Motorla trafiği kontrol etme gereği duymadım üşendim ilk yardım 1 yanlış hatırladığım kadarıyla :D

Arkadaşlar bilgisi olan cevaplarsa sevinirim.

Şimdi bu kursun muayene eden doktoru sol gözümde ki az tembellikten dolayı gözlük/lens yazdı. Ben gözlük falan kullanmıyorum. Direksiyon sınavında gözümde lens var desem sorun olur mu ? Yoksa gidip 50-60 lira bayılmak mı gerek lense :(

Lens vs takman gereksiz bende 10da 9 göz tembelliği var monoküler yazdı, sağ gözüm trafiğe çıkmama yetiyor fakat sağ gözümün sağlık durumu için her yıl göz doktoruna muayene olup raporun bi nühsasını emniyete vermem, diğerini ruhsat gibi yanında taşımam gerek.

Ve göz tembelliğine gözlük lens vs fayda etmez. Tedavisi sadece 7yaş öncesinde olabiliyor.

Ama önemli bir nokta var ehliyete gözlük yazarsa ve gözlüksüz trafiğe çıkarsan çevirmede ceza yiyebilirsin hatta daha kötüsü kaza yaptığında gözlüksüz olursan direk suçlu sen sayılıyorsun..

[ Mesaj mobilden gonderildi iPad ] mobile

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı:
Bendede aynısı sağda 0 problem fakat bana gözlük yazdı namussuz. Peki bende senin gibi muayene olsam her yıl aynı olay bendede olur mu ?

Netten baktım kulandığı protezler kısmında gözlük yazarsa gözlük takman şartmış. Arabada bi gözlük bulundurup çevirme görünce hemen takarsan sıkıntı yaşamazsın diyorlar :D her yıl muayene parası ödemek sence mantıklı mı?

[ Mesaj mobilden gonderildi iPad ] mobile

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı:
Takımı
Seçiniz...
Sağlık raporlarını nerde aldınız la bizim kursa geldi 6 tane harf gösterdi bi 2m mesafeden 2 3 tanesini yanlış okudum galiba parmakları uzattırdı topukla yürüttü ayağının önüyle yürüttü verdi raporu :D
@Knickles
bu sefer bende ilkyardımdan geçtim hacım :D da direksiyon sınavı 27 28sindeymiş 16 ağustostan önce almam gerek ki tatilde babam versin ehliyetsiz vermez yolda olmadi:

Yukarı Alt