menzil 550’den 450’ye düşürüldü
  Aktif artık her bir şampiyonun grafik sınırlarını hesaba katıyor

  Mahvolmuş Kralın Kılıcı
  Menzil 550’den 450’ye düşürüldü
  Aktif bekleme süresi 60’tan 90’a çıkarıldı

  Demir Solari’nin Broşu
  İstenenden daha fazla can vermesine yol açan bir hata giderildi

  Ruh Gömleği
  Birleştirme bedeli 375 altından 500 altına çıkarıldı. Toplam bedel 2625 altından 2750 altına çıkarıldı

  Ağırkan ve Üçlü Kuvvet’in Buzul Pasifi
  Özet: Ağırkan ve Üçlü Kuvvet artık “Buzul” yavaşlatma pasifine sahip değil. İsabet halinde bir rakip şampiyonu yavaşlatma ihtimali yerine, bu eşyalar kısa süreliğine hareket hızı ile birlikte minyon, yaratık ve şampiyon katledildiğinde daha fazla hareket hızı veriyor. Donmuş Balyoz’un işlevi değişmedi; ama tarifi değişti.

  Açıklama: Mahvolmuş Kralın Kılıcı’nda yapılan dengelemelerin ardından, dövüşçülerin hedeflerine odaklı kalmalarına yardım edecek daha fazla araç yaratmak istedik. Sonunda tüm şampiyonlar için değerli ve sağlıklı bir nitelik olan çatışma içi hareket kabiliyetine ağırlık verdik.

  Ağırkan
  ÖZEL Pasif – Buzul kaldırıldı
  Yeni ÖZEL Pasif - Hiddet: Normal saldırılar isabet halinde 2 saniyeliğine 20 Hareket Hızı verir. Minyon, yaratık ve şampiyon katletme halinde 2 saniyeliğine 60 Hareket Hızı verir.
  Birleştirme bedeli 500 altından 375 altına düşürüldü. Toplam bedel 1465 altından 1250 altına düşürüldü

  Üçlü Kuvvet
  ÖZEL Pasif – Buzul kaldırıldı
  Yeni ÖZEL Pasif - Hiddet: Normal saldırılar isabet halinde 2 saniyeliğine 20 Hareket Hızı verir. Minyon, yaratık ve şampiyon katletme halinde 2 saniyeliğine 60 Hareket Hızı verir.
  ÖZEL Pasif – Büyülü Kılıç
  Hasar, %150 taban saldırı gücünden %200’e çıkarıldı
  Ağırkan’ın bedelindeki indirimden ötürü, toplam bedel artık 3843 yerine 3628 altın

  Donmuş Balyoz
  Tarif Değişikliği: Dev Kemeri+ Kazma + Yakut Kristal + 950 altın = toplam 3300 altın
  ÖZEL Pasif – Buzul korundu

  Haritalar

  Sihirdar Vadisi

  Küçük İfrit
  Küçük ifritlerin istenenden daha az deneyim puanı (15 yerine 4) vermesine yol açan bir hata giderildi

  Uğursuz Koruluk ve Kristal Kayalık
  Mahvolmuş Kralın Kılıcı
  Artık Kristal Kayalık’ta mevcut
  Entropi
  ÖZEL Pasif – Buzul kaldırıldı
  Yeni ÖZEL Pasif - Hiddet: Normal saldırılar isabet halinde 2 saniyeliğine 20 Hareket Hızı verir. Minyon, yaratık ve şampiyon katletme halinde 2 saniyeliğine 60 Hareket Hızı verir.
  Ağırkan’ın bedelindeki indirimden ötürü, toplam bedel artık 3615 yerine 3400 altın
  Kitae'nin Kanlı Usturası
  Kristal Kayalık’tan çıkarıldı

  Sonsuz Uçurum
  Porolar
  Değişiklik yok. Hâlâ muhteşemler